výhřez ploténky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.4.2002 18:31 - jlaskova

Před 3 lety mi CT zjistili výhrez plotenky. Pomohly mi infuze a lazne.
Nyní se mi opět vrátily potíže a
všechna bolet mi jde do pravé nohy.
Zatím užívám léky, infuze mi nezabraly,je možno toto vyléčit jinak?Např. akupunkturou, nebo je nějaký
lidový léčitel, který by mi pomohl?

reagovat 30.4.2002 22:36 - Jiří Svoboda

Zavolejte 0643/413435 , pokusím se Vám pomoci , možná i po telefonu.Volejte 7.00-9.00 ráno i o víkendu a svátku .

reagovat 23.2.2003 23:58 - Miroslav Neuschl

Před rokem mě začalo bolet v zádech v bederní oblasti.9 měsíců jsem to vydržel, hrál jsem fotbal běhal jsem půlmaratony.Ke konci roku 2002 se začala bolest výrazně stupňovat až jsem nebyl téměř schopen pohybu.Především jsem celý rok nebyl schopen se ohýbat to přetrvává i teď.Jeden lékař mi aplikoval injekce které mi ulevovali pouze na jeden den.Pak už si nevěděl rady tak mě objednal na neurologii.Výsledky z CT jsou lehký výhřez disku L4/5 asi 5 mm.Potíže po infůzích jsou menší přesto se takhle nedá dál žít.Bolest je distribuována do LDK, horní strana stehna je necitlivá stále se nemůžu vůbec ohnout a nevydržím půl hodiny sědět, špatně chodím.Zajímalo by mě jestli je v takovém případě možnost operativní léčby, to bych totiž uvítal protože od toho očekávám rychlou úlevu a uzdravení bojím se ale toho že můj případ nebude posouzen k operaci a budu léčen jinak což se uřčitě potáhne velmi dlouho.Celý problém je pro mě zátěží také psychickou, protože kvůli mé neschopnosti sědět jsem byl nucen skončit studium na vysoké škole a nyní nejsem schopen se uplatnit v zaměstnání a do budoucna nemám žádné vyhlídky.Navíc nemůžu ani provozovat sport, který mám velmi rád a je nedílnou součástí mého života.Měsíce ležet doma přece jen není to co bych si představoval.Píši Vám hlavně proto, že termíny kontroly na neurologii jsou velmi vzdálené, i měsíce.
za odpověď děkuji

reagovat 23.2.2003 23:59 - Markéta

Dobrý den
nevím jestli Vám pomůžu, ale můj bratr trpí tím samým. Pokud myslíte tím diskem meziobratlovou ploténku. Má výhřez mezi bederní a křížovou páteří. Bolest se taky stále stupňovala, obstřiky pomohly jen chvilkově, nesmí cvičit, nic zvedat. V podstatě může jen ležet nebo stát, protože sedět nevydrží (jak kdy). Lékaři mu navrhují operaci ihned (dodělává teď bakalářskou práci, takže se domluvil, že nastoupí do nemocnice až po ukončení studia). Myslím si, že tyto stavy lékaři moc neprotahují a hned operují, protože šance, že by se to spravilo samo asi není moc vysoká. Pokud se Vám čekací doby na neurochirurgii zdají moc dlouhé zkuste nejprve rehabilitačního lékaře, zda by Vám neporadil, možná nějakou rehabilitaci.

reagovat 21.4.2003 21:11 - Jirka

Tyto obtíže téměř v absolutní většině směřují k operatívnímu řešení a hranice kdy to ještě není nutné a kdy je problém již zanedbáván je velmi tenká.Vše ostatní je jen úleva z důsledků onemocnění, né však účinná léčba.Ta nemusí být rovněž definitívní,především pokud se člověk po operaci cítí dobře a nešetří se.Nastoupí do obvyklého pracovního tempa v domění, že je ze všeho ven.A je tu prostor pro recidívu.Vím co říkám jsem po druhé operaci a nyní jsem již přehodnotil veškeré své priority a životní styl.Jen tak se snad vyhnu vozíku.Zdravím

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.5.2016 19:48 - Tomaš

Taky mám šilene bolesti od...

To je všude stejne s tou neuroložkou. Jsem z Ostravy a tay jsem měl čekat skoro dva měsíce v bolestech, ale jsem šel po tydnu nesnesitelných bolesti do nohou do nemomocnice na pohotovost. Ptali se mne zda chci jen dostat kapačky a čekat na svou neuroložku a nebo byt hospitalizovan,tak jsem tam zustal,davali mne kapačky a poslali na MR,kde jsou nějake vyhřezy a mám očekávat,že také stavy co jsem měl se budou opakovat,pěkná představa a operaci nedoporučuji,takže nevim co mam dělat

reagovat 9.5.2016 07:41 - Dalibor

To je všude stejne s tou...

Tome možná Vám dokážu pomoct,zanechte na sebe kontakt,spojíme se a dál se uvidí.

reagovat 4.8.2016 20:25 - Angela

Mám jít na CT obstřik nevím co mě čeká mám strach dočetla jsem se že je to zavadění jehly.Kdo prosím má zkušenosti.

reagovat 31.12.2016 18:42 - March

Dobrý den, mám rovněž...

Dobrý den, jak se cítíte nyní, po letech? Mam vyhrez L5/S1 12mm. Dekuji

reagovat 31.12.2016 23:26 - jana

Mám jít na CT obstřik...

Byla jsem na obstřiku do páteře na CT.Jen mne to ještě více rozhodilo páteř, ale nic pozitivního mi to nepřineslo.Musíte tam mít doprovod, sama po obstřiku nesmíte odejít.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *