VZP - stomatologie (nové zuby)

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.6.2009 14:22 - Pet

Vyrazil jsem si dvě horní jedničky. Rád bych věděl, co VZP pojišťovna v tomto případě hradí.
Zůstali mi kořeny a je možnost nasazení korunky či můstku. Momentálně nemám tolik pěněz abych mohl vyhodit 5 tisíc za jeden zub... Hledal jsem na stránkách vzp, ale nenašel. Nemáte někdo informace co VZP proplatí a co ne?

reagovat 15.6.2009 17:57 -

Tam zavolej

reagovat 16.5.2010 16:29 - Petr Farnik

Chtel bych se jen prosim dozvedet zda VZP proplaci zubarovi ukon cisteni zubnih kanalku.Muj zubar mi uctuje pres 960 kc.za vycisteni 3 kanalku,a memu znamemu je nedavno take cistili,a nic platit nemusel.Dekuji predem za odpoved.

reagovat 1.2.2011 15:21 - robert

Chtel bych se jen prosim...

tez bych se dozvedel zda vzp proplaci zubarovi ukon cisteni zubnih kanalku.zubar mi rekl ze budu doplacet za jeden kanalek 300 kc a v me praci kolegini u toho sameho zubare neuctovali nic co mam podniknout a jak to vlastne je dnesnim dnem je mozne takovy cenik a proplaceni pojistovny nekde zjistit dekuji za brzkou odpoved sebaro@seznam.cz

reagovat 16.5.2011 14:22 - palanda

dobry den mam dotaz-budou mne davat mustek se sedmi zuby tedy 7 zubu dve korunky -lekar chce dvanact tisic kolik stoki jednotlive komponenty a hradi neco VZP-dek za info palanda

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.9.2016 11:36 - zkušenost

Ino, měnila jsem letos...

No, vesničtí lékaři je kapitola sama pro sebe. Díky nim se mi skřivily zuby, protože je jaksi nenapadlo poslat mne na rentgen, i když se mi zuby křivily stále více. Moudráky vrůstaly do ostatních zubů a teď ve 40 letech mám nosit rovnátka? Také nebyly schopni pořádně opravit mi zub, kde vypadl kousek plomby, zarazilo mne, že neodvrtali celou plombu, ale jen párkrát zabzučely do dirky po vypadlém kousku a dali tam novou amalgámovou výplň. Za chvíli samozřejmě vypadla, navíc se pod tím začal zub kazit a nakonec to dopadlo tak, že tedy celou plombu odvrtal, ale nechal zub otevřený, protože tam prý byl už zánět. No, za měsíc jsem měla jít na dodělání, ale začal mi z toho téci zapáchající hnis, takže jsem šla dříve. Pořád mumlal, že je to na antibiotika, která mi stejně nenapsal a hádejte, jak to dopadlo? Zub po měsící vytrhl, že ho prý nejde už zachránit. Tak tomu nasadil korunu, teď dojíždím do Prahy do Modřan. Ze začátku díky "péči" těch tzv. vesnických zubařů a zubařů z maloměst jsem do toho narvala kolem 5 tisíc. Ne že bych měla tolik kazů, ale ty 2 vrtané zuby, co mám, byly v katastrofálním stavu s odchlýplími plombami (v jednom se pod plombou dokonce ukrývala vatička!). Nový zubař ošetřil, nakonec dal bílou výplň a paráda. Teď každého půl roku jen docházím na kontroly, je to už cca 7 let a ani jeden kaz, vrtání, cokoliv, v pohodě, od té doby jsem nic neplatila a neměla žádné problémy s neustále vypadávajícími plombami a bolestmi zubů.

reagovat 21.9.2016 11:37 - zkušenost

No, vesničtí lékaři je...

Jo a ještě jsem zapomněla sdělit, že rentgen zubů je 1. co tam udělají, když nastoupí nový pacient, takže konečně mne poslali na trhání na Karlák. zuby mám sice křivé, ale už zdravé a nic nebolí. A ve svém věku nosit rovnátka už nechci, to už nějak doklepu s kživými.

reagovat 21.9.2016 18:52 - rovnátka

Jo a ještě jsem zapomněla...

Proč by jsi nemohla nosit rovnátka,ještě ti nejni tolik,aby jsi o sebe přestala dbát,myslím,kdyby jsi měla milence,že by jsi do toho šla,ale chlapovi doma se přece taky musíš líbit.Tak to zkus.

reagovat 11.4.2018 17:19 - Tana

Chtel bych se jen prosim...

jsme natom stejně já platila 800

reagovat 12.4.2018 08:51 - zkušenost

Proč by jsi nemohla nosit...

O chlapy nemám nouzi a ani ty křiváky na tom nic nezmění :-) Neřeším. Pěkný den všem a zdravé dobré zuby bez bolestí!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *