je to začátek alkoholika?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.9.2004 20:41 - mája

Potkala jsem muže, do kterého jsem se zamilovala a on do mne.Je mu 36 let. Ale čím víc ho poznávám, nelíbí se mi, že denně musí vypít 2-5 piv.Třeba jen tak, na žízeň a jinak je v pohodě. Když jsme někde, kde se hraje, dá si sem tam panáka. Když jsem s ním mluvila na toto téma, jestli vydrží den bez alkoholu, tak se naštval, co si to dovoluju se ho vůbec něco takového ptát, ale ten den "bez" jsem s ním ještě nezažila.
Co mám dělat?

reagovat 1.9.2004 20:49 - moribundus

Třeba jej špatně chápeš, protože on dodržuje jen pitný režim. Pět "chmelových moštů", pokud to nejsou tupláky, je akorát doporučovaných 2,5 litru tekutin denně.

reagovat 1.9.2004 21:41 - Rómeo

Májo,neblbni,to je alkoholik jak vyšitej,nevím,co chceš řešit.

reagovat 1.9.2004 22:04 - mája

...tak dík.To je docela strašný a já myslela, že to je "ta láska", ale tohle mne teda zarazilo, ty jeho piva:-((

reagovat 1.9.2004 22:36 - madla

To není alkoholismus, to je životní styl, nebude se to stupňovat, blbé je, že to ohrožuje tvůj pocit jistoty, nehodíte se k sobě.Ty mu vždycky budeš počítat pivka a on si je vždycky dá, aniž by se motal, případně se choval asociálně. Nedá si na ně sáhnout, protože nemá proč a nedomluvíte se. Akceptuj to (dej si občas taky) nebo jdi od toho.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.8.2009 07:52 - Libor

Mně je 39 a od 19 piju 3-6 piv denně. Mé ženě se to moc nelíbí, ale v žádném případě nejde o alkoholismus, je to už 20 let stejné. A když řídím, tak si samozřejmě to pivo odpustím. Jedna bývalka to ovšem nesnesla a vztah se mnou ukončila. Záleží na zvyklostech v rodině. Oni doma pili jenom ovocné čajíčky.

reagovat 20.7.2015 09:51 - Veronika

Spousta lidí si neuvědomuje...

Dobry den moje mama je v invalid.duchodu a kazdy den cca v 10h si dojde pro tri piva ty si sama vypije na terase pak sem tam neco uklidi jde si lehnout a vecer cca v 18h jde zas s otcem do hospody a takhle to chodi kazdy den, Nekdy se probudi treba v osm a uz pije.Kdyz jdu nahodou kolem tak to nenapadne schovava.jde mi o to ze mi nekdy hlida dite a pije.je to alkoholik?

reagovat 20.7.2015 11:46 - Petra

Libore,myslím,že by se to nelíbilo žádné ženě.Samozřejmě,záleží na rodině,někde je k tomu přímo vedou a pak se diví,koho vychovali.Neuznávám.

reagovat 20.7.2015 11:46 - Petra

Libore,myslím,že by se to nelíbilo žádné ženě.Samozřejmě,záleží na rodině,někde je k tomu přímo vedou a pak se diví,koho vychovali.Neuznávám.

reagovat 20.8.2015 11:29 - alien

Dobry den moje mama je v...

Není alkoholik, je jenom nešťastná a nemá smysl života. Schovává pití proto, že tuší, jak byste si to vykládali.
Je v inv. důvochodu, nemá kromě poklízení (a popíjení) co na práci... Alkohol je jenom její vlastní způsob, jak najít svůj smysl života, nebo si ho spíš nahradit. Tohle ale není o potřebě alkoholu a nemožnosti bez něj být, to je potřebě najít si něco většího...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *