Vyhýbavá porucha osobnosti a jak se jí zbavit

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.10.2009 18:10 - Proximus

Dobrý den. Už od dětství trpím chorobným strachem z ostatních lidí. Myslel jsem, že se to s postupujícím věkem odbourá, ale opak byl pravdou. V pubertě se mi to zesílilo do tak abnormálních rozměrů, že mi dělá problém i jít nakoupit. Díky svým strachům jsem nikdy neměl přítelkyni, kamarády, pomalu jsem nezažil nic pěkného. Nyní s velkými problémi studuji VŠ, ale je to čím dál horší, prezentace jsou pro mě opravdový očistec a vlastně nevím, jestli mi ta škola vůbec někdy k něčemu bude. Psychiatr mi řekl, že se spíše než o sociální fobii jedná o vyhýbavou poruchu, která je vrozená a nic moc se sní dělat nedá. Zkoušel jsem i různé druhy prášků, ale nic mi nepomáhá. Má někdo s léčbou této poruchy zkušenosti? Žít se s tím opravdu nedá.

reagovat 11.10.2009 20:55 - Lu - kuk

To se teda s tím nic dělat nedá. Já mám taky vyhýbavou poruchu osobnosti plus těžkou chronickou anxiozitu s obsedantně kompulzivní reaktivitou. Beru troje antidepresiva (Solian, Cipralex a Sulpirol) už několik let a jsem v plném invalidním důchodu, protože jde o neměnný stav, který mě výrazně omezuje skoro ve veškerém dění v životě. Jsem sice vyřazen ze společnosti, ale když jsem doma, aspoň nejsem mezi lidmi a mě to dělá dobře a pomohlo mi to. Zkus si zažádat o důchod, myslím že bys měl nárok. Tohle je vážná porucha. A ulevilo by se ti, když se necítíš mezi lidmi dobře.

reagovat 11.10.2009 21:21 - petra

Také jsem si žádala o důchod,ale jelikož jsem byla mladá - 25 let,tak mi řekli,že nemám odpracovaná léta a nedostala jsem nic.
Užívám léky a je mi lépe,ale lidi pořád nemusím.Straním se jich,nevím,co si s nima povídat.A to prosím i ty známé.
Živořím.

reagovat 12.10.2009 10:02 - Ileen

Také jsem si žádala o...

A s psychologem by nešlo aspoň něco málo do začátku natrénovat? Protože velmi často je to, čeho se bojíme, jen v naší mysli, jsou to jen naše představy, naše fantazie. Realita je úplně jiná!

reagovat 12.10.2009 10:35 - kec

Kecáš Petro, důchod mají i 16 leté děti , ale ty asi nemáš tak závažný stav.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.2.2017 23:38 - Esid

Doporučil bych vyzkoušet piracetam (volně dostupný v lékárně). V mém případě dělá hotové zázraky. Jediná nevýhoda je, že může způsobovat ospalost (což se dá vyrovnávat pomocí Acetyl-l-karnitinu). Rozhodně bych se vyhýbal kávě a jiným stimulantům. Táke po dlouhodobějším užívání mohou nastoupit i deprese, ale mělo by stačit si jednoduše dát na pár týdnů pauzu a vše by se mělo vrátit do normálu :) Samozřejmě pišu pouze z vlastní zkušenosti, ale jestli někdo vyzkoušíte, jsem zvědav zda-li vám též pomůže.

reagovat 30.3.2017 10:06 - Michal

Taky mam tuto "chybu". Trvalo mi docela dlouho, nez jsem zjistil o co jde. Po precteni ostatnich prispevku, muzu rict, ze na tom nejsem tak spatne, jako jiny. Ale jeste jsem mladej. Kdo vi co pride casem.
Pokud je problem vetsiny z nas komunikace s "normalnima" lidma, tak komunikace s lidma se stejnym problemem, by nemusel byt tak slozity.
Kdyby se vytvorila internetova komunita pouze pro lidi s touto poruchou, tak by to mohlo nekomu pomoc. Alespon v hledani novych znamosti, kdyz kazdy z nas radsi komunikuje textove, nez mluvenim.

reagovat 1.1.2018 02:14 - evelinasf

Ahoj, taky nejspíš trpím touto poruchou. Věřím tomu, že se s tím i dá něco dělat, jen na to nesmí být člověk sám. Je tu někdo z Brna a okolí, kdo by se chtěl začít scházet a vlastními silami si pomáhat?

reagovat 1.1.2018 03:44 - sdfg

Ahoj, taky nejspíš trpím...

To je pak v pytli,jak nedokážete přijít do potravin a koupit si banány tak je to v pytli a to můžete taky jednou umřít sám hlady,vybyje se vám mobil a vy si nedojdete pro jídlo...

reagovat 1.1.2018 03:49 - sdfg

Hele a co si pustit muziku do pecek?Pak by si vyšel před dům?!Si tam nahraj něco oblíbeného a pust si to a uvidíš,jak si ani neuvědomíš,že ses oblík a vyšel na nákup.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *