Zachráníme léčitelství v naší zemi

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.7.2001 15:17 - Milan

V roce 1989 jsme všichni bláznivě protestovali proti diktatuře v jakékoliv formě. Ach ano u moci byli komunisté a jejich vláda se pomalu chýlila ke konci.Začali to studenti a poté další pracující. Mohutně se na promrzlých náměstí cinkalo klíči a skandovalo Havel na hrad. Bláhově jsme se domnívali, že bude demokracie a že se budeme mít dobře. Lečitelé kteří doposud pracovali v ilegalitě mohli najednou plně na veřejnost. Mohli se otevřeně hlásit ke svému daru a ke svým schopnostem pomáhat nemocným lidem.Brzy se objevily různé spolky a organizace.Samozřejmě vyrojilo se spoustu bláznů a podvodníků,kteří hazardovali s lidským zdravím .To bohužel čistě duchovním léčitelům uškodilo. Začali zuřit lékaři,farmaceuti a docenti erudovaných lékařských fakult. Tito tupci nepochopili snahu terapeutů o zlepšení lidského zdraví. Léčitele se chtějí spojit v boji proti chorobám s lékaři,ale nenalézají pochopení / vyjímky existují /. Píše se rok 1998 a připravuje se zákon o léčitelství,který bude zakazovat svobodné podnikání na živnostenské listy.Samozřejmě zákon byl schválen. Teď je rok 2001 nové milenium a je zde další kopanec v podobě zákonu o zdravotní péči. Toto je ta pomyslná třešnička na dortu ,která v demokratickém státu chyběla. Zákaz lečitelství v celé svojí kráse.Co bude následovat pokud zákon projde to si každý domyslí. Konec!!!! Proto apeluji na Vás lidé začněte protestovat a nenechte si znovu ukrást svobodu.Každý člověk má právo na svůj život a tím i na své zdraví o kterém si rozhoduje sám.Lidi máte vše v ruce,braňte se. Závěrem chci vyvolat diskuzi na toto téma. Loučí se zlamaný léčitel Milan Peterka,napsáno paradoxně 28.7.01 v nemocnici Přerov.

reagovat 1.8.2001 15:01 - Simona M.

Už jen to, že na tento příspěvěk nikdo nereaguje svědčí o tom, že se o nově připravovaném zákonu o zdravotní péči moc neví. Ale prosím všechny, probuďte se!!! Je to jeden z dalších tahů naší ctěné vlády a parlamentu, jak nás omezit v našich právech! To že mají peníze a moc, to mi nevadí, nevidím v tom štěstí a smysl života, ale vadí mi, když zasahují do mých práv!!! Obzvlášť do práva na svobodný výběr lékaře a potažmo i léčby! Měla jsem únavový syndrom. Vystudovaný pan doktor internista mi řekl, že jsem simulant. Žádná materialistická medicína mi nemohla pomoct. Prošla jsem peklem. Nakonec mi pomohla homeopatie, dieta... Dnes jsem zdravá a vím, že chronické choroby materiální medicína léčit neumí, protože je prostě v těch různých testech "nevidí" hmotnýma očima! Jestli zákon schválí, bude to konec. A to možná i s Doktorkou, protože bude zakázáno si i radit, jak se léčit!!! Na to se budeme muset ptát jen "chytrého" pana doktora! Má sestra má přítele lékaře, shodou okolností také internisty. Celostní medicíně se směje. Když jí bolí hlava, radí jí prášky. Jak rychlá a pohodlná úleva, že? Přijímá nabídky různých farmaceutických firem na večeře, večírky, golf a podobně. To víte, musí si ty doktory koupit jídlem a hmotnými požitky, aby uvěřili, že ten jejich drahý výrobek je prostě nejlepší!!! Jedna stejná tableta pro tisíc lidí a je vystaráno! Je mi z toho špatně. Jde to pomalu a plíživě, ale naše svoboda se opravdu ztenčuje. Nikdo tomu zatím nevěnuje pozornost, protože se ho to zatím přímo netýká... Ale tak nějak podobně to bylo i s Hitlerem ne? Dokud jen strašil, všichni nad ním mávli rukou - vždyť je to je blázen! A byl? Byl, ale uměl udělat peklo na zemi, a svět se začal bránit skoro v poslední minutě. Kdyby ho zastavili dřív, než by se o něco pokusil, tak... ale takoví jsme prostě my lidé. Stejné to bude i s EU. Nastrkají nás tam, slíbí nám peníze a lepší život! Ano, to jim slíbíme, jsou ovce, to jim bude stačit. Jídlo, peníze, sex... Věříte tomu? Já ne, jen vím, že možná budu mít čip v těle, budou vědět, kde se momentálně nacházím, co dělám, dokonce i jak myslím... Ne, nechci strašit, bude to trvat možná ještě dlouho a třeba se to nikdy ani nestane, ale pokud budeme lhostejní takhle ke všemu, moc to těm u moci usnadňujeme, nemyslíte???

reagovat 9.8.2001 06:11 - Eva

Jsem proti zrušeni léčitelství.

reagovat 9.8.2001 19:35 - Kamila

Souhlasím s tím,že se jedná o podstatné omezení lidských práv. Vždyť co je více osobní něž právě zdraví, v lékařích však přetrvává názor, že jsou to oni, kdo o zdraví mohou rozhodovat, pacient je pouze bezprávným objektem, pokud se chce dozvědět více informací a alternativ léčby, je považován za přinejmenším nepříjemného a vymykajícího se z masy poslušných pacientů, pro které je ošetřující lékař bohem. Je jasné, že každý pacient má právo rozhodnout, zda setrvá u medicíny lékařské - naší, ( neříkám západní - protože u nás je to oěčem jiném ani o klasické, neboť spíše východní medicína je klasická, neboť je starší a více celostní ), či si vybere něco z alternativní - týká se to především chronických - nikoli akutních nemocí, které medicína NEUMÍ léčit a ani nemůže, neboť je třeba vyrovnat vnitřní prostředí organismu jak po fyzické, tak po duchovní stránce, což chemickými prostřdky a operativními zákroky rozhodně nelze. Je však třeba názory na novelizaci zákona o zdraví lidu v podstatě rušící a zakazující léčitelství ( jedná se o 2 až 3 paragrafy této novelizace ) psát nejen na diskusní servery ( to je jak plácnutí do vody ), ale hlavně poslancům do parlamentu, kde se zákony přijímají, aby poznali stanoviska pacientů a lidí důvěřujících alternativní medicíně.

reagovat 10.8.2001 05:40 - Jiří Svoboda

Myslim , ze i dnesni zakonodarci a senatori se mohou jednou ocitnout v roli potrebnych.Dale verim , ze zvitezi zdravy rozum nad komerci.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.10.2012 17:13 - Dalibor

Léčitelství u nás...

Ahoj Davide,absolutně s tebou souhlasím.

reagovat 8.10.2012 20:21 - hsrhr

zdrava strava funguje, vyleci vetsinu chronickych nemoci, i kdyz je to zahul na psychiku to vydrzet, asi to neni pro vsechny
ale staci malé zmeny ve strave k lepsimu
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1129-rakovinu-tlusteho-streva-si-starsi-muz-vylecil-dietou

psychika je take dlezita pro leceni
http://www.patentnimedicina.cz/cz/ze-supliku-tcm/12-zlatych-pravidel-dusevniho-zdravi

+ pohyb
http://www.breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=70&t=97

reagovat 8.10.2012 20:25 - Roman

zdrava strava funguje, vyleci...

Ještě toto tu chybí.

reagovat 8.10.2012 20:45 - Dalibor

Ještě toto tu chybí.

Jasně,je to jen reklama,která sem nepatří.

reagovat 22.12.2012 06:50 - Davídek

Léčitelství nezachraňujte, je to banda podvodníků, kteří z lidí jen tahají peníze.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *