zácpa

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.11.2000 06:29 - ivanka

Stravou proti zácpě:
http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/stravou-proti-zacpe/

Trpím častou zácpou projímadla a čaje už mi moc nepomáhají asi jsem si na ně zvykla zácpou trpím i na dovolené v jiném prostředí, s partnerem jsem už rok skoro denně a ještě jsem si nezvykla chodit v jeho přítomnosti na záchod. Děkuji předem za názor a radu.

reagovat 23.11.2000 08:52 - Zuzana

Přemýšlela jste o vlivu psychiky?
Můj manžel měl kdysi podobný problém. Nastěhovali jsme se do nehotového domu, kde nefungovala kanalizace a na záchod jsme museli chodit ven do "kadibudky". Byla zima, mrzlo. Manžel nešel celý týden na velkou. Neúčinkovala projímadla. Teprve po zprovoznění WC doma se okamžitě vše upravilo.
Pokuste se myslet na své životní potřeby pozitivně. Vždyť jsou tak důležité pro očistu těla!

reagovat 23.11.2000 14:53 - Pavla

Už asi 4 měsíce trpím zácpou a nadýmáním. Krevní obraz i SONO mám v pořádku. Začala jsem kvůli tomu jíst dělenou stravu, ale moc to nepomáhá. Užívala jsem Lefax (zabíral), Prepulsid (moc ne)a teď mi byl předepsán Orenzym. Plyny značně zapáchají, takže mě to omezuje i ve společenském životě. Prosím, poraďte mi co s tím. Děkuji.

reagovat 25.11.2000 01:01 - Andrea

Synovi pomohl homeopatický lék Sulfur.Měl též psychický blok, bál se bolesti při stolici, ale radila bych návštěvu u homeopata, než si ho půjdete koupit.

reagovat 25.11.2000 23:05 - Doktorka

Problémem může být pomnožení kvasinek ve střevě - odborně nazývané candidóza. Doporučovla bych vám přečíst si téma kvasinky-mykóza-dermatida a vyzkoušet tam uvedená doporučení, včetně protikvasinkové diety (viz. diety v horním rámu této stránky). Zácpa a nadýmání je častým příznakem candidozy-kvasinkového syndromu. Též bych vám doporučila článek v archívu: " Projevy kvasinek u dospělých"

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.3.2018 17:54 - Lucie

Colonfit je opravdu dobrý, bez chemie a i vhodný pro těhotné. Po dvou dnech jsem měla pokoj

reagovat 28.3.2018 22:30 - Anička

Dívala jsem se, že je dobrý i na hemeroidy, nevíte, jak pomáhá?

reagovat 29.3.2018 12:41 - holka

Trpím častou zácpou...

Projímadla se nemají moc užívat. Obvykle to může zácpu ještě časem zhoršit. Taky stím mám problém. dr mi napsal lactulosu biomedika dá se i bez předpisu. No někomu pomáhá. Někomu moc ne. Účinek tak po dvou dnech užívání. Po dvou dnech jsem šla hned.Teď jE obtížnější Každý to má jinak. Mám s tím problem od naroz . Před rokem to bylo ,ale norm .Teď se to viraz zhoršilo. Sla jsem třeba po zaječici ale moc mi nedělá dobře na žaludek. Hodně lidí podle diskuzí si to zas chválí,že jim moc pomohla. Mám i hem.Tak nevím . Myslela jsem teda,že to po té lactulose bude lepší.

reagovat 29.3.2018 18:33 - Nikola

Colonfit podle mého názoru není projímadlo. Obsahuje velké množství vlákniny a zprůchodní dobře střeva. Já ho mám jako prevenci na hemeroidy a zatím se mi nevrací :)

reagovat 6.4.2018 10:28 - holka

Tak jsem šla že zač po lactulose dvakrát hned ráno po probuzení.Pak to ještě celkem šlo.Dalsi týden jsem několik dní nešla až po čípku. Ale dost bolest v kon.asi hem.Pak jsem šla nyní čtvrtý den .Šlo to hned jak po projimadle. Bez bolesti bez čípku.Tak teda nevím. Normální jako před rokem .Kdy jsem šla bez problému.. Normální tvar pevná stol. Normální vyp.to teda není.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *