Zajímavosti o vitamínu C - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.3.2006 22:01 - korbel

Pacienti s rakovinou léčeni chemickými preparáty či ozařováním by neměli užívat vitamín C.???tak to je moc divné, v usa, zjistili,že se dá léčit úspěšně rakovina předavkováním vitamínu c,a to přímo do žil,v nadměrném množství,teď se testuje a má úspěšnost,

reagovat 19.4.2006 10:25 - mirek

To se ví už dávno.Ale proč by se otom mělo mluvit nahlas.

reagovat 25.9.2006 18:46 - nemocná......

Tyto články jsou velice zajímavé..... blahopřeji k takto skvěle vypracovaným stránkám !!!!!!

:-)

reagovat 18.10.2006 22:51 - šárka

Američani zkoušejí nemožné věci. před nedávnem tvrdili, že vysoké dávky vit.A jsou lékema prevencí na rakovinu plic a při pokusu se prokázalo, že se u 30% zdravých testovaných lidí rakovina naopak objevila. Nehledě na to, že megadávky vit.A způsobují selhání jater (může nastat až smrt) a odvápňují kosti. Takže všeho z mírou.

reagovat 18.10.2006 22:57 - Tomáš

To, co píšeš se týkalo syntetického vitamínu A, resp. betakarotenu. Přírodní betakaroten rakovinu plic nezpůsobuje.

Vitamín A se též běžně jako potravinový doplněk neprodává, ale prodává se bwetakaroten, který se dle potřeby těla přeměñuje na vitamín A.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.4.2012 20:16 - Peter

Rád by som podotkol, že obličkové kamene z vitamínu C sú lekársky mýtus, ktorý nikto nikdy nedokázal a pri živote ho drží len neustále opakovanie.

Taktiež by som rád podotkol, že 200mg denne je minimálna dávka, pri ktorej sa u ZDRAVÉHO človeka udrží saturácia fagocytov. Keďže fagocyty majú 20x výkonnejšie pumpy než zvyšok organizmu, táto dávka ešte nezabezpečuje dostatok pre celé telo, a už vôbec nie u chorého. ODD 60mg denne síce zabráni klinickému skorbutu (smrteľnému štádiu deficitu), ale nič viac.

Porovnanie s inými cicavcami ukazuje, že za normálne denné dávky by sa mali považovať cca 3-15g denne. Ostatné cicavce si totiž takéto dávky vyrobia samé pre vlastnú potrebu, človek je jeden z raritných prípadov, ktoré si nedokážu vyrábať vlastný vitamín C kvôli poruche pseudogénu GLO.

reagovat 24.2.2013 10:30 - Tom

Dobrý den. Našel jsem soutěž o vitamín C
http://www.vitaminyplus.eu/soutez.html

reagovat 14.4.2015 12:29 - Kristýna

Chcete udělat něco pro své zdraví? Zároveň si vydělat? Bez smlouvy, poplatků, s možností osobního výběru peněz na centrále firmy v Praze či převodem na bankovní účet? Tento projekt nyní začal, za několik minut registrace můžete získat stabilní přivýdělek. Zaregistrujte se s kódem HIMALYO-4441 - získáte tím stálou slevu pro své nákupy - 50 Kč na juice a 20 Kč na sušené plody a především možnost stát se partnerem- na stránkách www.himalyo.cz a vyzkoušejte!
Můžete jen udělat něco pro své zdraví - koupí a užíváním juice z kustovnice čínské (goji). GOJI ORIGINAL 100% juice je přírodní, nezahušťovaná a ničím neupravovaná, živá tekutina bez jakýchkoliv přídavných látek lisovaná z výběrových plodů kustovnice čínské, které jsou skutečným elixírem mládí, zdraví a krásy.

reagovat 14.4.2015 16:37 - helenaoparilova

Pacienti s rakovinou léčeni...

Přesně, kamarádčin taťka pře půl rokkem umřel na rakovinu, a zkoušeli vitamín do žíly, a prodloužilo mu to život, ikdyž jen o 3 měsíce

reagovat 6.2.2016 12:10 - Pro autora/autorku

Vazena pani redaktorko, pane redaktore mj, v clanku mate dve brutalni hrubky, asi by bylo na miste si zopakovat cestinu, tohle je vazne ostuda. "Antioxydant"? "Zeny by nemeli"????

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *