ZAHRÁDKA ---

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.3.2009 10:28 - ZAHRÁDKA

ZAHRADA----STUDNĚ, PRÁCE SE ZELENINOU,STROMY ,KEŘE --VÝHODA nebo NE'

reagovat 1.3.2009 18:52 -

výhoda,není nad to,když si můžete na zahradu sednout pěstovat kytkyzeleninu aj. studně je též výhoda'

reagovat 14.6.2014 14:10 - pajunka

Určitě výhoda, ale v případě zahrady u baráku. Nikam by se mi na zahradu dojíždět nechtělo. A preferuju spíš okrasnou zahradu než užitkovou, na záhonky mě neužije :). Njelépe s bazénem :D

reagovat 14.6.2014 14:38 - Veruš

Máš recht, přesně tohle by se mi taky líbilo, hlavně ten bazén, ten musí bejt boží, moct si kdykoli zaplavat a nemuset se bát bradavic jako u veřejných bazénů.

reagovat 24.6.2014 06:54 - Oldi

Je to hodně práce se zahradou i bazénem, starost navíc, víkend radši věnuju rodině než sekačce na trávu!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.10.2016 12:35 - Mirka

Jé,konečně spřízněná...

Ahoj Hanko, to jsem ráda, že taky někdo myslí na to, že na zahradě by měli žít i jiní tvorové než člověk - já taky ráda pozoruji včelky, jak si pochutnávají na neposekaném jetelíčku, oregánů, brzo zjara na náletové vrbě jívě, která roste jak blázen, i když jí každý rok ořežeme a máme z ní podpěry k rostlinám :) Pro motýli máme na zahradě tibetský šeřík a plno planých rostlin - nechávám žít vše, co vítr zavane, jen to trochu usměrńuji a přidávám, to co se mi líbí a z čeho je užitek - hlavně ovocné keře - přece jen není moc času a oceňuji, když je pro děti stále nějaký zob téměř bez práce :)

reagovat 4.10.2016 14:12 - kopretina

Tak mě osobně by nebavilo mít zahradu jen s bazénem a sterilním trávníkem. Mám u domu užitkovo-okrasnou zahradu, ovocné stromy (hrušky, švestky, jablka, lískový ořech, škoda, že letos nebyly třešně, ty jsou jindy krásné, velké, taky jehličnany, smrky, vrby, ovocné keře, rybíz... pak spoustu zeleniny. Ještě teď si pochutnávám na domácím křupavém ledovém salátu. Je radost vidět, jak všechno roste, bez chemie. V obchodě se koupí jenom zelenina a ovoce s koktejlem pesticidů, tak čím více si člověk vypěstuje sám, tím lépe. A pak mám taky růže, pivoňky, sněženky, narcisy, tulipány, byliny, meduňku, mátu, měsíček zahradní a spoustu jiného.. a ježky, krtky, motýly, zpívající ptáky v korunách stromů.. a taky trochu toho sterilního, posekaného trávníku...

reagovat 4.10.2016 16:01 - Mirka

Tak mě osobně by nebavilo...

Tak to musí být ráj na zemi! Mne je vždy smutno z těch pozemků, kde je jen sterilní trávník, nějaká instalace kamenů a kolem dokola tůje. Chápu, že lidé, co jsou celý den v práci nemají čas na zahradničení, ale dát místo tůjí jedlé kaře, do trávníku pár ovocných stromů, to moc práce nezabere. A i ten trávník může obsahovat alespôń pár bylinek a kytiček a hned je hezčí - např. sedmikrásky rostou samy, snáší perfektně sešlapávání, kvetou skoro celý rok a dají se též konzumovat na chlebu či v salátech, pročisťují játra. To samé pampelišky, které mají působit i proti rakovině a žlutý trávník na jaře je nádherný. No bohužel jsou vidět tendence, kde i trávník je moc náročný a lidi si pozemek vydláždí.

reagovat 4.10.2016 16:36 - Monika

Daly by se ještě teď...

Já teď sklízím ředkvičky vysazené na jaře, ale nikoliv červené bulvičky, ale lusky se semínky- čerstvé, zelené, nepřezrálé jsou chuťově skvělé - trošku pálivé. A výhodou je, že z jedné rostlinky mám kolem stovky plodů. Ty co zdřevěnatí, vyzkouším nechat na semínka na příští rok? Nemáte s tím někdo taky zkušenost?

reagovat 4.10.2016 18:03 - kopretina

Tak to musí být ráj na...

Ano, trávník máme taky posetý sedmikráskami a pampeliškami, je to krása. Ještě bych chtěla zasadit bílý šeřík, a taky by se mi líbil vlašský ořech, prý odpuzuje i klíšťata, ale ten zabere hodně místa.

Na záhoně mám ještě kedlubny, nevím, jestli ještě stihnou úplně vyrůst, pak taky ředkvičky, ty sadím průběžně, poslední sadba byla v polovině září, tak ty by snad ještě mohly, salát ledový a hlávkový, červenou řepu, pórek, mrkev..

S těmi ředkvičkami lusky zkušenost nemám.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *