Vstupní lékařská prohlídka

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.5.2005 18:39 - Jana

Jak probíhá lékařská prohlídka před nástupem do zaměstnání?

reagovat 30.5.2005 01:26 - jan

Zrejme, jak kde. Ma posledni prohlidka byla vcelku podrobna: odber krve, moci, ekg, sono bricha. Pote fyzikalni kontrola u prakticke lekarky: sluch, zrak, poslech,proklepani, prohmatani (vcetne konecniku a varlat).

reagovat 30.5.2005 08:23 - M

U nás se vstupní lékařská prohlídka prováděla letos u všech zaměstnanců i u těch, kteří jsou ve firmě již déle jako já (5 let). U nás vyšetřovali moč, museli jsme vyplnit dotazník o nemocech v dětství i dospělosti, o nemocech v rodině a případných problémech. Pak vyšetřovali sluch, zrak, poslechli si srdce, prohmatali břicho a nohy (kvůli křečovým žílám). A to je vše. Podle mě to záleží na tom, jakou funkci vykonáváte. Já pracuji v kanceláři jako nákupčí, takže s počítačem, nic fyzicky náročného.

reagovat 30.5.2005 16:26 - Béda

Manželka byla před časem také na prohlídce při nástupu do zaměstnání a podnikový doktor si na ní pěkně smlsnul. Vedle toho, že musela dát krev a moč jí také měřil, vážil a dokonce jí i strkal prst do zadku. A to přesto že žádnými zdravotními problémy netrpí a že jí v podniku říkali že se jedná pouze o formalitu. A za to všechno musela ještě zaplatit.

reagovat 30.5.2005 20:51 - Marek

Tak za mě to platila organizace. Jsem učitel a doktorka si na mně taky smlsla...Kromě moči a krve jsem musel donaha a prohmatala mě od hlavy až k patě včetně zadku,varlat i penisu...vestoje i vleže.cca 20 minut...a na periodický prohlídce po dvou letech to samý...fakt dost hustý...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.4.2012 18:52 - Jana

Jakub to sú keci čo...

Z hlediska zaměstnavatele to je však jinak, povinnosti jsou stanoveny v zákoníku práce.

reagovat 9.4.2012 19:30 - jardo

Jana ak si prečítaš EU Chartu práv pacienta vo všetkých 14 článkov začína: Jednotlivec má právo. nie je tam uvedené občan, pacient, alebo zamestnanec Súčasná Charta sa predovšetkým odvoláva na Chartu základných ľudských práv, ktorá je základným kameňom európskej ústavy. Potvrdzuje celý rad neodcudziteľných, všeobecne platných práv, ktoré nemožno obmedzovať zo strany orgánov EÚ a členských štátov, a ktorých sa jednotlivci nemôžu zrieknuť. Tieto práva prekračujú hranice štátnej príslušnosti a vzťahujú sa na osobu ako takú. Existujú aj v prípadoch, keď ich ochranu neupravuje systém práva daného štátu; všeobecné vyjadrenie týchto práv dostatočne oprávňuje ľudí na to, aby požadovali prevod týchto práv do konkrétnych postupov a záruk. Podľa článku 51 Zakonník práce nestojí nad ľudskými právami Ale pokiaľ sa budeme chovať ako ovce ako s ovciami budú s nami robiť. A ešte je tu smernica rady 89/391/EHS 12 jún 89 kde sa uvádza v článku 142. Opatrenia uvedené v odseku 1 majú byť také, aby každý pracovník, ak si to želá, mohol byť v pravidelných intervaloch pod zdravotným dohľadom. Je tam napísané ak si to želá a nie je povinný. Nech si tam chodia tí čo schválili tieto komunistické maniere.

reagovat 9.4.2012 20:28 - Martin

nechci házet doktory do jednoho pytle,ale skutečně i oni jsou jenom lidi ,kteří maji sex rádi.Mám vypozorovanou jednu asi třicetiletou lékařku,která když má u sebe starší sestru,tak mě málokdy vyzve k vysvlečení .Asi se před ní trochu stydí,ale když je s ní v ordinaci sestra podobného věku.Tak mě pokaždé nechá vysvléct až do slipů.A nikdy nespěchaj,kdyby byli hezké,nevadilo by mi to tolik...

reagovat 9.4.2012 22:33 - Jardo

Žiadna štúdia zatiaľ nepotvrdila že by štúdium medicíny niekoho zbavilo prirodzených sexualnych pudov.Ale na druhej strane nepotrebuješ študovať 6 rokov a celoživotne sa vzdelávať aby si videl niekoho nahého. Ale pri akomkoľvek povolaní je profesná deformácia len u lekárov sa o tom málo hovorí ale najčastejšie je to syndrom citového vyhorenia Syndróm vyhorenia sa dnes sa stáva nechceným sprievodcom ľudí v povolaniach náročných na komunikáciu a empatiu. „Najrizikovejšie sú profesie, ktoré priamo pracujú s ľuďmi. Lekári, učitelia, psychológovia a môže sa tam ešte vyskytovať pocit moci a nadradenosti. Ale bežne sa o tomto nehovorí.

reagovat 9.4.2012 22:41 - Pepa

Pětašedesátiletý gynekolog Stefan Nacht zneužil důvěry svých pacientek, které před ním na stole při velmi intimním vyšetření roztahovaly nohy. Chlípný lékař z německého Schifferstadtu si fotil jejich genitálie, bez dovolení takhle zneužil přes tři tisíce žen. Podle německých zákonů mu hrozí až pět let za mřížemi.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *