vyšetření TEE (ECHOKARDIOGRAFIE)

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.10.2003 09:24 - Alena Pražáková

Mám jít na vyšetření TEE (zavádění sondy do jícnu).Mám obavu, co mě čeká, můžete mi podrobněji popsat, jak toto vyšetření probíhá a zda je nějak extrémně nepříjemné??Děkuji

reagovat 15.4.2004 19:05 - Kučerová Alena

Prosím o informace o vyš.TEE. Děkuji

reagovat 16.4.2004 15:13 - Krokodýlek

To jste si asi spletla ten nazev, protoze echokardiografie je vysetreni srdce, vetsinou. Pristrojem, kteremu se rika kardiograf... Ale TEE, cili vysetreni sondou, to nevim, bohuzel...

reagovat 25.10.2004 18:22 - Andaika

TEE je transesofageální echo, tedy vyšetření srdce jícnovou sondou. Používá se v případš kdy vyšetření srdce běžným "echem" není dostatečně průkazné. Po znecitlivění hrtanu se do jicnu zavede sonda, pacient leží na boku, vyšetření trvá asi 15 min. V případě potřeby jsou pacientovi podány léky na uklidnění.

reagovat 23.10.2009 13:08 - lenka

Mám jít na vyšetření TEE...

na tomto vyšetření sondou jsem byla...není to nic příjemného ale také nic tak strašného :o) Sonda je o něco tenčí než sprchová hadice...záleží jaký máte dávivý reflex...já musela dostat asi tři dávky uklidňujících léků a to bylo mnohem horší než celé vyšetření,protože pak bych usnula i ve stoje :o) Nebojte a držím palečky.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.1.2010 07:13 - Jirka

Chtěl bych se zeptat, jestli je někde v Brně možné se nechat vyšetřit TEE ?
Děkuji

reagovat 31.3.2010 08:43 - Alena

také mám jít na toto...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jste podstoupila toto vyšetření. Mám také jít na TEE a mám silný dávivý reflex a ještě k tomu nesnáším odběry krve a vůbec všelijaká ta píchání jehlou:-). Mám velký strach, že se mi nepodaří polknout tu sondu. Je to opravdu tak hrozné. Děkuji za odpověď.

reagovat 15.4.2010 14:33 - Mary

V úterý jsem byla na vyšetření. Je to nepříjemné, ale zase tak hrozné to není. Dostala jsem uklidňující injekci, potom umrtví hltan a zavedou sondu. To v počátku vůbec necíte. Je nepřijemné když s ní hejbe a když chcete polknout. Jinak vyšetření tou sondou trvalo asi tak 5 min. Hlavně se zbytečně dopředu nestresujte! Nebolí to! A hlavně, zvládla jsem to já, tak to zvládnete určitě taky! Držím všem palečky, ať to dobře dopadne.

reagovat 13.7.2017 14:57 - Marie

V úterý jsem byla na...

mary,souhlasím s vámi,já byla též na tomto vyštření,bylo to narychlo,neměla jsem čas se na to nějak připravit,ale věřte všichni koho to čeká...nic to není a jsou horší věci na světě..věřte tomu,a to jsem velká citlivka!!!!

reagovat 21.8.2018 10:48 - Milan

Dobrý den , mám jít na toto vyšetření sondou na kardiologii , ale mám trochu strach , nesnáším když mi někdo dává nějaké hadice krkem do jícnu . Moc se bojím , slíbili mi , že mě uspí , ale budou to dělat v autosedaci a to já nezvládám , mám davivé zkušenosti . Chtěl bych celkovou narkózu . Prosím , co by jste mi poradila . Předem moc děkuji .

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *