Vtíravé myšlenky ublížit vlastním dětem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.8.2003 18:50 - ivana

Podle lékaře trpím obsedantně kompulzivní poruchou.Mám tři děti,které mám ráda.Bohužel od prvního porodu trpím(již 15 let) vtíravými myšlenkami ublížit jim.Nejprve jsem nikomu nic neřekla,bylo to těsně před revolucí a slovo psichiatr se téměř nedalo vyslovit.Přiznala jsem se k tomu až po 2 letech příšerných muk,sebeobviňování a strachu ze ztráty kontroly.Hrozně jsem se na miminko těšila a stavy,které se dostavily mě absolutně paralizovaly.Nemohla jsem např.stát s malým u okna,protože jsem se bála,že ho z něj vyhodím,když jsem koupala,bála jsem se,že ho utopím atd..Bylo to příšerné!Všude jsem četla,jak krásné je zrození a jak obrovskou lásku matka pocítí...u mne to bylo jinak...malého jsem měla ráda,ale ty myšlenky...Začala jsem se trestat,říkala jsem si,že nemám právo být šťastná,když mě napadají takové věci.Postupem času jsem začala zkoumat,jestli náhodou netrpím nějakou psychozou.Tu u mne lékař vyloučil,s tím,že trpím "pouze" neurotickou poruchou.Já se ale neustále obviňuji,trpívám depresemi a poruchami nálad.Vlastně už 15 let kazím život sobě i ostatním!Stokrát mě lékaři přesvědčovali,že ničeho nejsem schopná,já stejně nevěřím...Závidím maminkám,které jezdí s kočárky,hrají si se svými dětmi a jsou šťastné!!!Já si to štěstí neumím užít.Moc mě to bolí a ničí...proč zrovna já?CHtěla bych žít normální život,beze strachu a napětí.Bojím se,že zanechám stopy na svých dětech,které o mé nemoci nic nevědí,ale smutnou mámu samozřejmě vnímají.Mám své děti ráda,bojím se o ně a zároveň se bojím svých myšlenek.Prosím,pokud má někdo podobný problém,ozvěte se.

reagovat 30.8.2003 19:11 - Darina

Najdi si lepsiho psychiatra a to co nejdriv.

reagovat 30.8.2003 19:20 - ivana

Z jakého důvodu?Navíc,lékařů jsem vystřídala více,včetně našich kapacit a nejrůznějších terapií.Vím,čím trpím ale vím také jak trpím...Snažím se pouze touto cestou najít někoho,kdo má podobný problém.(Asi bych měla ještě poznamenat,že mám za sebou i různá vyšetření.)Diagnóza je jasná.Jen ty problémy s ní...

reagovat 30.8.2003 19:26 - ivana

...navíc,není to zrovna něco,o čem člověk rád mluví,spíše je to něco,co v lidech nevyvolá příjemné pocity.Vím,a poznala jsem matky,které na tom byly podobně jako já.Vím také,že jsou ženy,které by se k tomu nikdy nepřiznaly.Proto jsem také otevřela toto téma,které tady bohužel je a třeba někomu pomůžu jen tím,že bude vědět,že není jediný na světě.(Proto také ten jasně napsaný titulek).

reagovat 1.9.2003 10:19 - micinda

a proč sis pořizovala další 2 děti?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.4.2017 20:19 - Jenny

Jak to myslíš, že "někdo takový má vůbec děti"..? Neurotik je dneska kdekdo.. To bychom asi jako národ vymřeli, kdyby děti měli jen 100% zdraví jedinci. Navíc úzkosti - to není žádné "šílenství" - jsou to jenom nutkavé myšlenky. Trápí se jimi jenom jejich nositelé. Okolí to kolikrát ani nepozná.. Spíš mě překvapuje, že těmto ženám psychiatr nepředepsal léky, které by je těch úzkostí opravdu zbavily. Že na to nic pořádného neužívají - akorát Lexaurin. Ten je nanic.

reagovat 16.8.2017 01:04 - Ivana

Ahojte vsetci.Zavitala som na...

Vse to tak duverne znam...

reagovat 10.10.2017 23:22 - ellizabeth

co na to psychiatrička,tady...

Dieťa som porodila ešte dávno pred tým ako som začala trpieť touto hnusnou zákernou chorobou.. Ale samozrejme, ty nevieš o čo sa jedná!! Keď môžeš niečo také napisat :-( dúfam,že to nikdy nezabije...

reagovat 10.10.2017 23:23 - Ellizabeth

Opravujem posledné slovo * nezažiješ

reagovat 29.11.2017 12:53 - Michal

Ahoj mam takovy dotaz.Je to tak mesic a mel sem chut zabit svého psa.. okamžite sem vypadl z bytu a šel za svým lekařem a řekl sem o svém problemu napsala mi Zoloft ted beru 1 a pul tablety ale myšlenky mám pořad ale ne furt. Minuly tyden sem byl na kontrole a řekla mi že mam brat 1/2 tablety 0,5 rivotrilu ale četl sem si o něm zajimavé věci a vubec nevím jestli ho brat vzal sem si ho snad 3x za ten tyden ale nepocitil sem ze by po nem byla nejaka zmena Takze se ptam mam to svinstvo brat??

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *