Začít nový život v jiné zemi

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.4.2013 18:22 - Bhíma

Ahoj. Zvažuji, že odjedu do ciziny začít nový život. Chci vypadnou z tohoto lží a korupcí prohnilého státu, kde všichni lidé pořád na něco nadávaj a já se jim ani nedivím, protože já nadávam s nimi. Svým způsobem za to, že chci vypadnout, může i má rodina jak se ke mně zachovala (vydědění, zesměšnění atd.). Vím, že asi budete říkat, že utíkám před problémy, ale jak je možné, že lidé v jiných státech např. Jižní Tyrolsko, nebo Irsko, kde jsem byl mají to čemu se říká čest a dokáží spolu harmonicky žít a u nás to není možné? Zvažuji, že se vrátím do Irska a pokud bych se tam neusadil a nenašel přátele, pokračoval bych dal na Nový Zeland, nebo do Australie. Zajimá mně váš názor, kterou z těch zemí (z hlediska usazení se) doporučujete. Budu sledovat tuto diskuzi a vděčný vám za jakoukoliv radu, případně pomoc. Děkuji.

reagovat 24.4.2013 09:39 - PM

Já mám názor úplně stejný a ačkoli jsem nikdy dlouhodobě v cizině nežil, tak přesně o takovémto kroku uvažuji -> samozřejmě, že si nemyslím, že "někde" na "nás" "někdo" čeká, ale taky nechci nic zadarmo a rozhodně nepatřím k většinové české společnosti, která dokáže prosedět 7 hodin denně u televize a žít pasivně a lhostejně ke všemu.

reagovat 24.4.2013 12:33 - jojo

Ahoj. Zvažuji, že odjedu do...

Jeď do Indie a vstup do ášramu.

reagovat 24.4.2013 12:57 - D

Dostat se mimo EU/EEA (napriklad do zemi jako Australie, Novy Zeland, USA, Kanada) a dlouhodobe tam legalizovat svuj pobyt a praci nemusi byt az tak snadne. Vyhodou je mit kuprikladu jiz nyni slusne uspory, a zacit tam studovat na nejake universite.

V ramci EU/EEA bych doporucoval zeme jako Norsko, Nemecko ci Britanii. Ohledne Irska bych mel v dnesni dobe pochybnosti.

reagovat 24.4.2013 14:43 - Ilona

Bhímo, dnes jsem volala s jednou paní ze Slovenska a strašně si přála se nastěhovat sem k nám do Čech, prý má strašně Čechy ráda, jsme podle ní údajně úplně jiní než ti její současní krajané.
Tím ovšem neříkám, že žít nějakou dobu v jiné zemi je špatné, naopak o něčem podobném už dlouho uvažuji, ale ani tak kvůli lidem, spíš kvůli dlouhé zimě.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.4.2013 02:02 - Láďa

ROMANIA!!!

Jeu nu štiu rominešte.

reagovat 26.4.2013 02:27 - ROMANIA

Jeu nu štiu rominešte.

Ce vrei omule?

reagovat 11.5.2014 17:44 - Dejv

Ahoj, taky uvažuji, začít nový život, třeba v Austrálii, protože česko, ikdyž je to krásná země, tak na život nic moc, je mi 27, jsem z jižních čech a práce tu není nějak závratná a cestovat někam daleko za prací za pár tisícovek to se nevyplatí, a štve mě tahle vláda, hlavně, že mají oni nahoře nahrabáno a nakradeno, ví se to, ale nejde s tím nic dělat, jelikož nejsou důkazy a na mladý lidi totálně serou, jen aby na ně vydělávali, proto bych nejradši česko opustil nadobro a šel do Austrálie, ale bude to těžká cesta to uskutečnit.

reagovat 11.5.2014 18:00 - Nevěřím

že jinde na světě jsou politici slušní, poctiví a nehrabou do své kapsy. Nevěřím, že někde je ráj. A kromě toho, před sebou samým člověk nikdy neuteče!

reagovat 11.5.2014 18:42 - boga

Ce vrei omule?

mies pula miskaskuru bulangiu bosketar bueeee

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *