Vysoká škola - zkušenosti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.2.2010 18:07 - Petr

Dobrý den, studuju 3. ročník obchodní akademie a plánuju, hlásit se za rok na vysokou školu. Zřejmě tedy ekonomického směru (popřípadě informatika). Docela mě láká Praha, konkrétně VŠE. Můžete mi poradit, jak si při výběru školy počínat a především Vaše zkušenosti s vysokou školou? Mockrát děkuji

reagovat 14.2.2010 20:30 - Iveta

Ahojky Petře tak rozhodně je fajn, že máš představu co by tě bavilo dál. Rozhodně to chce prostudovat jednotlivé obory na školách kam se chceš hlásit. Předměty jsou většinou podobné ale samozřejmě se mohou lišit. Vždycky se najde nnějaký předmět co tě nebude bavit ale to je všude. A možná by bylo dobré zapátrat po nějaké diskuzy s názory studentů na jednotlivé školy a jejich obory.
Zkušenosti - no je to celkem makačka ale taky záleží co studuješ. ČLověk, ketrej tam nastoupí s představou,že se bude jen bavit tam dlouho nevydží ale to jsou takový, kterým se nechce dělat a chtěj se někde zašít.
Moje rada brát to vážně a hned od začátku se učit. Na začátku to vypadá jednoduše žádné testy ani zkoušení a člověk snadno zlenivý a myslí si že má dostatek času jenže semestr uteče jako voda a ve zkouškovým je pozdě a těžko se to dohání.
Jinak nevím co by tě ještě zajímalo klidně se ptej.

reagovat 14.2.2010 20:47 - Petr

Ahoj Iveto, díky za pomoc. Co třeba ty, co jsi studovala a podle čeho jsi zvolila? O kolik lepší jsou vyhlídky po střední škole, oproti výšce, sice je mi jasné, že je spousta povolání, kde je potřeba mít vysokou školu, ale často se také setkávám s názory, že vysoká škola není zase tolik důležitá. Upřímně by mě docela naštvalo, kdybych vystudoval výšku a skončil u povolání, kde bych ji neuplatnil. Jaké jsou na výšce třeba vztahy mezi spolužáky, znají se tam lidé hodně? Osobně to beru také jako prodloužení mládí :-).

reagovat 14.2.2010 22:08 - .

Jsi z Moravy , že jo.... VŠE je hodně anonymní škola- takovej masomlejn. Gympláci mají u příjímaček i při studiu větší šance než absolventi OA - kvůli matice, ale i jazkově jsou na tom lépe.

Iveto "zleniví" proboha...snad nestuduješ bohemistiku...

reagovat 14.2.2010 22:16 - Petr

No právě proto se chystám z matematiky maturovat ;). Ty máš zkušenosti s VŠE?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.10.2016 21:48 - a ještě jedna perla

Ahoj. Ráda bych obnovila...

"Na katedře práva a veřejné správy došlo k posílení o jednoho docenta (ročník 1928!!!), který za posledních pět let nemá žádné publikace ... "

reagovat 28.10.2016 14:59 - Aneta

Aha, no tak děkuji za příspěvek. Já jsem předpokládala, resp. jsem nabyla dojmu, že i na soukromých školách učí jen erudovaní jedinci.Jak procházím diskuse, někde bylo zmiňováno jméno paní doktorky Wroblowské, zmiňováno jako v dobrém smyslu slova.

reagovat 28.10.2016 15:11 - rada

Aha, no tak děkuji za...

Jestliže procházíš diskuse, kde je zmiňována BIVŠ, tak víš, že ti jedinci co ji chválí, píší tak, že to vypadá, že nemají dokončenou ani ZŠ. Takže si obrázek o té slavné škole uděláš sama.

reagovat 29.10.2016 16:53 - Aneta

Jestliže procházíš...

Vtipné, no to jsou silná slova.

reagovat 29.10.2016 17:07 - realista

Vtipné, no to jsou silná...

Ta slova jsou silná? Škoda, že jsi nezažila reklamní příspěvky, než to admin promazal. Reklama je nepřípustná.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *