vysazení horm.antikoncepce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.1.2001 12:22 - jana

Je mi 23let, a asi od 15let jsem brala horm.prášky, ted jsem se rozhodla je vysadit, trochu jsem se obsipala v obličeji, a zhubla 2kg, jak dlouho bude tenhle stav trvat než budu zas v normálu. Jestli má někdo zkušenosti, tak mi prosím napište, dík Jana

reagovat 10.1.2001 19:59 - Soňa

Milá Jano, já jsem hormonální antikoncepci vysadila více než před půl rokem. Také se mi hodně zhoršila pleť a celkově jsem cítila jak tělo zaznamenává změnu. Ptala jsem se své lékařky, za jak dlouho po vysazení budu v normálu, ona mi řekla, že první tři menstruace po vysazení antikoncepce ještě nejsou zcela přirozené a pak nastává čtvrtá menstruace, již pro tělo přirozená a normální. Z toho vyplývá, že vše se ve tvém těle urovná do tří měsíců. Ale pleť se může zlepšit mnohem dřív. Ahoj Soňa

reagovat 11.1.2001 08:31 - ivca

ahoj, ja jsem se uplne nahodne dostala na stranky pana docenta Karla Suka http://www.sante.cz/zdravi/poradna/odpovedna/gynpor.html
a tam se doctes hodne odpovedi na tve otazky, ale moje zkusenost antikoncepci nezavrhuje , ale porad je to neco neprirozeneho co rves do tveho tela a telo ma hodne prace se s tim vyrovnat.Vlastne by se dalo rict, ze se domniva, ze jsi pernamentne tehotna.Hormany jsou slozita vec, ale neboj, plet se ti po par tydnech srovna, staci dostatek vitaminu C /nerikam ze to pomuze s hormony/a dobrou peci a kosmetiku a pribrat zase neni tak tezke ne?:o)

reagovat 11.1.2001 13:12 - jana

Tady ještě jednou Jana co psala ten dotaz, chtěla jsem se zeptat jestli nejsem těhotná, když mě najednou začaly bolet bradavky, antikoncepci neberu asi měsíc a nikdy mě prsa nebolely ani při menstruaci, jinak jsme používaly s přítelem přerušovaný styk během toho měsíce dík Jana

reagovat 11.1.2001 22:58 - Soňa

Jano, může to být následkem vysazení antikoncepce a hormonálními změnami v těle. Ale pro jistotu si kup v lékárně těhotenský test, aby sis byla jistá. Mě prsa občas také bolela, dokonce bradavky měnily barvu, ale těhotná jsem nebyla. Soňa

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.5.2014 18:43 - marketa

Dobry den,chtela bych se zeptat,posledni pilulku antikon.jsem si vzala na zacatku unora a v pulce unora jsem mela posledni menses a od te doby nic,ani spineni,proste nic...je to normalni?antin.jsem brala 8 let,dekuju

reagovat 16.6.2014 17:56 - Markéta

Dobrý den,
chtěla bych vysadit antikoncepci. Mám přítele, ale neplánuji otěhotnět. Ctěla bych se zeptat, kdy je nejvhodnějí ji vysadit? Po menstruaci?
Děkuji

reagovat 25.6.2014 20:05 - Hanka

Ahoj, já jsem vysadila antikoncepce po 11 letech (dostala jsem ji v 15, protože mi tehdy po zhubnutí vymizela menstruace a doktorku nic lepšího nenapadlo...). Vysadila jsem ji cca 10. den uživání platíčka a myslím, že je to úplně jedno, kdy se vysadí. Menstruace přišla pak klasicky 3 dny po dobrání antikoncepce a následně za měsíc a pár dní. Považuju to za malý zázrak, že se cyklus ihned chytnul... Zatím nepociťuju žádné negativní důsledky, snad jen že se mi dělají pupínky na zádech. Držím palce, je určitě lepší do sebe necpat zbytečně hormony. Už tak je té chemie kolem nás až až :-)

reagovat 10.7.2014 18:06 - Iveta

Dobrý den, moje zkušenost je taková,že jsem v lednu vysadila antikoncepci po 12 letech užívání.První dvě menstruace bylo vše ok dostala jsem menstruaci na den přesně což mě překvapilo.3 menstruací to celé ale začalo celá jsem se osypala akné na zádech rukou obličeji,dekoltu.Bylo to hrozné...Trvalo to takto další 3 měsíce než se to celé srovnalo a akné se mi začalo hojit a hlavně se přestaly dělat nové pupínky...Jinak prsa se mi zmenšila ze 4 na 3 což mi vyhovuje pevnost zůstala skoro stejná.Váha se nezměnila.Žádné migrény žádné bolesti břicha při menstruaci.A co pociťuji dnes bez antikoncepce je to,že nemám absolutně žádné výkyvy nálad, které jsem při braní antikoncepce měla a to dost velké.Škoda jen, že mě nikdy ani nenapadlo, že výkyvy nálady může opravdu antikoncepce způsobovat.Dnes jsem mnohem spokojenější,šťastnější a vyrovnanější..Už ji nikdy brát nechci a nebudu.

reagovat 22.7.2014 15:48 - Petra

já brala HA tři roky, po vysazení jsem měla nepravidelnou menstruaci asi 4 měsíce, teď je to ok. možná že první dny jsou více bolestivé než dříve. před nasazení HA jsem nikdy neměla problémy s pletí, ale po vysazení(už to bude rok a půl) je to naprostá hrůza. Mám rozšířené póry, tečky na nose a akné na čele. Taky jsem přibrala 10 kilo, ale to nevím, jeslti souvisí s vysazením, protože jsem přibrala až půl roku po vysazení:D Sečteno podtrženo - kdybych věděla, co vysazení zhorší (hlavně ta pleť), asi do toho znovu nejdu. Ale konejším se tím, že do sebe nervu hormony.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *


Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR
   
Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Antikoncepce, hormony, léky > Vysazení horm.antikoncepce

registrace | přihlásit se