CT vyšetření mozku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.4.2008 09:47 - packa

Dávají při CT mozku kontrastní látku??Může se před vyšetřením kouřit???

reagovat 24.4.2008 18:19 -

Niekedy sa dáva kontrastná látka, ale vtedy mudíte byť na lačno a vziať si tabletku Dithiadenu-prevencia alergickej reakcie. Ale na to by mal upozornniť lekár. Kouření by som nedoporučova, kedy náhodou došlo k alergickúej reakcii, mohlo by dojsť k duseniu, a následkom kouření by sa viacej začali tvoriť hlieny v dýchacích cestách....sú z toho komplikácie (aspirácia, udusenie...), ale na CT musia mať lieky proti takýmto reakciám.

reagovat 13.12.2008 20:22 - lenka

jak dlouho trva vysetreni ct

reagovat 13.12.2008 21:07 - Oskareta

No to je teda pěkná sbírka kravin. Kontrast se dává vždycky, jinak by tam nic neviděli. Kouření se moc nedoporučuje, protože ti z té kontrastní látky může být špatně i bez toho, ale hul si, když ti to nevadí. A že by se člověk při alergické reakci začal dusit jen proto, že kouřil, tak to je teda kolosální nesmysl. Jinak vyš. mozku trvá řádově minuty, ostatní vyšetření jiných tkání třeba o něco déle, nedá se to přesně říct. Ale 20 min. je asi maximum. Rozhodně to ale není tak dlouho, jak vyšetření magnetickou rezonancí.

reagovat 14.12.2008 11:56 - Eli

to Oskareta

Malá oprava - kontrast se nedává vždycky, pokud je tím myšleno vstřikování kontrastní látky do žíly.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.8.2015 18:33 - Křišťana

O vyšetření a jeho průběhu jsem napsala článek, možno přečíst zde: http://hypochondrovostigma.bloger.cz/Vysetreni-u-lekare/Vysetreni-CT ! :) Kdo se chystáte na CT, nebo koho zajímá, jak to probíhá, čtěte :)

reagovat 14.8.2015 12:30 - Křišťan

Výsledek je k dispozici ihned. Pokud ti říkají, že výsledek bude za několik dní, tak co ti tají? A proč ti dělali kontrast? Protože buď nenašli co hledali nebo to chtěli mít pořádně zobrazené. Pokud tě nepošlou na MRI, tak už je vše jasné, když už je to vidět na CT. Ale ani na MRI nebudeš mít vyhrané. Pokud tam sáhnou ke kontrastu, tak místo blogu sepisuj závěť, pokud to ještě stihneš. Jelikož jsi smolařka, tak ti nic nenajdou ani na MRI, protože ani MRI není všemocné. Třeba se ti podaří vymámit PET, ale to ti už zobrazí výsev ložisek a to je definitivní konečná. Pak můžeš na blogu popsat své zkušenosti z patolky, lednice a pece.
Ještě si všimni, že když jdeš, máš pocit chůze po mechu, nepoznáváš barvy tak dobře jako dřív, všechno ti padá z rukou víc než jindy, vadí ti hodně světla, vadí ti hluk, natáhni si ruku s propiskou a chvíli se na ni dívej....vidíš pořád jenom jednu? Nechce se ti čůrat za chvíli po tom, co jsi byla na záchodě? A co uši? Všimni si, že slyšíš šelesty, šumění a tam dříve nebylo, že? Vzdej to. Už nemá cenu chodit po doktorech, protože ti ví míň než ty nebo ti tají, že ti není pomoci.
P.S. všimni si, že ty prášky na průjem už nezabírají tak rychle a dobře jako předtím.
Technická: není to lavice, ale stůl, tak si to oprav.

reagovat 14.8.2015 21:29 - Petr

Na CT mozku jsem byl v Brně na Surgal Clinic, premedikace Dithiaden, nalačno. Kontrastní látka ano, 100 ml Ultravist 300 do žíly. Největší problém byl najít nějakou žílu, mám je hluboko a jsou špatně vidět. Žádné problémy po vyšetření jsem neměl. Vyhodnocení záznamu bylo provedeno off-line, do dvou dnů.
Pokud jde o výše uvedenou technickou poznámku, mohla to být lavice, stůl, případně postel, protože vyšetření probíhalo vleže.

reagovat 14.8.2015 21:33 - Křišťane,

ty jseš chytrej jak rádio. Nechceš někde na CT pracovat jako konzultant?

reagovat 15.8.2015 11:06 - Křišťan

Ani ne. Stačí mi od toho být servisák. A chytrý musí někdo být, aby se vám blbcům mělo čím dívat do vašich dutých hlav.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *