Co všechno se děje v průběhu těhotenství a co je nutné respektovat ve vztahu k výživě? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.8.2006 17:29 - jana Vozakova

Je skvělé přečíst si co můžu jíst v těhotenství a čeho se naopak vyvarovat,za to děkuju.Jen bych se chtěla zeptat na houby v jídelničku těhotné ženy.Děkuji.

reagovat 21.6.2007 03:52 - Kamila

Jatra

Prave jsem se docetla ze jatra se absolutne nedoporucuji v tehotenstvi,jsem v 8 tydnu a dneska jsem se s nima zacala ladovat nesnedla jsem hodne ,protoze me napadlo v necele pulce talire jit se kuknout na stranky.Ted mam strach z toho co jsem provedla.Mohl by mi nekdo poradit?Moc dekuji.Jeste podotykam,ze byli kureci.

reagovat 21.6.2007 09:45 - Petra

Nic se neděje, já jsem je jedla(ani jsem nevěděla, že se nemají jíst) a všechno bylo v pohodě. Hlavně klid, když budeš mít nervy můžeš miminku ublížit daleko víc. V těhotenství jsem jedla hodně salátu a ořechy. Ty jsou dobré na mozek. No a mám chlapečka a je zdravej a chytrej.

reagovat 21.6.2007 10:16 - D.

Kamilo, jestli jsi jednou snědla játra, tak se stoprocentně nic nestane. Aby ses předávkovala vitamínem A (který játra obsahují a proto se nedoporučují), musela bys je konzumovat mnohem častěji. Takže buď v klidu

reagovat 21.6.2007 10:21 - Kaja

jana Vozakova: houby se v těhotenství nedoporučují, mají schopnost vázat na sebe těžké kovy, rychle se kazí, jsou těžko stravitelné... Ale pokud na ně máš chuť, klidně si je dej, myslím, že nás ženy příroda na těhotenství vybavila tím, že si tělo i prcek umí říct, co chce....

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.5.2008 21:14 - Veronika

Chtěla jsem se zeptat jestli nění v těhotenství nějak škodlivé pít po ránu šťávu z jednoho čerstvého citrónu? Moc děkuji za odpovědi.

reagovat 26.5.2008 09:43 - Lenka

Veroniko, určitě to škodlivý není, aspoň budeš mít dostatek vit.C (jeho případný přebytek se vylučuje močí), děťátku to rozhodně neublíží... Já jsem to dělala taky a pomohlo mi to projít těhotenstvím bez nemocí (nachlazení apod.) ;o).

reagovat 26.5.2008 11:08 - wyckyy

Myslim,ze je blbost ostrazite kontrolovat co jim..Proste na co mam chut to si dam a hotovo..Myslim,ze daleko vic by mimcu ublizili cigarety,alkohol a ne,ze si obcas dam i neco nezdraveho k jidlu

reagovat 26.5.2008 11:33 - Lenka

Já jsem se právě řídila spíš tím, na co mám chuť. Střídaly se mi období, kdy jsem strašně mooc pořád pila mlíko, pak zase období jablek apod. Naopak třeba luštěniny a ryby jsem nemohla vidět celé těhotenství... a tak jsem se do nich nenutila, ikdyž by se "správně měly jíst...". Když jsem se nějaké potraviny obávala (hermelín apod.), tak jsem ho jedla jen střídmě, abych zahnala chuť a přitom neměla výčitky...Podle mě si mimčo bere případně na úkor mamči a její tělo si pak řekne, co potřebuje doplnit. Pro jistotu jsem ještě brala maternu, abych trochu podpořila vitamínky. Celé těhotenství jsem byla zdravá a malá je taky zdravoučká. Nic se přeci nemá přehánět ;o).

reagovat 6.8.2016 19:41 - Marcela

Mno kdybych mela brat autora tohoto clanku vazne, tak asi jeste ted kroutim hlavou nad tim jak se mohlo narodit tolik generaci deti a predstavte si, ze zdravych. Taky by me zajimalo co za problem ma autor s cekankou, ze se domniva ze ji nikdo neji.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *