YAL gel

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.12.2008 18:55 - Pavel

Ahoj. Chtěl bych se vás všech zeptat na vaše zkušenosti s přípravkem Yal gel. Měl jsem ho jednou předepsaný před endoskopickým vyšetřením konečníku a podle mého názoru jde o velmi šetrnou a bezproblémovou náhradu klystýru. Aplikoval jsem ho přesně podle příbalového letáku a účinek byl naprosto spolehlivý. Během cca 20 minut jsem běžel na WC, látka doslova rozmělnila obsah tlustého střeva a konečníku.

Když jsem později podstupoval léčbu těžší formy deprese, byly mi podávány tablety, které mi jako vedlejší účinek zkomplikovaly trávení. Občas jsem se probudil s nafouklým břichem a přitom nemohl na velkou. Tady pomohl opět Yal. Postupně jsem začal vyřazovat jídla a nápoje , které mi vadily (káva, paštika, ostrá jídla) a dal si postupně trávení do pořádku. Ale zpočátku mi velmi pomohl právě Yal gel. V současné době již antidepresiva neberu (měl jsem to ze zaměstnání a to jsem změnil), Yal také ne, ale ostrým jídlům a kávě se snažím vyhnout.

Přečetl jsem plno článků, jak si Yal kupují budoucí maminky do porodnice a většinou ho chválí.

Když jsem ale v diskusi \"Klystýr, výplach střev\" označil Yal za jeho moderní a šetrnou náhradu, tak jste mě skoro rozdupali. Že moje znalosti jsou malé.

Tak teď povídejte a podělte se o zkušenosti.

reagovat 28.12.2008 18:17 - Mira

v podstate jak popisujes,YAL je fajn,ale nechapu co vic chces slyset!mela jsem ho asi 3x a v pohode,to ze nejis ostre jidla pastiky a dalsi s prominutim "sračky" to delas jen dobre....pravda je ze streva si clovek musi setrit,odehrava se tam velka cast tvorby naseho imunitniho systemu,ale proc resit nadale Yal?

reagovat 2.1.2009 11:12 - Milada 43

Yal je velmi řídký gel v malé lahvičce s aplikátorem do konečníku. Používá se k výplachu před různým vyšetřením. Mně dělali nedávno vyšetření konečníku endoskopem a před tím jsem měla dát právě ten Yal. Fungoval opravdu dobře. Stejně tak si ho berou právě maminky k porodu, aby se jim na porodním sále nestal "trapný malér". Za nás (měla jsem dvě děti v 80.letech) Yal nebyl, dával se místo něj klystýr teplou vodou.

reagovat 2.1.2009 15:01 - marie

YAL určitě před vyšetřením, před porodem a tak, ale používat k běžnému vyprázdnění, nevím, to asi není nejlepší řešení.Spíš zkusit Fruktolax (jsou to vlastně fíky), nebo přímo fíky,ovesné vločky - ty jsou na střeva balzám, kysané zelí, pokud sneseš. Pomoci si stravou, farmaka jen opravdu vyjímečně. Šetrnější, než YAL se mi jeví, opět vyjímečně, glycerínový čípek, třeba půlka. Hlavně ne Gutalax apod., brala jsem ho na lékařský předpis v těhotenství a měla jsem takový křeče, že porod byl proti tomu hračka. A to psali v příbalu, že je to pro ležící pacienty. Pokud by to na ně fungovalo tak, jako na mne, tak by bolestí znovu chodili. Střevo je bohužel prevít a nedá se ovládat vůlí tak dobře, jako jiný orgán. Když si usmyslí, že bude zácpa, bude, když se rozhodne pro průjem, bude průjem. Čím víc se střevem zabýváme, tím horší to je, alespoň u mne.

reagovat 2.1.2009 18:43 - Pavel

Díky za informaci, teď už naštěstí nic takového neberu. Ale při těch tabletách se mi občas stalo, že jsem se v noci probudil, břicho nafouklé jak balón mě strašně bolelo. A nešlo to "ani na jednu stranu". Po Yalu to bylo do 10 minut všechno venku a spal jsem normálně dál. Jak dlouho trvá než zabere ten Fruktolax? Jen tak pro zajímavost.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.4.2014 15:21 - Lenka

Trapný malér není důvod proč se dává před porodem. Tohle je jen hloupý výrok, který matky zbytečně mate a staví porodníky a asistentky do role manipulátorů co si porod uzpůsobí, aby měli méně práce, což není pravda. Hlavním důvodem je připravit měkké porodní cesty pro snadný průchod plodu a zabránění zbytečně prodlouženému porodu.

reagovat 28.6.2014 18:30 - hugferadsop

To me pred vysetrenim sestra dala nohy od sebe a doktorka si vzala nejakou tycinku a namocila ji do gelu a tu tycinku mi vsunula do konecniku a tocila s ni a nakonec mi tam nacpala nejakej cipek.

reagovat 23.7.2014 20:06 - xengh2

Ahoj. Chtěl bych se vás...

Jasnej PR článek! "Moje znalosti jsou malé." Cha! Takhle nikdo nemluví. Leda pisálek, co finguje realného uživatele. Ten by byl spokojen s tím, že je spokojen, a ptal by se maximalně po složení.

reagovat 17.1.2015 20:59 - Marcel

Klystýr je to nejzdravějši co v dnešní době pro organismus můžete udělat!!!

reagovat 22.1.2015 09:14 - Tereza

Trapný malér není důvod...

Tohle není úplně pravda, protože, když se může klystýr nahradit YAL gelem, který nemá vůbec takový účinek jako klystýr teplou vodou, tak to asi nšco vypovídá, Kdyby klystýr byl jenom na uvolnění, přípravu a ulehčení porodu, tak by ho nedovolili nahradit YAL gelem. Je pravda, že klystýr prohřívá, uvolnujě a pomáhá k rychlejšímu porodu, ale to díky té teplé vodě. YAL gel tuto schopnost dle mě nemá a to, že se ti vyprázdní střeva ti až tak zase nepomůže u porodu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *