Výtěry z moč.trubice u muže

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.10.2007 18:06 - Hanka

Ahoj všem,mám dotaz.Léčím se již dva roky gynekologii pro opakovanou infekci bakterií E.coli.Nyní je nutné, aby manžel podstoupil vyšetření také, zda mi infekci nepředává on.Nemá teda žádné problémy, ale je to dle mého gynekologa nutné udělat, protože žádná léčba mi již dva roky nepomáhá.Ptám se tedy hlavně mužů, kteří na vyš. byli,ale samozřejmě i jejich případných partnerek, které si toto přečtou.Manžel odmítá jít na výtěr z močové trubice,je mu to trapné a hlavně se bojí bolesti.Byl na krvi, rozboru moči, bral se mnou atb,ale na tohle mi odmítá jít.Byl jste na tom někdo, chlapi? Bolí to? Nebo jde čistě jen o ten pocit trapasu a dá se to vydržet? Prosím napište,díky.

reagovat 21.10.2007 22:11 - Jan

Pokud nebudou brát vzorky až někde u močového měchýře, je to jen malý trapásek. Nebolí to, jen je to tu chvilku nepříjemné. Porovnal bych to s injekcí(možná ani to ne).

reagovat 22.10.2007 21:14 - Hanka

Honzo, děkuji ti za tvou reakci.Myslím, že to tedy nebude o bolesti,ale spíše o tom, překonat ten trapas,jenže já mu nějak nevysvětlím, že pro doktora je to normální věc, tak jako já chodím na gynekologii skoro každý týden...Ale alespoň mu to dám přečíst,dík.

reagovat 22.10.2007 21:38 - Honza

Hanko,

protože vím, co to je mít cévku, tak vím že se to dá dobře vydržet a myslím, že je to fakt jen z kraje trubice, tak to by opravdu neměl být takový nepřekonatelný problém. Také si myslím, že je to spíš stud a asi nikdy nebyl u urologa, já tam jsem jako doma. Druhá věc by mohla být strach z toho, že mu něco najdou, někdy je lepší ta nevědomost.

Nějak ho tam dokopej. Nebo s ním radši neměj styk a uvidíš zda se to lepší.

reagovat 23.10.2007 10:07 - TANIK

ahoj Hanko, jak ti doktor zjistil tu E.Coli v pochve?.-ja mam zanety a infekce porad-kdykoliv mam s pritelem sex tak jsem nemocna-tvarohovity vytok,potrhana sliznice-hrozne me to stve a doktor mi porad pise jen same masticky a maze se i pritel,ale stejne to zase po meisici mame oba znova(on ma cervene fleky na zaludu)-jsem uz zoufala,timto trpime uz aspon 4roky..-bojimse aby to neohrozovalo moji plodnost, jake mam zadat vysetreni?(vzdy mi nejaky vyter delaji,ale nikdy nereknou jaky byl vysledek a masticky mi pise hned jeste pred vysledkem tech testu-ani nevim na co ty testy jsou)-Kdybych tam mela chodit vzdy kdyz mi tam dole ,,neco,, je tak bych tam byla porad-jenze studuji v jinem meste a tak tam jdu treba jednou za pul roku-stejne mi nikdy neporadi nic jineho nez mazat mastickama(ale jinak je pan doktor hodny a sanzi se,ale k cemu to ze kdyz jsem porad ,,v neporadku,,)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.12.2017 12:37 - melo tam být

Mam po vyteru z mocove...

soly naředily

reagovat 24.1.2018 20:11 - Miras

Mam po vyteru z mocove...

hodně pít - čím málo piješ, tím sice méně častěji močíš, ale o to bolestivější to pak je
při prvních močeních po zákroku (to je opravdu porod) - pomáhá horká voda. Prostě natoč vanu horké vody co sneseš, sedni si do toho a pust to. Zkus močit vleže, abys mohl lépe regulovat průtok :-). Je to opravdu masakr, ale jiná cesta není

reagovat 28.1.2018 20:08 - Jak to probíhá

Samotný zákrok trval cca. do 20 vteřin...těžko v tu dobu počítat. Je to celkem nepříjemné, ale dá se to zvládnout. Ještě pak takových 10 minut vás bude trochu bolet ten kousek močové trubice. Nejhorší potom je se jít vyčůrat. Podobá se to pálení a řezání v daném místě. Někdy ukápne i trocha krve s rozedřené sliznice. Naštěstí se rychle regeneruje a tak za 2 dny máte po bolestech a už můžete normálně chodit na malou.

reagovat 28.1.2018 20:11 - Jak to probíhá

Samotný zákrok trval cca....

Ještě jedno doporučení. Je lepší čůrat ve sprše s horkou vodou. Trošku to zmírňuje pálení při močení.

reagovat 7.3.2018 10:36 - Pokaždé jinak

Na stěrech jsem byl už dvakrát a probíhalo to pokaždé jinak.
Poprvé to byl zcela jistě můj nejhorší zážitek v životě. První problém nastal už při stáhnutí kalhot. V ordinaci bylo chladno, a tak můj penis zareagoval tak, jak obvykle reaguje- zmenšil se. Když jsem viděl tu obrovskou umělohmotnou tyč, kterou stěry měly být provedeny zmocnila se mě nervozita. Tu tyč nejspíš viděl i můj penis protože se instinktivně zmenšil, jako by bylo v místnosti mínus 20. To nejhorší však mělo teprve přijít. Asi 7 vteřin neuvěřitelné bolesti... cítil jsem, jak mi začíná být na omdlení. "Tak ještě další čtyři" poznamenala sestra. O 5 vteřin (během druhého stěru) později jsem omdlel. Domů bych se sám nedostal, musel jsem se nechal odvézt. Dva dny jsem nemohl vstát z postele a při močení téměř brečel celý týden. ... Už nikdy víc. ..... O dva roky později mě to potkalo znovu. Tentokrát však v jiné ordinaci. Byla o poznání teplejší, namísto umělohmotné tyče doktor použil tenoučký drátek s trochou vatičky na konci, místo stěrů ve stoje jsem si lehl na lůžko. místo 5*7 vteřin... to trvalo 1 2 a tři vteřiny. Domů jsem odešel po svých... samotné močení bylo první 2 dny hodně bolestivé, ale v sedě ve vaně se to dalo zvládnout.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *