Vzpomínky na totáč :-))

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.6.2005 22:28 - Andy

Ahoj, myslím se, že krom toho špatného, co nám život v komunismu připravil jsou i věci, které bysme neměli zapomínat, které jsou zvláštním způsobem půvabné a člověk se při vzpomínce na ně usmívá...

Tak třeba my jsme měli u babičky radio stahnute oranžovou zavařovací gumou, protože byly k dostání pouze ty velké monočlánky, a ty šlo uchytit pouze výše popsaným způsobem .

bylo toho mnohem víc, co si pamatuju, takových těch perliček, ale dám prostor ostatním...Tak pojdte vzpomínat na jídlo, ktere nebylo, obleceni, co se nedalo nosit, na příkazy a nařízení, které nešlo plnit a tak...'

reagovat 23.6.2005 22:41 - Pavel Obalil

Tak s tím rádiem, to je úplná pravda. Já měl ruský rádio "Maximka" a tu oranžovou gumu jsem tam měl taky. 9V baterie se prostě nedaly koupit, tak jsem dával dvě plochý do série a přivazoval je gumičkou na sklenice....
Jinak si taky pamatuju vstávání ráno na vlak do školy, když mi k tomu rozhlas po drátě vyhrával "Kupředu, levá!". Rozhlas po drátě byl fakt MOC dobrej!'

reagovat 23.6.2005 23:04 - eva

A co takhle najít něco,co bývalo opravdu lepší a dneska není?Pamatuju jogurty v /nehezkém/kelímku,stály 1,30 Kčs,hrudkovité konzistence-byly dělané klasickým způsobem ale především dobré s chutí opravdového jogurtu.Taky si vybavuji chutnější pečivo a zákusky.
Oblečení byla sice katastrofa,ale zato ta radost,když člověk něco zajímavého sehnal,že?
Elektronika byla sice drahá a musela se shánět,ale výrobky vydržely dýl,než do prvního porouchání.'

reagovat 24.6.2005 00:56 - Andy

No co se jidla tyče, tak mam v pameti takove ty cokolady, ktere mely na zadni strane oblecek na vystrihnuti na panenku, ktera byla na predni strane, a ty cokolady byly desne dobre, jedna byla takova ani bílá, ani mléčná,snad sojova, ale ta byla!! Pak zmrzlinka Terno, jahodova s oříšky nahoře a švestkový čtvrtlitr kefírovaného mléka,dávali nám to ve škole na svačinky, nebo ty čtvrtlitrová vemena :-)
Jinak pro dnesni mladez taky jiz jen velmi tezce predstavitelny Branny den se silonovymi sacky na rukou a nohou, satek na ústech a pochod zamořenym uzemim, nase ZS se nachazela v centru Ostravy, o to vetsi trapas :-)Jednou, bylo to v 6.tride jsme za odmenu mohli použít opravdove plynove masky, tak to bylo terno :-))Na boj s imperialisty jsme byli pripraveni 100%-ně !'

reagovat 24.6.2005 04:17 - Mravní hlídka

Ahoj všichni!
Mám-li začít "kulinářsky", já rád vzpomínám na HOŘICKÉ TRUBIČKY, tenkrát chutnali uplně jinak. Nebo na turecký med v takových těch špalíkách: větší stál 0,40kčs, byl takový tvrdý,ten malý, měkčí kozistence, stál 20 haléřů.
Také vzpomínám na konzervy Vepřové maso ve vlastní šťávě, které byly opravdu z vepřového masa, stejně jako Lunchmeat, nebo oblíbené špekáčky. Dnes to je samá sojová mouka a drůbeží separát, fuj.
Také jste poslouchali na středních vlnách (MW) RADIO LUXEMBOURG ? Ta stanice byla skvělá, dobrá muzika, měli také silný vysílač na 1539 khz, takže jsem ho poslouchal i u nás v Ostravě. Bohužel, Radio Luxembourg už dneska nevysílá, i když po roce 1990 jsem ho poslouchal ve stereo kvalitě přes satelit Astra (když jsem si koupil SAT-receiver). Další má oblíbená stanice byla SR1-Europawelle Saar,z německého Saarbrückenu, vysílala na frekvenci 1422 khz, ale nebyla tak známá jako "Laxík".
Ti, kdož jsou z Ostravska a dalších míst u polských hranic si možná vzpomínají na vysílaní polské televize: vždy v sobotu dávali Studio 2,kdy dávali western, sci-fi seriál "Space Cosmos 1999", seriál "Svatý",v noci nějaký horor a kolem let 1985-1989 i nějaká ta erotika z produkce francouzské M6. V době, kdy ČST byla nudná,pro nás, co nemohli chytat západoněmeckou či rakouskou TV, byla TELEWIZJA POLSKA oknem na Západ.
Jo,jo, také jsem někdy sentimentální, když vzpomínám na "staré, dobré časy"... :-))
'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.10.2017 22:18 - sdfg

Nebo takhle,dřív nebylo všechno,ale to co bylo tak bylo pro všechny dostupné a vyzkoušetelné.
Dnes je to naopak.

reagovat 14.10.2017 22:22 - sdfg

Dřív byla Praha neustále rozkopaná a stavby plné lešení.Dnes je opravená,zastavěná a přestavěná pro potřeby turistů a puká ve švech,už nemá žádnou pořádnou atmosféru,jde jen o byznis.
Vládnou zahraniční developeři,jsme odbytiště,překladiště,výrobna,místo pro zábava a možná nějakou tu spekulativní nemovitost na pronájem nebo na důchod pro cizince.

reagovat 14.10.2017 23:21 - Petr

Dřív byla Praha neustále...

To jistě. Bohužel, tohle je ale osud všech velkých měst.
A Praha je město spíše pro turisty a pro bohaté, co chtějí hlavně užívat zábavu.
Ale člověk má přece volbu. Pokud v Praze není už únosné bydlet, tak se to přece dá řešit. My to vyřešili tak, že jsme z Prahy odešli a máme své vlastní bydlení, máme sousedy a přátele v naší společenské třídě, s rodinami, ve městě, kde nevládnou turisté ani developeři. Do Prahy dojíždíme za prací, ale nežijeme tam, tam se už žít nedá.

reagovat 15.10.2017 00:20 - sdfg

To jistě. Bohužel, tohle je...

Osud velkých měst?Podle mne i jiných menších a turisticky atraktivních,to co je už dnes problém ve španělsku,že tam pronajímají už ty "sdílené byty" a dělá to paseku v nájmech toho domu samozřejmně,ale nejen v tom.Ti turisti normálně žijí baví se a nakupují a vaří si,to dělá z místa samozřejmě takový horský letovisko spíš než residenční štvrř s atmosférou,otázkou je co s tím dělat,jestli se budeme muset také stěhovat neustále jinam,kde je to ještě dobrý pro naši věkovou skupinu...
No, nevím ,podle mne se jednou budem ještě rádi jak holandani stěhovat po evropě jak cigáni v takových těch pojízdných autech o dovolené. Nakonec ve francoužštině jsme Boheme,cikánská zemně cikánů Bohemians.s

reagovat 15.10.2017 00:23 - sdfg

Turisticky je Praha atraktivní,to jistě,ale puká ve švech,centrum opravdu není tak velké a Praha je v těch katalozích dost vysoko,prostě kapacitně centrum nestačí Londýnu,Paříži a co to ti cizinci mají v rámci Evropy v itineráři...Bydlet mají kde,dokonce už bydlí v té sdílené ekonomice,jak se o tom teprve teď hovoří,no už to běží samozřejmně,normálbě si kupují a vaří,to v hotelích logicky nejde.Nevím jak to půjde dál v Praze...Já se ještě nehodlám stěhovat do bývalých kasáren v Milovicích,ale kdo ví,třeba skončím na ubytovně ve štětí nebo tak nějak v lovosicích,na hausbotu do hamburgu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *