Zácpa u dětí

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.5.2005 15:37 - Olga

Mé dceři jsou 2 roky a trpí zácpou. Stolici má tak jednou za 4 až 5 dní. Myslím si, že stravou to není, je to spíše psychického rázu. Dle mého se bojí a zadržuje to v sobě. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem ? Oli

reagovat 27.5.2005 21:27 - Sona

Ahoj, naše dítě také od mala trpělo zácpou, ted mu jsou 2roky a 4měsíce a teprve ted už se nebojí "tlačit". Dávat hodně štáviček/slabě projímavých/ hned po ránu, a také vařit čaj z vody, kde necháte přes noc vylouhovat oves. vločky, nebo lněné semínko, ráno z té vody připravit čaj, je to slizké, ale pěkně po tom kadí, naše dítě ted začalo jíst denně pár zele.oliv ze skleničky, a konečně chodí pravidelně aspon jednou za dva dny, stolice je měkká, tak to nebolí. Olivy jsou zdravé, doktor proti tomu nic nenamítá. Kluk také nechtěl tlačit, protože to bolelo atd...

reagovat 31.5.2005 18:45 - Ela

Myslim hlavne odstranit ten nejaky stress? A pak pomuze hodne zeleninky, stavy z cerstveho ovoce a zeleniny, svestkove kompoty ci susene svestky, datle a rano na prazdny zaludek vlazna voda s citronovou stavou. Hodne smichu a pohybu take pomuze. A masaz je take vyborna.

reagovat 21.2.2007 08:14 - vykuk

Ahoj Olgo,

mé dceři jsou tři roky, zácpou trpí od konce srpna minulého roku - prodělala střevní chřipku, přičemž jsem téhle "epizody" využila k ukončení kojení.Poprvé se po téhle viroze vyprázdnila velice obtížně asi po sedmi dnech a od té doby se vyloženě bojí tlačit, nemůžeme se díky tomuhle problému ani zbavit plen. Upravila jsem jí stravu, snažím se, aby hodně pila, každý den jí dávám Laktulozu. Můj lékař mi poradil nedělat pauzu, jako se to vyžaduje v lékopisu(účinek nastupuje později, než po týdnu), a s radostí konstatuju, že stoličku má dcerka měkčí, i když objemnou, a rozhodně rychleji(kadila i hodinu s pláčem a křikem) a pohodlněji. Důležité je na dítě nekřičet, snažit se vlídně mu vše vysvětlit, masírovat bříško a dodržovat nějaký ten pitný a stravovací režim. Hodně zdaru přeji.

reagovat 21.2.2007 08:38 - andrea

Ahoja,

moje dcera má 4,5 roku a asi tak od 2 let trpí zácpou. Vždy se to na chvilku zpraví, ale pak zase z ničeho nic začne chodit jen tak 1 za týden, a to už na záchodě sedí se strachem a v bolestech. Přitom se denně cpe všelijakými obilninami, ovocem, vypije minimálně 0,5 l mlíka a problém máme furt. Když začnem dávat Lactulozu tak se to sice trochu zpraví, ale člověk ji tím nemůže cpát furt (roky). Problém je u nás asi v příjmu tekutin (když je doma tak si ji člověk pohlídá, ale ve školce je to problém..i přes neustálé žádání učitelek aby na ni dohlídli mám pocit, že tam pije jen u jídla).

Zrovna teď v tom zase lítáme. Brala opakovaně antibiotika a od té doby chodí na záchod opět nepravidelně a strachem.(probiotika jsem ji po těch antibiotikách dávala, ale stejně to nepomohlo)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.10.2017 15:12 - Jitka

Dáváme enterol. A jinak jim dám třeba i sušené ovoce.

reagovat 14.10.2017 11:41 - Elena

co když mi dítě nechce pozřít žádný zakysaný výrobek?

reagovat 14.10.2017 11:58 - :-)

co když mi dítě nechce...

Ovoce, zelenina, pohyb a pitný režim zaručeně pomůže.

reagovat 14.10.2017 12:01 - proč

Ovoce, zelenina, pohyb a...

jí to kazíš? Teď si chtěla odpovědět a tys jí to zvorala/a.

reagovat 24.10.2017 15:01 - Penny

Myslím,že tohle je dobrá kombinace, pomoct tomu občas i probiotiky.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *