Vynucené placení u zubaře?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.6.2015 12:33 - Tonda

Zdravím,
měl bych dotaz k placení u zubaře. Vím, je jich všude dost, ale nenašel jsem nic co by mi vysvětlilo můj problém.

Moje zubařka skončila, a přebrala mě její náhrada. Mladá doktorka. Výměna doktorek proběhla zrovna v době kdy mi vypadla plomba. Zavolal jsem, sestřička mě objednala až za měsíc - dobrý, to ještě pochopim. To další už ale ne.
Přišel jsem tam, zubařka mi (aniž by řekla že si za to bude účtovat) rentgen, koukla na zuby, a měla takovejch poznámek že jsem si připadal jak nějakej "invalida na zuby". Přitom podotýkám, moje předchozí zubařka byla výborná a zkušená, chodil jsem k ní od mala a vždycky jsem měl zuby "perfektní" - sem tam kámen, zub jsem měl vrtanej naposledy tak před 5ti lety.
A to zajímavý - řekla mi, že mám přijí za 6 tejdnů, že mi vyčistí kanálky, udělá tu plombu, strhá zubní kámen, a že si za to veme 1500. Má na tohle nárok?
Ten zub mě teď už i bolí, na ničem jsem nepochybil - pravidelný kontroly, a ona mě nechá takhle dlouho s otevřenym zubem a ještě za to chce takovýhle prachy? u předchozí jsem nikdy nic neplatil...

Nějaká rada?

Díky

reagovat 25.6.2015 22:46 - Radim

Jenže zubařů je jak šafránu a když má volnou kapacitu tak je k ničemu. Já když jdu k zubaři tak vždy minimálně 1500.

reagovat 26.6.2015 05:06 - Sabina

Jenže zubařů je jak...

Musíte vzít v úvahu, že skoro 10% zubařů dělá už bez smlouvy s pojišťovnou a ti si mohou říct, co chtějí. Moje stará zubařka si nikdy neříkala nic, nová chce za všechno platit. Najít volného zubaře je problém. Pokud takový je, tak buď vybírá doplatky a nebo za nic nestojí. Zájem o studium stomatologie je obrovský, ale berou asi jednoho ze 30. Stát uměle zabraňuje zvýšení počtu zubařů.

reagovat 26.6.2015 08:08 - hm

Zdravím,
měl bych dotaz k...

1500 sakum prásk je normální cena. Řeknu ti, co se stalo mně. Můj zubař mi čistil kanálky u zubu a nevzal si nic. Jenomže je vyčistil špatně, jak se pak ukázalo a navíc tam zalomil takový ten tenoučký vrtáček a nic mi neřekl. Nechal to tak, vše zaplnil a bylo. Asi půl roku nato jsem se odstěhovala pryč a tím pádem i změnila zubaře. Nová zubařka hned na rentgen, kde mj. viděla i ten čištěný zub a tam byl vidět dlouhý kus zalomeného nástroje. Jelikož zub zlobil, tak mi dala termín, otevřela ho, zub vyčistila, zalomený nástroj se jí podařilo po vekém úsilí vyndat a kanálky pořádně vyčistit. Dohodly jsme se na bílé výplni a také jsem platila něco kolem 1500,- Kč. Jo, žádná levná sranda, ale raději si připlatím, než jíz t k nějakému řezníkovi, který se v zubu pohrabe a pak zaplní a zub není v pořádku stejně.

reagovat 26.6.2015 08:14 - Renata

Musíte vzít v úvahu, že...

To stejné já,dříve jsem to měla všechno zdarma,i zubní kámen,pokud jsem chodila pravidelně.Dnes tam je jiný,protože můj odešel do důchodu a dnes se všechno u něho hradí.Nesouhlasím s tím,proto se snažím chodit pravidelně,než potom to nechat dojít daleko a nechat tam spoustu peněz....Dobré to není,protože ne všichni na to mají a potom mají chrup zanedbaný.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.8.2016 20:06 - ta z 4.8.2016 22:30

"Jinak kdybyste věděl,...

Sice jsem si říkala, že nebudu zasahovat mezi rozhádané šílence, kde ani nikdo neví, co kdo píše, ale jen pro informaci.
Před podáváním chemoterapie se podepisuje tzv. Informovaný souhlas, kde máte vše popsáno. Že jste to nenastudovali, váš problém.
Dále nevím, proč praktický lékař, když začaly bolesti zad, neposlal pacientku na radiologii či alespoň ultrazvuk. Být vámi, změním praktického lékaře.

reagovat 7.8.2016 13:48 - pravda

Sice jsem si říkala, že...

je, že lidi si mají pečlivě přečíst do čeho jdou. Na co jim je, že potom anonymně křičí: chyťte vraha!, to nevím.

reagovat 7.8.2016 15:36 - aa

je, že lidi si mají...

No jasně třeba když to někomu dají podepsat až po oblbovácích tak to je počteníčko těsně před výkonem.

reagovat 7.8.2016 15:41 - rada

No jasně třeba když to...

Nemel blbosti, při chemoterapii se dává inf.souhlas dopředu. To není akutní operace. Může si to nastudovat celá rodina.
My měli doma inf. souhlas o radioterapii a chemoterapii doma asi týden.
Navíc chemoterapie není výkon.
Co se tady schází za trotly, to opravdu nevím :-)))

reagovat 7.8.2016 15:44 - protože

já myslím, že je jasné,...

Si to nastudovali ptali žádali a přesto to bylo doktorem zamítnuto, dále to konzultovali i pak jestli máš mozek!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *