zaměstnavatel a plat

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.4.2007 15:28 - Eliška

pracuji u nejmenované soukromé firmy, jejíž šéf má poněkud zvláštní chování. Po celou dobu, co u něj pracuji - vedu samostatnou pobočku firmy - má velmi laxní přístup k zasílání platu svým zaměstnancům. Mzda chodí měsíc co měsíc se zpožděním. Někdy i v řádnu několika týdnů. Párkrát se nám za to omluvil s tím, že má jisté finanční obtíže, nebo že čeká na platbu od zákazníka, ale většinou se tváří, že se nic neděje. Také mi neproplácí přesčasy a práci ve svátek, ani mi za ni nedává volno. V loni mi dokonce odmítl dát dovolenou.
Máte někdo podobné zkušenosti? Jak se mám zachovat? Zvažuji výpověď, ale práce mě moc baví a asi by mě mrzelo, že opouštím projekty, které jsem rozjela. Na druhou stranu mě takovýhle přístup štve a ani po stížnostech nedochází ke zlepšení.
Díky za názory.'

reagovat 18.4.2007 13:43 - Humpál

Zkušenost mám jen zprostředkovaně a dostatečnou. Jednou mzda z jakéhokoliv důvodu nepřijde, ale bude slíbena na někdy (např. příští měsíc dvojnásobná). Jediná obrana je nechat to dojít do těchto konců, tvářit se loajálně a hledat místo v jiných vodách. Jak jej najdeš, hupky pryč.'

reagovat 18.4.2007 15:37 - Tom

Opoždění výplaty o 15 dnů po termínu splatnosti je legitimní důvod okamžité výpovědi ze strany zaměstnance a pak vzniká i nárok na 3 měsíční platy. viz. http://jobdnes2.idnes.cz/odstupne-penize-si-pohlidejte-de2-/zamestnani.asp?c=A070308_700385_zamestnani_vra'

reagovat 18.4.2007 15:39 - Tom

ten odkaz ještě jednou - spojte do jedné řádkyhttp://jobdnes2.idnes.cz/odstupne-penize-si-pohlidejte-de2-/zamestnani.asp?

c=A070308_700385_zamestnani_vra'

reagovat 18.4.2007 17:58 - Tak se dívám

Paradox kapitalismu je ten,že se podnikatel neobejde bez pracovní síly,a naopak.Ovšem v reálu je to tak,že se využívá strach lidí,ana tom kapitalista profituje.Dnešní systém je takový,že lidé šílí ze stresu,že je kapitalista propustí a co pak?Proto všichni drží hubu a krok.Přijde mi k smíchu srovnat socialismus adnešní dobu.Lidé říkají,že tehdy měli strach.Dneska šílí hrůzou.Svět je plný přetvářky,a to.co se dějě na poli pracovního práva je novodobé otroctví bez jakýchkoliv nároků ze strany pracujícího.Je mi líto.že lidé v zájmu zlatého telete toto ponížení akceptují.Je to nelidské,ponižující nemít možnost říct kapitalistovi-tak si to dělěj sám se svoji starou ty hovado.Zivot lidí mi dneska připomíná vystrašené zvířata,které vzájmu nakrmení jsou schopni snášet neuvěřitelné ponožování.Nebyl jsem komunista,ale pracovalo se 8 hodin,a lidé měli důstojnější podmínky pro práci.Jistě,každý se může bránit-ale realita?Jsi tak vážený člověk.kolik váží tvoje peníze.Cus bus'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.11.2010 14:42 - James

...

Už to tam dopadlo. Pěkný...

reagovat 7.11.2010 17:44 - Iva

Tak jen, paní Ivo,...

To už je opravdu na jinou diskusi.

reagovat 15.12.2010 18:14 - Jiří Mareš

Vážení možná to sem nepatří, ale určitě to s tématem souvisí. 1 května 2011 se otevřou pracovní trhy v Německu a Rakousku pro české občany a ostaní občany z nových států EU. Takže se ptám, pracujete nebo jste pracoval někdo v Německu? Jáké jsou tam vztahy se zaměstnavateli? Jáké je tam postavení zaměstnance na trhu práce? Jaké jsou tam odvody z hrubé mzdy? Jako asi né jediný Čech žijící v tomhle chlívu uprostřed Evropy se docela reálně zabývám myšlenkou tam odejít za prací, ovšem osobně neznám nikoho, kdo má po této stránce zkušenosti, takže uvítám jakékoli recenze na toto téma, podotýkám, že bych nejspíše dělal kuchaře(jsem vyučen) nebo i jinou práci, pokud by se naskytla. Budoucnost slušného zaměstnance v tomto státě vidím jako nulovou a upřímě vůbec nemám chuť se kvůli pár nenažraným podnikateskym prasatum nechat stahnout za almužnu z kůže, protože to co se děje v této zemi je šílenost.

reagovat 15.12.2010 18:30 - Mary

Vážení možná to sem...

Mluvila jsem s kamarádkou z Německa,a říkala,jak jsou všichni šílení z toho, že tam přijde příští rok tsunami Poláků,a zaplaví Německo. Tak jsem ji uklidnila, že Poláci nejsou na Němce zvědaví a dávno, mnoho let, už jsou v Británii.:-)Myslím,že máš pěkné šance.Fandím ti.

reagovat 15.12.2010 19:06 - Jiří Mareš

Mluvila jsem s kamarádkou z...

No oni Němci maj bobky z toho že jim my z východu zaberem pracovní místa, já myslim že to nebude tak divoký, na místa kam pujde většina Čechů by Němec nešel a my z toho zase můžeme slušně žít, tedy tady v ČR. Těch Čechů nebude zas tolik, možná že to ani nepokryje poptávku Německých zaměstnavatelů, zas na druhou stranu si nemyslim, že sehnat tam místo bude nějak snadný, je tam spousta úskalí, proto mě zajímaj zkušenosti lidí, co tam žijí, chtěl bych tam odjet, ale aby se to vyplatilo, nevím jaké jsou tam daně pro fyzické osoby zaměstnance, slyšel jsem že to je dost vysoký, nevíte o tom něco někdo?
Taky by mě zajímalo jak dobře by člověk měl umět německy aby si vůbec mohl troufnout tam pracovat, samozřejmě že asi nejlíp jak je možné.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *