vlasy a braní antikoncepce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.1.2007 09:51 - Sara

Omlouvám se, jestli je diskuse na tohle tema již otevřená, ale zajímalo by mě jaké máte holky vlasy po letech braní antikoncepce?Já mám tak třetinu vlasů po 4 letech braní pilulek a jsou jemné a rozštěpené...taky jsem vysledovala, že mi padá tak stovka denně, je to moc?Rozhodla jsem teď s prášky skončit a doufám,že se to spraví, i když vím že po vysazení bývá ještě zhoršení...Je tu někdo komu se to po vysazení a ustálení hormonů zplešilo a vlasy padat přestaly?

reagovat 12.1.2007 17:53 -

Ahoj! Ja mam prave taky ten problem ze mi vlasy hodne padaji, antikoncepci ted beru 3 roky.... a nenapadlo me ze by to mohlo byt z toho. driv jsem mela vlasy huste, ale ted? :( hruza ... takze to muze byt z toho? Napiste prosim nekdo kdo s tim mate zkusenosti, jestli se po vysazeni vlasy zlepsi. Stejne uvazuju ze antik. na nejaky cas vysadim.

reagovat 12.1.2007 18:03 - Petulla

Musim vam dat za pravdu .....vlasy mi po antikoncepci padaji podstatne vice nez driv...

reagovat 12.1.2007 18:14 - sara

tak koukám, že nejsem sama...já si totiž začla postupně o těch hormonech zjištovat více informací a to jsem tjistila mě dost vyděsilo...vyloženě jsem na sebe naštvaná, že jsem to vůbec brala...co jsem si tak přečetla jiných forech o tehle souvislosti tak se to holkám antikoncpecí rozjelo a po vysazení už to jen letělo...někomu po urovnání počátečního šoku se to zlepšilo ale někomu to zase aspiruje na paruku...doufám že jsem se jen zbytečně vyplašila, ale ty vlasy jsou fakt hrůza...mám culík jak myší ocásek a to jsem měla výstavní vlasy:-(

reagovat 12.1.2007 18:30 - __utma=48467763.1747184472.1165760787.1168543562.1168618582.39

prave jsem vcera dobrala platicko, a asi dalsi nezacnu..... uvidime co to udela.... jen doufam ze mi nevypada ten zbytek co mam na hlave :s

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.11.2011 22:42 - eva

no a jako jsou antikoncepce spojené s pletí, jakoby proti akné, nejsou třeba i nějaké, které by nějak byly né dobré pro vlasy, ale... nebyly prostě špatné.. ?

reagovat 9.6.2013 11:38 - Jana

Několik let jsem brala HA Novynette a už od začátku braní mi začaly výrazně padat vlasy. Asi po 1,5 roku po vysazení mi padání vlasů přestalo. Nemůžu padání vlasů to na sto procent svést na HA, ale myslím si, že s největší pravděpodobností za to mohla. Nyní mám asi o polovinu vlasů méně před braním HA a vypadá to, že původní hustoty už nedosáhnu, ale díky Bohu to přestalo, lysiny nemám. Přeju všem pevné zdraví!

reagovat 23.8.2013 22:43 - Petra

Já jsem kvůli šíleným a nevyřešitelným migrénám přestala HA brát jako poslední pokus jak se jich zbavit před 3 měsíci a výsledek? Do týdne mě absolutně přestala bolet hlava a po 3 měsících pozoruji, že mám jednou tolik vlasů, než jsem kdy mívala. Nyní mi paní doktorka předepsala HA pouze s estrogenem, ale já se zdráhám brát i tu.

reagovat 20.10.2014 20:30 - Petra

Ahoj všem.. také jsem brala Yasminelle, po 5 letech užívání mi začaly řídnout vlasy na temeni hlavy. Zhoršovalo se to. Na dermatologii mi nepomohli (léčba přes 2 roky) a gynekolog trval na tom, že HA za to nemůže. Musela jsem odjet do Prahy k trichologovi (specialista na vlasy), řekl mi, že se to stává a je to z největší pravděpodobností z HA. Vysadila jsem, mám očekávat po dobu cca 2-6 měsíců velký výpadek vlasů, ale pak by se to mělo vrátit do normálu. Mám používat normalizační šampóny (hlavně ne šampóny proti výpadku vlasů - obsahují alkohol nebo kofein = tzn. vysušení pokožky, pnutí a větší výpadek)
Našla jsem na webu tento odkaz: http://www.levret.cz/publikace/casopisy/mb/2008-16/?pdf=8 je zde velmi zajímavé počtení o typech HA a padání vlasů u žen formou mužského typu.
Snad to někomu pomůže :-)

reagovat 21.4.2016 18:22 - Frankiesenka

Holky, tak vam to dopadlo po vysazni HA?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *