vysoký vápník v moči

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.10.2015 09:32 - Martin

Dobrý den,
při vyšetření 24h sběru moči mi urolog našel vysokou hodnotu odpadního vápníku (9,4). V krvi vápník v normě. Dlouhodobě trpím svalovými křečemi, na které mi minulý týden jiný lékař doporučil brát magnesium, calcichew a vigantol (20 kapek týdně). Tato kombinace mi okamžitě zabrala a křeče už nemám. Je ale s ohledem na nález v moči bezpečné v užívání vápníků a vitaminu D pokračovat? Podle urologa bych měl ten vápník brát 1x za 2 dny, někde jsem ale četl, že i vitamin D hodnotu vápníku ovlivňuje. Díky moc za odpověď.

reagovat 13.10.2015 22:36 - H

Martine, dej na radu urologa. Ten ví, proč to říká. Opravdu stačí brát uvedené ob den , mohly by se ti udělat kameny v ledvinách. A to není nic dobrého.

reagovat 13.2.2016 15:07 - beruskamala

vigantol je vitamín D a ten způsobuje lepší ukládání vápníku v kostech, berou ho malé děti a doporučuje se seniorům. Abych byla přesná tak toto je ze stránek suklu:
Vigantol obsahuje cholekalciferol (colecalciferolum, vitamín D3). Cholekalciferol se v tělních orgánech mění na aktivní látku dihydrocholekalciferol, která má vliv na regulaci metabolizmu vápníku v organizmu.
Vigantol se používá k prevenci a léčbě stavů, při kterých je snížená hladina vápníku v krvi a k zabránění rozvoje chorobných stavů způsobeným nedostatkem vitamínu D, což může být zapříčiněno nedostatečným vstřebáváním vitamínu z tenkého střeva (např. po operacích).
Vigantol sa užívá - k zabránění rozvoje rachitidy (křivice) u dětí, - při měknutí kostí (osteomalácii), - jako podpůrná léčba při řídnutí kostí (osteoporózy), - při léčbě poruchy funkce příštítných tělísek (hypoparatyreózy a pseudohypoparatyreózy).
Take kdybys bral jen Vápník tak se ti nemusí vůbec vstřebat bez toho vitamínu D...

reagovat 23.2.2016 20:14 - beruskamala

vigantol je vitamín D a ten...

ještě doplním odkaz na Sukl s přesným plným popisem Vigantolu at je info kompletni http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0012023&tab=texts

reagovat 10.1.2017 23:29 - Viki

Vigantol je "na dvě věci"! Nepomůže vůbec k ničemu, leda tak k horšímu! Vitamin D je nutno doplnit o vitamin K2, aby se vápník správně vstřebával do kostí! Jinak hrozí kalcifikace cév a pojivových tkání! Teprve kombinace vitaminu D, vitaminu K2 a vápníku tvoří synergický komplex! Dále je potřeba vyšetřit, krom hladiny vitaminu D, ještě parathormon-PTH, osteokalcin, kalcitonin, kalcitriol, hladin ca v krevním séru, vitamin K, hormony štítné žlázy a donzitometrii-k vyloučení osteopenie, nebo přímo osteoporózy. Normální hladiny vitaminu D se pohybují v hodnotách 75-150 nmoll/l. Většina obyvatel severských zemí, včetně ČR, trpí insuficiencí vitaminu D, někteří i závažnou deficiencí vitaminu D! Vitamin D můžeme v letních měsících získat převážně ze slunce-až 85 %. Jinak je v tresčích játrech. Jedná se o vitamin rozpustný v tucích! Krom toho, samotné užívání vápníku, nebo vitaminu D, Vám může přímo uškodit!!! Kalcifikace cév postupně vede ke kardiovaskulárním onemocněním a cévním mozkovým příhodám! Praktičtí lékaři na nás ironicky kašlou! Pokud se dožadujeme vysvětlení a dalších odborných vyšetření, odbudou nás a pošlou k psychiatrovi! Ale ani ten nám nedokáže v ničem pomoct! V době informačních technologií se dají veškeré pravdy dohledat, co se "slavných léků" týče! Tudíž radím všem! Nebuďte hloupé stádo ovcí a dohledávejte si sami na internetu zdravotnické informace, určené pro odbornou lékařskou veřejnost! Možno si zadat do překladače na GOOGLE, které jsou v angličtině, odborné zahraniční studie! V každém případě se to vyplatí! Viz, vlastní zkušenost.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.10.2017 12:13 - antireklamka

Dobrý den, má dotaz...Jaký...

Děláš si srandu? Ale spíše tady chceš dát zase ty své odkazy, dealerko. Jinak doplňky na vápník koupíš v každém Marketu.

reagovat 26.10.2017 08:24 - !

Pijte mléko, jezte vápník - bude vám stát jako krápník.

reagovat 26.10.2017 09:01 - Superman

Děláš si srandu? Ale...

Tak vápníkové doplňky ze supermarketu jsou asi to nejhorší - absolutně minimální vstřebatelnost. Navíc dnes už je známo, že samotný vápník může být škodlivý - ukládá se v cévách. Vždy je dobré brát ho v komplexu s dalšími minerály potřebnými pro kosti (hořčík, zinek, selen, bor...) a s vitamínem D3 a K2, které zajistí ukládaní do kostí.

reagovat 26.10.2017 09:49 - ale

Nejlepší je to kvalitní mléko, tvaroh a pod. Necpěte do sebe chemii. Vybírejte si kvalitní potraviny, zvažte co si nasoukáte do úst.

reagovat 28.3.2018 06:47 - BB

Vigantol je "na dvě...

ve vyšším věku tělo vitamin D ze slunce nedokáže zpracovat.......to nevíte???

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *