Vyhýbavá porucha osobnosti a jak se jí zbavit

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.10.2009 18:10 - Proximus

Dobrý den. Už od dětství trpím chorobným strachem z ostatních lidí. Myslel jsem, že se to s postupujícím věkem odbourá, ale opak byl pravdou. V pubertě se mi to zesílilo do tak abnormálních rozměrů, že mi dělá problém i jít nakoupit. Díky svým strachům jsem nikdy neměl přítelkyni, kamarády, pomalu jsem nezažil nic pěkného. Nyní s velkými problémi studuji VŠ, ale je to čím dál horší, prezentace jsou pro mě opravdový očistec a vlastně nevím, jestli mi ta škola vůbec někdy k něčemu bude. Psychiatr mi řekl, že se spíše než o sociální fobii jedná o vyhýbavou poruchu, která je vrozená a nic moc se sní dělat nedá. Zkoušel jsem i různé druhy prášků, ale nic mi nepomáhá. Má někdo s léčbou této poruchy zkušenosti? Žít se s tím opravdu nedá.

reagovat 11.10.2009 20:55 - Lu - kuk

To se teda s tím nic dělat nedá. Já mám taky vyhýbavou poruchu osobnosti plus těžkou chronickou anxiozitu s obsedantně kompulzivní reaktivitou. Beru troje antidepresiva (Solian, Cipralex a Sulpirol) už několik let a jsem v plném invalidním důchodu, protože jde o neměnný stav, který mě výrazně omezuje skoro ve veškerém dění v životě. Jsem sice vyřazen ze společnosti, ale když jsem doma, aspoň nejsem mezi lidmi a mě to dělá dobře a pomohlo mi to. Zkus si zažádat o důchod, myslím že bys měl nárok. Tohle je vážná porucha. A ulevilo by se ti, když se necítíš mezi lidmi dobře.

reagovat 11.10.2009 21:21 - petra

Také jsem si žádala o důchod,ale jelikož jsem byla mladá - 25 let,tak mi řekli,že nemám odpracovaná léta a nedostala jsem nic.
Užívám léky a je mi lépe,ale lidi pořád nemusím.Straním se jich,nevím,co si s nima povídat.A to prosím i ty známé.
Živořím.

reagovat 12.10.2009 10:02 - Ileen

Také jsem si žádala o...

A s psychologem by nešlo aspoň něco málo do začátku natrénovat? Protože velmi často je to, čeho se bojíme, jen v naší mysli, jsou to jen naše představy, naše fantazie. Realita je úplně jiná!

reagovat 12.10.2009 10:35 - kec

Kecáš Petro, důchod mají i 16 leté děti , ale ty asi nemáš tak závažný stav.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.1.2018 03:49 - sdfg

Hele a co si pustit muziku do pecek?Pak by si vyšel před dům?!Si tam nahraj něco oblíbeného a pust si to a uvidíš,jak si ani neuvědomíš,že ses oblík a vyšel na nákup.

reagovat 3.6.2018 03:35 - Karel

Dobrý den. Už od dětství...

Zabij se

reagovat 3.6.2018 06:06 - koukni

Já dokážu téměř všechno ...dokážu zorganizovat únosy ,násilí, psychologický nátlak ..cokoliv. .,ale vis co nedokážu. ...zvládnout sebe....
Myslím ,že nějak tak to i myslel Marcus Aurelius,když řekl ..Já dokážu zničit ,porazit Řím, ale nedokážu zvládnout sebe. ...Muže to tam byt....??????
Proc mam potřebu vnutit ti jednání jake chci ja ..proč neumím rici udělal jsem chybu...proč neumím se omluvit....

reagovat 3.6.2018 06:15 - koukni

Proc místo omluvy....udělal jsem chybu....nebo obycejna zavist,touha pomstít se.......
Raději hledej ..psychologický program v boji s nepřítelem,či řízena "Marioneta." ..?????!!!@@@

reagovat 3.6.2018 06:20 - Tak

Co ted,jak dál. .
?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *