Vnitřní pocity po odstranění dělohy

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.5.2007 18:48 - Zdena

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou rozvinout téma, které je velice citlivé a intimní a myslím, že trápí a zajímá spoustu žen, které musí ze zdravotních důvodů podstoupit hysterektomii (odstranění dělohy). Já sama jsem se dostala do podobné situace. Už několik let mám na děloze 3 myomy. Jeden je dosti velký a dva menší. Chodím na pravidelné lékařské kontorly, ultrazvuk a lékaři mi jen "hlídají" tyto útvary na děloze s tím, že pokud nemám nějaké zvláštní potíže, nic se neděje. Jenže za posledních pár měsíců se větší myom dosti zvětšil a začíná mi působit potíže. Tlak v břiše, silná menstruace atd. Pomýšlím na radikální krok - hysterektomii. Mám toho plnou hlavu, nemám špatný pocit z toho, že nebudu mít dělohu, mám dospělé děti. Trápí mě však jiná věc. Chtěla bych se touto cestou zeptat podobně "postižených" žen, jak prožívají tuto zásadní změnu vnitřně. Co cítí, jestli jim něco říkají intimní doteky partnera. Jestli jsou stejně vzrušivé a citlivé v pochvě a na vnějších rodidlech jako před operací. Jestli prožívají a s jakou intenzitou orgasmus. Je to pro mě zásadní věc, dělohu považuji za znak ženství. Je to kus těla, není to jen kus nepotřebného masa, jak prohlašuje moje lékařka. Mluvila o tom, jakoby se nic nedělo a mě st to moc citlivě dotýká. Mám strach, moc miluji svého partnera, miluji jeho doteky. Nechci být tam dole "mrtvá". Prosím jestli mi máte k tomu co říct, pomozte a poraďte mi. Budu vděčná za každé slovo... děkuji

reagovat 21.1.2008 19:35 - marie

Nebojte se, mám to za sebou a milování je stejně tak krásné jako před tím, manžel je ohleduplnější a tím pádem ještě něžnější a v určetém ohledu je to i krásnější. Něco málo člověk ztrácí a zase něco nalézá. Jsme opět moc šťastni.

reagovat 23.1.2008 22:35 - Magda

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je po takovém zákroku pro pacientku možné aby byla poslána do lázní? Děkuji

reagovat 3.2.2008 19:08 - Eva

Vážené dámy, jsem po hysterektomii 10 let. Po operaci mi bylo důrazně doporučeno, že lázně je vhodné absolvovat, poslechla jsem a i když jsem se lázní bála (Františkovi Lázně) byla jsem velmi spokojená, Co se týče sexu tak po lázních nabral úplně jíné obrátky a s manželem jsme si ho velice užívali. Bohužel manžel před 2 lety vážně onemocněl a po roce a půl zemřel. Měla jsem strach a obavy, že se už s nikým nebudu milovat ( je mi 50 ).Náhoda tomu chtěla a seznámila jsem se s tak výborným chlapem, že milování i přes moje "postižení" jsem nezažila co jsem na světě.Dokonce i úporné migrény, které mě trápí od mládí ustoupily do přijatelných mezí. Takže kdo se oparace bojí zažeňte všechny chmury a spíše se těšte na období bez menstruací a bez nerváků jestli náhodou za nejste " v tom".

reagovat 4.2.2008 12:27 -

A nechali ti vaječníky?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.12.2017 07:09 - Hana

Toto je z jiného portálu- zachraňte si dělohu všemi možnými způsoby a tlačte na lékaře, oni jen vyčkávají, aby mohli provést toto:
www.ajournal.co.uk complications of hysterectomy
Zadejte do vyhledávače.
Napíšu to všude možně

reagovat 31.12.2017 13:33 - Hana

hysterectomylies.blogspot.com

reagovat 18.1.2018 13:28 - Lucka

Dobrý den, paní Hanko, mám velice dobrou paní doktorku, ačkoliv se u mě našel i jeden větší myom, na operaci mě nechce zatím posílat, asi si je vědoma všech rizik, která z toho u mladé ženy můžou vzniknout. Jinak zdravotní problémy nemám. Jsem ráda za Vaši osvětu. Lucka

reagovat 20.1.2018 07:50 - Hana

Dobrý den, paní Hanko, mám...

Pro Lucku na myom
truskavec, řebříček, kontryhel, kokoška - vše po 1 dílu, smíchat, pak 1 polévk. lžíce do cca 1/4 vody, 1min slabounce povařit, nechat louhovat max 15min, pak se vylučují těžké kovy, pít vždy čerstvý 3krát denně, poslední pití na noc tento čaj, užívat po menses cca 2 dny, ale cca 6 dní před menses a při menses nepít. Každý den rozkousat 1 lžičku lněného semínka- je to superpotravina- vyrovnává hormony. Pokud byste chodily častěji na velkou, snižte jeho množství.
Bylinky mi skvěle zabíraly- z 5cm po 2 měsících 1,8 cm!!! Ale užívala jsem je pak často a přestaly zabírat.
Pomohlo ale toto dle amer. léčitele
Každé ráno cca 1/4 vody, do ní 2 lžíce jablečného octa a cca poloviny kávové lžičky kurkumy, k tomu 1tbl. vit D denně podle návodu na krabičce podle síly a k tomu rozhodně zase lněné semínko, ocet mi dost stavěl :)
K tomu dieta , moc nejíst maso , tj. i ostatní živočišné bílkoviny.
Z malého kuřátka musí za 1 měsíc vyrůst velká slepice na porážku- všechno krmeno růst. hormony, podle toho také rostou nádory!!
Odepřít si skadkosti a bílou mouku. Mouku a maso jsem dokázala, sladkosti nikoliv.:(
Vysoce účinný byl na všechny žen. potíže drmek, ale EU ho zakázala, a tak se dnes dá koupit, ale pouze k oplachům :))) EU dokonce zakázala i třeba třezalku- velmi účinnou na zklidnění- lobby farmacie!!
EU zakázala i vysoce účinné čínské byliny, a tak se tu sice dají koupit, ale ty méně účinné- pouze po schválení tak, aby moc nepomohly.
Tak zkuste aspoň to, co jsem napsala, vždy je tu naděje :)))

reagovat 20.1.2018 07:59 - Hana

Ještě jsem zapomněla, koupit česnek. dražé a polykat max dávku denně dle doporučení na krabičce a pít hodně zelený čaj!!
Na youtube zadat
fibroids natural cure,
vyjede Vám moc odkazů, tak hodně štěstí

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *