Zabky -nechutna to obuv

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.8.2003 17:00 - Pavel

Ahoj. Spousta divek a zen ted nosi zabky misto poradne obuvi. Je to jen proto ze to vidi ve vsech casopisech nebo to ma nejaky jiny duvod. Z pohledu muze je to dost nechutna zalezitost. Vyniknou tak veskere nedostatky nohou. Myslim ze jakekoliv otevrene botky z kuze na mirnem podpadku by byly zdravejsi a chic!

reagovat 14.8.2003 18:37 - O.

Já si je koupila, protože jsou opravdu pohodlné, z jiných bot mám pokaždé otlaky... Vykašlala jsem se na okolí a je mi fajn... Mimochodem jaké nedostatky máš konkrétně na mysli???

reagovat 15.8.2003 10:06 - Pavel

Mezi hlavni nedostatky, ktere vyniknou jsou treba castokrat zakrivene palce nebo pokud ma zena mirne silnejsi lytka, ty jeste vice vyniknou. Souhlasim, ze u vyssich zen (nad 175cm) a stihlych zabky vypadaji celkem OK.

reagovat 15.8.2003 20:47 - p.m.

úsměvný to problém :)
Ať si každej nosí co je mu pohodlné, no ne?

reagovat 16.8.2003 14:28 - Akret

Doufám, že Tvým nohám se nedá nic vytknou, milý Pavle! A´t už v létě či v zimě, jsi jistě vždy perfekt! tereza

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2018 16:06 - Žabka

Suma sumárum tady ten Ivča nesdělil nic jiného než že proti žabkám vlastně nic nemá ,ale vzrušuje ho chození naboso a šlapání do hoven.Tak to je velmi milé ,že proti nechutné obuvi jak je tato diskuze pojmenovaná, vlastně nic nemá.

reagovat 25.1.2018 14:09 - Standa

Suma sumárum tady ten Ivča...

A s čím máš jako problém? Není snad nutné, aby Ivča v souladu s názvem diskuse žabky haněla. Ostatně není taky proč. Právě naopak, když jsou v nich pohledné bosé dívčí nožky, tak je to vždycky moc prima pokoukání. A že chodí ráda bosa a nevadí jí vlézt ke slepicím i za cenu slepičinců na chodidlech. Proč by jí to mělo vadit, když chodí bosa? To snad nemusí být o tom, že by jí to vzrušovalo. Zkrátka chodí bosa a nedělá z toho vědu. Normálka. Pokud opravdu chodíš bos, tak podobné detaily neřešíš. To dělají ti, co si jen na chvíli vyzuli botky a udělali pár kroků bosi.
Se ségrou jsme jako děcka jezdili na venkov k babičce a lítali tam vždycky skoro celé prázdniny bosi. Taky jsme se nekoukali na každém kroku pod nohy jestli tam není nějaký drůbeží pozdrav a že jich někde bývalo požehnaně. A stejně tak kravince na přilehlé pastvině, přes kterou se běhalo k lesu a k potoku. Večer se umyly pořádně nohy, chodidla vydrbala kartáčem, a tím to haslo.

reagovat 26.1.2018 05:29 - Ivca

A s čím máš jako...

Taky jsme se ségrou jezdili k babičce. Ta měla plný dvorek zvířat a tam létaly bosky,nic jiného nám nezbylo když sme boty nedostaly...mamka s babí nám řekla my sme taky létaly bosky a jak sme zdravé. Večer se nohy umyly nejdřív v potoce a potom dočistá doma. Se ségrou se tím řídíme dodnes a doma boty nenosíme a nosit nebudeme.

reagovat 26.1.2018 15:39 - Standa

Taky jsme se ségrou jezdili...

U nás to samé. Botky jsme sice měli, ale ležely celé léto v botníku. K čemu boty, když bylo tak pohodové lítat bosky. Za zmáčené nebo zablácené boty mohl člověk snadno vyfasovat nějaký ten záhlavec, naproti tomu bosé nohy mohly být začuněné dle libosti a nevadilo to. Proč by nás za to babička peskovala, když ona sama chodila jako malá bosá od jara do podzimu a na nějakou čistotu nohou se tehdá rozhodně nehrálo.
Občas nám vyprávěla, jaké to bylo za jejího dětství a samozřejmě mluvila i o chození bosky a o tom jak si užívaly koptění se bosýma nohama v prachu nebo čvachtání v blátě anebo jak si na podzim, když už bývalo občas nepříjemně chladno, ohřívali nohy tak, že se postavili do čerstvého a krásně teplého kravince. Tam jsme se opravdu nemuseli bát peskování za totálně špinavé a občas i ne zrovna vábně "vonící" nohy. Na hrubé umytí stačil potok nebo hadice na zahradě a večer to pak bylo mýdlo a kartáč.
I s tím zdravím měly tvá mamka a babča pravdu. Chození bosky je u dětí nejen výborná prevence proti plochým nohám, což je dnes bohužel všeobecně rozšířený defekt, ale i cesta k celkovému otužování. Nejenže takové dítko nezačne posmrkávat sotva je mu trochu zima na nohy, ale na chodidlech je spousta akupresurních plošek a bodů ovlivňujících v podstatě celé tělo.

reagovat 26.1.2018 20:31 - Ivca

U nás to samé. Botky jsme...

Tak my sme boty taky měly jenže ty boty SME si musely šetřit a ne je rozbít za prázdniny.K babi sme boty nedostaly ta to tam měla tak zavedené...budeš chodit bosky a hotovo ať se ti to líbí nebo ne. A za těch pár let se toho moc nezměnilo,akorát ty její pravidla prosazuji ji já teď.Jaro,léto,podzim nám v rodině stačí každému žabky nebo pantofle na nošení do školy,práce... kdo co má rád doma chodíme bosky,takže ji velká úspora peněz za boty a vlastně příspíváme si tím,že máme zdravé nožky. Žabky sice nepatří mezi zdravé obutí,ale my to vykompenzuje bosou chůzí na zahradě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *