Warfarin

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.9.2005 19:07 - Jim Benneson

Při běhu jsem pocítil prudkou bolest jakoby na pravém boku a bolelo mně v hrudním koši i při dýchání...
Diagnoza: spontánní krvácení do břicha, Quickův test: INR = 7,1 !!!
10 dní před tím jsem měl Quick asi 3,2 a snižoval jsem si leky. Občas si dávám rajče, okurek, papriku ale takové předávkování nechapu.
Z jihu moravy jsem jel na dovolenou na Šumpersko - může mít vliv i změna podnebí? Díky za názory a odpovědi JB.

reagovat 6.9.2005 19:18 - Jim Benneson

Jo jeste - bude mi 40, warfarin beru od roku 2000 kvuli nove srdecni chlopni.

reagovat 7.9.2005 20:25 - Jim Benneson

zase si tu pisu jen sam se sebou?
- tedy jen proto abych zustal v aktualnich.

reagovat 7.9.2005 21:25 - Klára

Příliš odborný dotaz a doktorka už to tady dávno zabalila. Takže k lékaři.

reagovat 8.9.2005 12:21 - Václav

Přece se spontánním krvácením do břicha jsi musel být u doktora a to si se ho nezeptal a ty léky si snižuješ jen tak nebo co doktor řikal? Nějak tvůj dotaz nechápu. Jinak samozřejmě warfarinem se dá předávkovat a krvácení může vzniknout.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.8.2016 19:34 - Lili

Dobrý den,chci se zeptat vzala jsem si dva warfarinu 5,nemuže se mi nic stát

reagovat 15.2.2017 19:09 - Vladimír

Od té doby co mi paní...

Dobrý večer. Před lety jsem si poranil na dovolené lýtko a v letadle jsem ztrombotizoval a jen tak tak mě zachránili - byla z toho plicní embolie jako hrom. 3 měsíce jsem si poležel v nemocnici a pak jsem bral několik let Warfarin dokud jsem se nepodíval služebně do Texasu, kde se služebka trochu protáhla a mě došel Warfarin. Kamarád v Dallasu mi zařídil vyšetření u místního cévaře a ten mi předepsal PRADAXU 150. Beru ji už 5-tým rokem a jsem totalně spokojený!!!
Žádné hlídání úrovně naředění, nic mě nebolí, není mi špatně a jím všecko a v pohodě sportuji. Když jsem bral Warfarin, tak to bylo šokující - to mě boleli klouby, měl jsem neustále průjem a nervy - štvalo mě to neustálé píchání do prstu - navíc zjištění, že Warfarin je prakticky totožný s jedem na krysy je šokující - takhle mi to vysvětlil ten amík.
Takže doporučuji všem PRADAXU a brát k ni ještě DETRALEX a budete v pohodě. Pradaxa je trochu dražší, ale když si odpustíte cigárka a chlast tak to na ni určitě dá.
Přeji všem hodně zdraví

reagovat 21.4.2017 19:37 - Fr.Malá

Je mi 75 let,mám srdeční arytmii,prosím sdělte, kolk stojí na měsíc P radaxa,Xarelto a Elquist. Děkuji.Fr .Malá. Jak mě ta arytmie omezuje ? Čeho se mám vyvarovat _Děkuji za připomínky.

reagovat 22.4.2017 11:51 - No

Arytmie není smrtelná, zajděte si je kardiologovi.

reagovat 10.10.2017 06:31 - Věrka77

uzivam WArfarin mam umele...

INR má být stále nad 2 a max. do 3, = 1 je moc málo a vyšší nad 3 je moc, avšak nechápu, že doktor vám nechává přes 5.......zeptejte se obvodního lékaře ten tyto hodnoty taky musí znát........ptám se všech - kdo ví jak se jmenuje ten "nový lék" místo warfarinu, u tohoto léku se může jít i veškerá zelenina, já beru warfarin 4 roky / mám fibrilaci síní) prý ho budu prát do smrti jenže jsem víc a víc unavená , chybí mi vitamín K.....
známý mi řekl, že paní brala warfarin po tromboze, po čase asi prý po roce jí ho sebrali a ona do měsíce zemřela, tak si všichni dávejte pozor a ptejte se více lékařů.....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *