Vzpomínky na totáč :-))

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.6.2005 22:28 - Andy

Ahoj, myslím se, že krom toho špatného, co nám život v komunismu připravil jsou i věci, které bysme neměli zapomínat, které jsou zvláštním způsobem půvabné a člověk se při vzpomínce na ně usmívá...

Tak třeba my jsme měli u babičky radio stahnute oranžovou zavařovací gumou, protože byly k dostání pouze ty velké monočlánky, a ty šlo uchytit pouze výše popsaným způsobem .

bylo toho mnohem víc, co si pamatuju, takových těch perliček, ale dám prostor ostatním...Tak pojdte vzpomínat na jídlo, ktere nebylo, obleceni, co se nedalo nosit, na příkazy a nařízení, které nešlo plnit a tak...'

reagovat 23.6.2005 22:41 - Pavel Obalil

Tak s tím rádiem, to je úplná pravda. Já měl ruský rádio "Maximka" a tu oranžovou gumu jsem tam měl taky. 9V baterie se prostě nedaly koupit, tak jsem dával dvě plochý do série a přivazoval je gumičkou na sklenice....
Jinak si taky pamatuju vstávání ráno na vlak do školy, když mi k tomu rozhlas po drátě vyhrával "Kupředu, levá!". Rozhlas po drátě byl fakt MOC dobrej!'

reagovat 23.6.2005 23:04 - eva

A co takhle najít něco,co bývalo opravdu lepší a dneska není?Pamatuju jogurty v /nehezkém/kelímku,stály 1,30 Kčs,hrudkovité konzistence-byly dělané klasickým způsobem ale především dobré s chutí opravdového jogurtu.Taky si vybavuji chutnější pečivo a zákusky.
Oblečení byla sice katastrofa,ale zato ta radost,když člověk něco zajímavého sehnal,že?
Elektronika byla sice drahá a musela se shánět,ale výrobky vydržely dýl,než do prvního porouchání.'

reagovat 24.6.2005 00:56 - Andy

No co se jidla tyče, tak mam v pameti takove ty cokolady, ktere mely na zadni strane oblecek na vystrihnuti na panenku, ktera byla na predni strane, a ty cokolady byly desne dobre, jedna byla takova ani bílá, ani mléčná,snad sojova, ale ta byla!! Pak zmrzlinka Terno, jahodova s oříšky nahoře a švestkový čtvrtlitr kefírovaného mléka,dávali nám to ve škole na svačinky, nebo ty čtvrtlitrová vemena :-)
Jinak pro dnesni mladez taky jiz jen velmi tezce predstavitelny Branny den se silonovymi sacky na rukou a nohou, satek na ústech a pochod zamořenym uzemim, nase ZS se nachazela v centru Ostravy, o to vetsi trapas :-)Jednou, bylo to v 6.tride jsme za odmenu mohli použít opravdove plynove masky, tak to bylo terno :-))Na boj s imperialisty jsme byli pripraveni 100%-ně !'

reagovat 24.6.2005 04:17 - Mravní hlídka

Ahoj všichni!
Mám-li začít "kulinářsky", já rád vzpomínám na HOŘICKÉ TRUBIČKY, tenkrát chutnali uplně jinak. Nebo na turecký med v takových těch špalíkách: větší stál 0,40kčs, byl takový tvrdý,ten malý, měkčí kozistence, stál 20 haléřů.
Také vzpomínám na konzervy Vepřové maso ve vlastní šťávě, které byly opravdu z vepřového masa, stejně jako Lunchmeat, nebo oblíbené špekáčky. Dnes to je samá sojová mouka a drůbeží separát, fuj.
Také jste poslouchali na středních vlnách (MW) RADIO LUXEMBOURG ? Ta stanice byla skvělá, dobrá muzika, měli také silný vysílač na 1539 khz, takže jsem ho poslouchal i u nás v Ostravě. Bohužel, Radio Luxembourg už dneska nevysílá, i když po roce 1990 jsem ho poslouchal ve stereo kvalitě přes satelit Astra (když jsem si koupil SAT-receiver). Další má oblíbená stanice byla SR1-Europawelle Saar,z německého Saarbrückenu, vysílala na frekvenci 1422 khz, ale nebyla tak známá jako "Laxík".
Ti, kdož jsou z Ostravska a dalších míst u polských hranic si možná vzpomínají na vysílaní polské televize: vždy v sobotu dávali Studio 2,kdy dávali western, sci-fi seriál "Space Cosmos 1999", seriál "Svatý",v noci nějaký horor a kolem let 1985-1989 i nějaká ta erotika z produkce francouzské M6. V době, kdy ČST byla nudná,pro nás, co nemohli chytat západoněmeckou či rakouskou TV, byla TELEWIZJA POLSKA oknem na Západ.
Jo,jo, také jsem někdy sentimentální, když vzpomínám na "staré, dobré časy"... :-))
'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.5.2018 12:53 - Socík

Platově jsme si polepšili průměrně X krát, ale ceny memovitostí a nájmů vzrostli 3x krát.

reagovat 12.5.2018 18:40 - bič

No ,když máš prachy tak si...

Moc koukáš na televizi.

reagovat 12.5.2018 18:44 - Mno

No ,když máš prachy tak si...

Třebaže jsem osobně socialismus přežil, byli lidé co ho přežili,ale pak zhebli v ráji co nastal, protože socialismus je načal a reálná kapitalismus dorazil.
A za to může tedy asi socialismus, jak nepracoval s mládeží, co ho sabotovala, tihle pankáči,vlasáči,co se dali na rocknlrol a chlast a skončili na hlaváku s krabicí v ruce, než je odvezli umrzlé někde ze křoví v parcích kolem Prahy.
Drsný film o takových to zrežíroval Láska v Hrobě od Davida Vondráčka,která je o lidech,kteří našli domov v opuštěné hrobce na hřbitově...

reagovat 12.5.2018 19:33 - Martina

Platově jsme si polepšili...

Souhlasím. Memovitosti vzrostli.

reagovat 12.5.2018 20:00 - Mno

Souhlasím. Memovitosti...

Jenže jaká je to výhoda,když lidi chtěj bydlet a vše je drahé.A opravy domu taky vzrostli s cenou domu.
A tyhle investice a možnost investovat,to za socialismu nebylo, byl to vykořisťovatelský způsob,no dnes můžete ale s málem vám akorát vezmou na poplatcích co do toho vložíte.
A auta,klesla snad cena?Koncerny pořád drží level cen,přitom vyrobit tu hromadu šrotu umí pár robotů.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *