vlčí zrno

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.5.2003 11:51 - Monika

minulý rok se mi udělalo na spodním pravém víčku vlčí zrno a museli mi ho chirurgicky odstranit.Nyní se mi udělalo na horním víčku a už ho mám velikosti rybízu.Neví někdo jak se toho zbavit aniž bych si to musela nechat znovu řezat?/byl to totiž katastrofální zážitek-3 krát jsem omdlela/.Používám mast Maxitrol a žádné zlepšení nevidím.Děkuji.

reagovat 6.5.2003 16:25 - Denisa

Vydloubnout oko! :-)

reagovat 6.5.2003 19:27 - iva

nerika se tomu nahodou jecne zrno?

reagovat 7.5.2003 12:18 - jarka

Loni v létě jsem tady psala a chtěla radu ohledně ječného zrna. Nikdo se mi tenkrát neozval. Moniko, taky jsem podstoupila chirurgický zákrok. HRŮZA ! Dodneška (což je víc jak půl roku) mám stále na horním víčku "¨kuličku". Občas se mi na spodním víčku objevují takové malinké zrníčka, ale zase zmizí.
Jím hodně vitamínu B a pangamin, prý to pomáhá.

reagovat 7.5.2003 13:09 - D.

Taky tím trpívám, už mi to jednou chtěli řezat, ale nešel jsem na to a za delší čas se to vstřebalo.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.7.2016 17:15 - Gottlieb

to je individuální.ale...

Abych nečelil podezření, že někoho navádím.Pochopitelně, když problém nastal, jsem propadal nervozitě a četl si diskuse na netu a různé poradny.I proto, že spousta lidí píše, že se jim po zákroku zrno za čas zase vrátilo a protože vím, že rodiče mívají zrna (ječná a vlčí) pravidelně a neřeší to,přesto jim zmizí a poněvadž termín objednání na chirurgii byl za 2,5 měsíce. Nechal jsem to být s tím že počkám. Mezitím jsem hovořil se starým oftalmologem,který říkal, že dříve se ta zrna pokud oku nevadila nijak neřešila a když to neiritovalo oční bulvu neoperovala se. Prostě se mělo za to,že to je ve výsledku spíše kosmetický problém. Na nemoci se dívám z jiného úhlu pohledu. Je to na diskusi,ale jakákoli nemoc je informace o tom, že ve svém životě děláš opakovaně chybu,kterou buď nevidíš nebo neřešíš.No a děje-li se tak dostatečně dlouho vyfasuješ odpovídající nemoc.Která už by Tě měla donutit změnu v chování/životě udělat.Když se nenapravíš tak buď se nemoc bude opakovat (tím si vysvětluji pravý důvod recidiv očních zrn i jiných chorob) nebo se jí možná zbavíš,ale za čas seobjeví jiný problém,ale hlouběji (vážnější). Nicméměně nemoci tu nejsou od toho, aby člověka zabily,ale aby mu řekli "hele takhle už to dál nejde,dělej se sebou něco".Tak že když nastane zdravotní problém sáhnu po knize p.Hrabici Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí nebo knize Rüdigera Dahlkeho či MUDr.Paloučka.Kouknu co mám za nemoc,vyhledám si ji a vidím "aha vlčí zrno,co je tam?" Pokud si vzpomínám u vlčích a ječných zrn je cosi jako "na koho jsi vzteky bez sebe zle hleděl?" Akorát pochopitelně jsem si uvědomil, že jsem se několik málo dnů před vznikem zrn drsně pohádal se šéfovou. Sice jsem byl asi v právu,ale hněv se mnou cloumal a nebral jsem si servítky.Příčina je na světě.Dokud si to neuvědomíš, neomluvíš se za svůj chybný postoj nebo tu situaci neodčiníš a znovu NEOPAKUJEŠ pak se zrn nezbavíš.Ve chvíli kdy původním nedostatkem už nedisponuješ nemoc odejde. Nemá význam. Člověk pochopil, napravil se (minimálně dočasně) tak mu nemoc nemusí dále dávat na vědomí, že jedná vadně a odejde.Uzdravíš se.S tímhle principem (v zásadě psychosomatickým) sice nemusí leckdo souhlasit.Ale na jeho platnosti se tím nic nemění.Tisíckrát si můžu říkat "gravitace, to je blbost, je nehmatatelná" ale ve chvíli kdy zakopneš a rozbiješ si ústa je reálná až příliš,což? Tak obdobně to je s uznáním principu k čemu jsou nemoci dobré.

reagovat 22.7.2016 15:23 - Radek

to je individuální.ale...

Děkuji, za příspěvěk, zkusím také vydržet, extra mě to nebolí, ani nějak neobtěžuje, jen to prostě vypadá blbě, no, díky :D

reagovat 22.7.2016 17:37 - Gottlieb

Děkuji, za příspěvěk,...

Přeji se zrnem hodně štěstí. Ještě bych podotknul následující. Samozřejmě pokud sebou někdo praští na zem a upadne do bezvědomí (za předpokladu, že se následně zase vzpamatuje),nateče Ti obličej o zánětu v zubu, chytí slepák nebo se zraníš pak samozřejmě v takových život ohrožujících situcích (budu-li schoopen) budu upalovat k doktorovi až se mi bude za patami prášit.V ostatníchsituacích věřím samouzdravovacím schopnostem organismu, intuici (nejsem li zrovna v panice a polomrtvý strachy), přírodním léčivům atd..Pochopitelně obzvlášť v médiích, na internetových poradnách a diskusích novináři i lékaři (podporovaní nezřídka i vizí zisku) budí dojem,že i kožní ekzem a podobné (já to relativizuji a zobecňuji) banality jsou téměř smrtelnou chorobou, která vyžaduje přinejmenším návštěvu lékařské pohotovosti ne-li přímo hospitalizace. S nadsázku. Prostě nikdo si nedovolí na dálku říci cosi, aby vzápětí, když by došlo k neštěstí nebyl obviněn z navádění, které dotyčného dotazujícího poškodilo a nebyltrestně stíhán.Tedy ti odborníci a činitelé médií se chovají alibisticky a ve společnosti možná i nechtíc leckdy vzbuzují vlnu strachu a paniky.Proto bych na internet nekoukal, poptal se známých či v rodině jestli mají s tím a tím zkušenost. Vzal selský rozum do hrsti a řekl si "hele tady píší, že se to či ono dá řešit jenom tímto způsobem". Je to opravdu tak? Když v minulosti měli lidé problém podobného rázu utíkali s tím automaticky k lékaři? Umřeli bez nejnovějších technických výkřiků,kterými medicína disponuje? Museli nutně mít antibiotika nebo si udělali čaj, lehli a normálně se vypotili? Umřeli kvůli tomu? Většinou, pokud nejde o případy,které jsem zmínil na začátku a jsou skutečné urgentní, se domnívám, že nikoli.

reagovat 29.8.2017 23:11 - Marcela

Na vlčí zrno dobře zabírá čaj z Kalisie. Stačí chvíli povařit jeden list, případně několik kolínek z dospělé rostliny. v litru vody. Pak uchovávat v chladničce a denně vypít 50ml na lačno. Zrno se úolně zhojí bezezbytku hrudky.!!!

reagovat 30.8.2017 07:06 - :-))

pěkná blbost.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *