vlčí zrno

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.5.2003 11:51 - Monika

minulý rok se mi udělalo na spodním pravém víčku vlčí zrno a museli mi ho chirurgicky odstranit.Nyní se mi udělalo na horním víčku a už ho mám velikosti rybízu.Neví někdo jak se toho zbavit aniž bych si to musela nechat znovu řezat?/byl to totiž katastrofální zážitek-3 krát jsem omdlela/.Používám mast Maxitrol a žádné zlepšení nevidím.Děkuji.

reagovat 6.5.2003 16:25 - Denisa

Vydloubnout oko! :-)

reagovat 6.5.2003 19:27 - iva

nerika se tomu nahodou jecne zrno?

reagovat 7.5.2003 12:18 - jarka

Loni v létě jsem tady psala a chtěla radu ohledně ječného zrna. Nikdo se mi tenkrát neozval. Moniko, taky jsem podstoupila chirurgický zákrok. HRŮZA ! Dodneška (což je víc jak půl roku) mám stále na horním víčku "¨kuličku". Občas se mi na spodním víčku objevují takové malinké zrníčka, ale zase zmizí.
Jím hodně vitamínu B a pangamin, prý to pomáhá.

reagovat 7.5.2003 13:09 - D.

Taky tím trpívám, už mi to jednou chtěli řezat, ale nešel jsem na to a za delší čas se to vstřebalo.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.7.2016 15:23 - Radek

to je individuální.ale...

Děkuji, za příspěvěk, zkusím také vydržet, extra mě to nebolí, ani nějak neobtěžuje, jen to prostě vypadá blbě, no, díky :D

reagovat 22.7.2016 17:37 - Gottlieb

Děkuji, za příspěvěk,...

Přeji se zrnem hodně štěstí. Ještě bych podotknul následující. Samozřejmě pokud sebou někdo praští na zem a upadne do bezvědomí (za předpokladu, že se následně zase vzpamatuje),nateče Ti obličej o zánětu v zubu, chytí slepák nebo se zraníš pak samozřejmě v takových život ohrožujících situcích (budu-li schoopen) budu upalovat k doktorovi až se mi bude za patami prášit.V ostatníchsituacích věřím samouzdravovacím schopnostem organismu, intuici (nejsem li zrovna v panice a polomrtvý strachy), přírodním léčivům atd..Pochopitelně obzvlášť v médiích, na internetových poradnách a diskusích novináři i lékaři (podporovaní nezřídka i vizí zisku) budí dojem,že i kožní ekzem a podobné (já to relativizuji a zobecňuji) banality jsou téměř smrtelnou chorobou, která vyžaduje přinejmenším návštěvu lékařské pohotovosti ne-li přímo hospitalizace. S nadsázku. Prostě nikdo si nedovolí na dálku říci cosi, aby vzápětí, když by došlo k neštěstí nebyl obviněn z navádění, které dotyčného dotazujícího poškodilo a nebyltrestně stíhán.Tedy ti odborníci a činitelé médií se chovají alibisticky a ve společnosti možná i nechtíc leckdy vzbuzují vlnu strachu a paniky.Proto bych na internet nekoukal, poptal se známých či v rodině jestli mají s tím a tím zkušenost. Vzal selský rozum do hrsti a řekl si "hele tady píší, že se to či ono dá řešit jenom tímto způsobem". Je to opravdu tak? Když v minulosti měli lidé problém podobného rázu utíkali s tím automaticky k lékaři? Umřeli bez nejnovějších technických výkřiků,kterými medicína disponuje? Museli nutně mít antibiotika nebo si udělali čaj, lehli a normálně se vypotili? Umřeli kvůli tomu? Většinou, pokud nejde o případy,které jsem zmínil na začátku a jsou skutečné urgentní, se domnívám, že nikoli.

reagovat 29.8.2017 23:11 - Marcela

Na vlčí zrno dobře zabírá čaj z Kalisie. Stačí chvíli povařit jeden list, případně několik kolínek z dospělé rostliny. v litru vody. Pak uchovávat v chladničce a denně vypít 50ml na lačno. Zrno se úolně zhojí bezezbytku hrudky.!!!

reagovat 30.8.2017 07:06 - :-))

pěkná blbost.

reagovat 16.2.2018 08:36 - Blanka

Byl jsem už podruhé na...

Včera jsem prodělala odstranění vlčího zrna ze spodního víčka. Závidím tomu,koho to nebolelo !!! Umrtvovací injekce sice dobrá,ale otočení víčka pomocí nějakého přístroje a bezprostřední pocity po operaci byly hodě bolestivé, ale říkám hodně !!!! Chtělo se mi fakt brečet a to jsem proti bolesti myslím, hodně odolná...jen mé zkušenosti. Příště snad jedině v celkové anestezii....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *