Za rok zákazu kouření v barech prý klesnou infarkty o desetinu - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.2.2008 12:50 - chytrý horák

Argumentace Dr. Králíková je propagandisticky laciná a účelová. Na čistý vzduch máme všichni asi takové právo jako na rodinné štěstí nebo zářné zítřky. Kdyby se paní doktorka chtěla pokusit vytvořit alespoň zdání seriozní úvahy, nemohla by čtenářům opomenout sdělit, že každá sranda něco stojí a v tomto případě že to platí dvojnásob. Cenou za "čistý vzduch" je v tomto případě notný kus svobody. Vím, že jsou lidé, kteří nehorují pro individuální odpovědnost ani svobodu jednotlivce a nejraději by životy lidí řídili pomocí příkazů, zákazů, šmírování a represí. Nepochybuji o tom, že tímto způsobem bychom v první fázi docílili nesrovnatelně většího efektu nejen v oblasti zdraví populace, ale i například ve snížení kriminality. Všichni například víme, že za komunistů byly ve mnohem menší míře užívány drogy. Se svobodou jsme získali i větší prostor pro neodpovědné chování. Je však ostnatý drát nebo restrikce všeho druhu nejlepším způsobem ochrany před neodpovědností? Většina společnosti se shodla na názoru, že nikoli. Většina společnosti tehdy věřila, že zvládneme život ve svobodě i s odpovědností, kterou přináší. Neházejme proto flintu do žita, ať už z nevíry ve vlastní schopnosti nebo z touhy po návratu vlády pevné ruky. Paní doktorka necítila potřebu se vypořádat ani s problematikou práv soukromého vlastníka, kterými zjevně po bolševicku pohrdá. Dříve než začneme řešit práva nekuřáka vyskytujícího se v zakouřené restauraci, měli bychom si vyjasnit jeho právo na pobyt tamtéž. Neexistuje-li v daném čase a místě žádná restaurace, neexistuje ani právo nekuřáků do ní chodit, natož na čistý vzduch uvnitř. Rozhodne-li se a postaví místní podnikatel za vlastní peníze hospodu pro pivaře a kuřáky, podle teorie zastánců zákazu kouření tím nekuřákovi automaticky vzniká nárok na čistý vzduch uvnitř. Přistoupíme-li na tento princip, můžeme se brzy dočkat práva puritánů nevidět nahotu jako v USA, práva jíst bramborovou kaši v indické restauraci, neboť ne každý snáší ostrá jídla nebo nebo povinného snížení skokanských můstků na úroveň vhodnou pro důchodce a invalidní občany. Jejich právo na sport je nezadatelné a diskriminovat je takovou výškou přeci nelze. Kdysi jsem v nějakém futuristickém filmu shlédl scénku, kdy tlouštík, přicestovavší časoprostorem do nedaleké budoucnosti, byl okamžitě zatčen pro "obezitu na veřejnosti". Budou-li kompromis mezi řádem a svobodou určovat lidé jako Dr. Králíková, měli bychom pomalu začít hubnout. Ještě si dovolím malé upřesnění - jsem odnaučený kuřák. Ch.H.

reagovat 7.2.2008 13:12 - chytrý horák

Ještě si neodpustím: - "Já jsem pro tu nejliberálnější verzi, tedy zcela zakázat kouření ve všech prostorách, čistý vzduch pro všechny - to je přece nejliberálnější," řekla Králíková. - o něco méně liberální variantu zřejmě Dr. Králíková vidí ve střílení kuřáků. Také bych rád požádal Dr. Králíkovou, neměla-li by k dispozici i jiné studie, dokládající pozitivní vliv totalitních manýrů na lidské zdraví. Například takové povinné, masové ranní rozcvičky. Samozřejmě pod dozorem opendrekovaných zdravotních hlídek, protože ulejvání není k ničemu. Nemohla by mi paní doktorka sdělit, o kolik procent za rok by poklesl například počet srdečních příhod? Děkuji. Ch.H.

reagovat 7.2.2008 18:51 - iso

Prosím o zvěřejnění nákladů na nemoci:

1) Z přemíry cukru - zavřeme tedy cukrárny!

2) Z přemíry tuku a živočišných vílkovin - zavřeme tedy masné krámy!

3) Z přemíry stresů - dejme výpověď ze zaměstnání všem politikům a zákonodárcům!a z čeho ještě? Zatím stačí, že!

reagovat 7.2.2008 22:35 - Pytel

Co o desetinu ale úplně,žádný infarkty už nebudou.

reagovat 7.2.2008 23:01 - Karel

O kolik se zníží počet infarktů, se dá spočítat, až zákaz kouření bude fungovat. Faktem je, že na následky kouření zemře ročně ve světě přes 5 mil. lidí. Jsem rozhodně pro zákaz kouření ve všech prostorách, které jsou určené pro veřejnost, ať jsou v soukromém vlastnictví či nikoliv. Má to logiku. Demokracie uznává jedno pravidlo : Svoboda jednoho končí tam, kde je omezována svoboda druhého.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.2.2008 23:18 -

ten personál v drtivé většině hulí jak fabrika

reagovat 23.3.2008 13:00 - nekuřák

zas chtěj akorát buzerovat,vykazujou akorát činnost vedením polemik o h.ovně,každýmu je přece zdraví cizího člověka přirozeně ukradený!!!za chvíli bude zavedena vyhláška i na možnost svobodně si uprdnout!!!

reagovat 23.3.2008 14:57 -

Taková vyhláška o možnosti si kdykoliv a kdekolik uprdnout by byla sqjelá. Přece se ví, že zadržovat větry je moc nezdravé!

reagovat 3.4.2011 23:13 - od chytrého horáka

Argumentace Dr. Králíková...

Promińte mi laskavě ale paní doktorky Králíkové si velmi vážím. Protože to je jedna z mála osob v této republice která říká pravdu a dělá něco pro lidi. A tyhle ubohosti které tady šíří pan "Chytrý horák" jsou jen lobystické kecy. Co je to proboha za svobodu když se dnes a deně brodíme ve smetišti vajglů na ulicích ? Co je to za svobodu když nemůžeme zajít do klubu na hudební koncert,modní přehlídku nebo třeba na diskotéku.Bez toho aniž bychom nebyli nuceni pasivně vdechovat kouř z cigaret ! Co je to za svobodu když těhotná žena může kouřit zcela beztrestně a malého dítěte v břiše se nikdo na nic neptá ! Co je to za svobodu když si malé děti mohou nejen koupit ale též kouřit na ulici a nikdo je za to nepokárá ani nepotrestá. Jelikož je známo že žena se stává na drogách mnohem rychleji závislá než muž a též mnohem hůře o sobě dokáže rozhodovat. Tak se reklama a kampań soustředí převážně na mladé ženy. Což bude mít do budoucna zcela katastrofální následky ve formě rození nemocných poškozených a agresivních dětí. Protože nikotin mimo jiné způsobuje agresivitu podobně jako alkohol. Jinak vyspělé země mají již dávno spočítané že úbytek kuřáků je pro každou společnost nejen finančně ale i jinak velmi výhodné. Jenže k takto vyspělým zemím se česká republika ještě dlouho nebude moci zařadit a je otázkou zda někdy vůbec ? Byl jsem doslova šokován jaké existují blogy na propagaci nikotínu a kouření. Ve kterých některé české herečky vystupují jako "kouřící sexy celebrity" ! Nedávno jsem četl větu s kterou se zcela ztotožńuji :"Přestat kouřit je pouze otázkou inteligence....Jirka

reagovat 3.4.2011 23:33 - Jirka

Chtěl bych jen podotknout že každý čin má i nějaký výsledek. Takže informace pro ty chytřejší. Kouření nikotinu má asi takový výsledek a takovou sexuální přitažlivost. Jako když pojídáte vlastní výkaly nebo si přidáváte do salátu pečlivě nastrouhané kousíčky dehtu. A ještě jedna informace ,sexuálně přitažlivou kuřačku jsem v životě nevyděl i kdyby byla krásná a mladá. Protože už tím že si žena zapálí na veřejnosti tak o sobě dává zcela jasnou informaci. Jsem sobecká ,bezohledná a nevhodná pro vztah ! To znamená pro vztah z mužem ale též vztah matka-dítě ! Jirka

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *