Vodní dýmka

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.6.2006 14:27 - Jana

Můj starší syn -16,5 let chodí se spolužáky ne do hospody " chlastat", ale kouřit vodní dýmku. Má pocit, že neubližuje svému zdraví, a že dělá něco mnohem intelektuálnějšího než někteří jeho kamarádi u piva.Nakazil tím i mladšího syna -15let - a on si za peníze z brigády koupil vodní dýmku.Včera ji poprvé zapálil a chtěl, abych i já ochutnala a dala synům za pravdu, že větší, neškodící rozkoš neexistuje.Prosím o radu,jak bych se měla k této situaci postavit, protože nemám nejmenší zkušenosti s touto věcí a informace si teprve musím hledat.Škodí - neškodí?Co plíce? Zatím mám u kluků důvěru, dost mně řeknou, marihuanu jsme společně odsoudili., i když ji oba vyzkoušeli. Ale tato dýmka?Budu vděčná za jakoukoli informaci.

reagovat 14.6.2006 07:27 - Fremer

Co dnes není škodlivé. Mužu tě ale uklidnit, že to neni jako cigarety.

Kouř se filtruje a chladí ve vodě.Proto plíce netrpí jako je tomu u cigaret.

Rozdíl je ale i vtom, jestli kouřej normální tabák a nebo tamák do vodnic.Ten se musí "podpalovat" dřevěným uhlím.A k té trávě, nevim, jak moc jim důvěřuješ ale kluk který je v partičce a je mu 16 let nekouří jen jablečný tabák.Doufám, že jsem nějak pomohl.Omlouvám se za chyby.

reagovat 14.6.2006 13:32 - Jana

Děkuji moc za odpověď.Situace je ale složitější, než jsem si ještě včera myslela, stáhla jsem si z internetu pár informací o vodní dýmce a zjistila jsem , že názory jsou i zcela protichůdné,dokonce jsem se dočetla, že koncentrace rakovinotvorných i návykových látek je v tabáku,který se používá ve vodních dýmkách , větší než v tabáku cigaret.Asi co člověk - to názor.Náš Michal má melounový a višňový tabák.Teď nějak nevím, čemu věřit. V rodině synova spolužáka, kde jsou všichni nekuřáci,kouří občas vodní dýmku.Jeho rodiče prohlašují, če cigaretu by ale do pusy nikdy nevzali.

reagovat 15.6.2006 07:51 - Fremer

no ono je to sporné. Ja si myslim, že když jim to zakážeš, tak to budou dělat stejně a po tajmu.

Ona trava je taky asi 20X víc škodlivější než cigarety.

reagovat 15.6.2006 12:51 - Jana

Dík za reagování, zakazovat jim to nebudu, asi bych tím opravdu nic nevyřešila, spíš by se už radši s ničím nesvěřovali.Jen jsem jim doporučila, aby to kouřili jen svátečně, aby jim to nezevšednělo a aby se na to mohli těšit.Tak uvidím časem...Trochu mě uklidnilo, když jsi napsal,že to není jako cigarety , že kouř je filtrovaný. Máš s tím zkušenosti?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.7.2016 14:22 - Petr

Když váš syn kouří...

To je pravda. Dneska už je i spousta dalších variant kouření. Například jsem zkoušel vaporizační gely a ty jsou celkem cool. :-D A taky v tom není žádnej nikotin ani deht. Je toho spousta.. Třeba tady http://www.levne-dymky.cz/kategorie/kaminky-perly-a-ostatni/ jsou i nějaký pastya a perly či co, to jsem ale nikdy nezkoušel.

reagovat 14.9.2016 16:35 - Ondřej

Můj starší syn -16,5 let...

Vodní dýmky jsou mnohonásobně škodlivější než cigarety. Je v nich vysoký obsah dehtů a CO (oxidu uhelnatého)

reagovat 14.9.2016 18:45 - jouda

Nesmysl. Dehet tam být nemůže, je to přece filtrované přes vodu.

reagovat 15.4.2017 00:45 - Adam

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestly se šlukuje vodní dýmka
? Potažmo kdyby ne tak nehrozí nám rakovina jazyka aby ho pak neuřízly??

reagovat 15.4.2017 08:47 - Tony

Rakovina rtu nebo jazyka hrozí i od normální dýmky. Proč by měla být šíša vyjímkou.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *