Co vlastně čekají od vztahu muži po třicítce?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.1.2009 09:49 - Zuzana z Amesbury

Jsem čerstvá třicátnice a před zhruba rokem jsem se opět stala jednou z okruhu nezadaných. Samozřejmě mě znovu začínají zvát pánové na rande.

A bohužel se nestačím divit a přemýšlet, po čem vlastně teď ti chlapi touží. Vždycky jsem si myslela, že chlap si hledá ženskou z mnoha důvodů. Protože mu připadá krásná, protože mají podobné zájmy, protože si s ní připadá dobře, je dobrá milenka, dobrá kuchařka (nojo, láska prochází žaludkem:-)), smějou se oba stejným věcem, atd.atd.atd....a když všechno jde dobře, je z toho vážný vztah, někdy také manželství a často rodina a děti.

Tak to jsem si opravdu jen naivně myslela:-). Pravda je taková, že mí současní potencionální nápadníci:-) mají úplně jiné zájmy než já (vlastně ty moje je ani nezajímají), nejspíš pro ně ani nebudu dvakrát atraktivní(nejsem zas až tak příšerně ošklivá:-),ale jsem úplně jiný typ než jejich předchozí lásky), jejich životní styl je úplně jiný než můj-prostě nemáme spolu nic společného, vůbec nic.

A proč teda ti chlapi uhánějí ženskou (jojo, uhánění, to je to u některých správné slovo), které by si dřív ani nevšimli? Vlastně to všichni řekli rovnou-je jim přes třicet, nemají rodinu a co nejdřív (nejlépe do roka) jí chtějí založit. Já jsem přesně ta nejvhodnější kandidátka-jsem třicetiletá, nezadaná a bezdětná.

Teďka možná hodně lidí namítne-nojo, děti jsou báječné a chlap, co je chce je poklad, co ta husička tady řeší:-).

Jasně, ale teď si představte, že si najednou uvědomí, že chce v životě něco jiného, otcovství není pro něj. Takhle často utíkají i ti, kteří si pořídili děti i s ženskou, kterou milují (milovali). Tak proč by nevycouvali z něčeho, co vlastně není nic jiného než obchodní dohoda (zní to hnusně, ale je to tak). Docela riziko, ne:-)? Nehledě na ženskou ješitnost:-), chtěla bych, aby někdo se mnou byl, protože ho přitahuju, připadám mu skvělá:-), ne proto, že se mnou může mít děti. Prostě lidi by měli mít v ideálním případě děti proto, že mají jeden druhého rádi, ne být spolu jenom proto, aby si pořídili děti. To mi nikdo nevymluví. Uff, chápete mě, že jo:-)?Tak, budu ráda, když mi pánové napíšete, jak to máte vy. Hledáte partnerku pro sebe, matku pro své děti, chcete obojí v jednom, nebo vám stačí to druhé? Co po třicítce čekáte od ideálního vztahu? A to samé-děvčata, jaké máte zkušenosti? Mám ve třiceti na vztah rezignovat, nebo se i mezi třicátníky najdou tací, kteří hledají někoho z těch důvodů, které jsem nakousla v prvním odstavci tohoto příspěvku:-)?

reagovat 12.1.2009 13:27 - Yossarian

Chtějí sex a vlezou na všechno, jdou za tím zdviženým pérem a netuší kam, hlavně že zasunou......v pohodě si vytvoří vztah a pořídí děti a pak dou znova za tím pérem kamkoliv, třeba víckrát za život.......najdi si takovýho kerej ten sex vráží do užitečných věcí, do koníčků, do vědy, do práce ....jinak odejde za tím pérem jinam.(MAGOR)

reagovat 12.1.2009 14:47 - Pavel

Jen tak mimo téma připomínám: V žádném případě nereagujte na příspěvky od Yossarin. Je to pomatený člověk a je schopna tu vaši diskuzi (tak jak spoustu dalších témat)zaneřádit bláboly a nadávkami.

reagovat 12.1.2009 15:05 - Michal

Je mi 36, jsem krátce volný a hledám přítelkyni pro další polovinu života.

reagovat 12.1.2009 15:20 - vol

je to do znacne miry tak, jak pises, zuzano. myslim si, ze si natrefila na muze, kterym chybi spise socialni status (otcovstvi) nez zena. je mi taky tricet a citim uplne stejny tlak, jez na me klade spise okolni spolecnost nez ze by vychazel z meho nitra. nekteri jedinci jsou proste nachylnejsi k tomu nechat se vlacet spolecenskymi normativy. evidentne ty sama jdes proti proudu. je to debata, ktera zajima i me.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.7.2011 11:53 - Kara

Pepo, Pepo - vztahovačný Pepo...zase jsi nic nepochopil, je patrné, že ti chybí vlastní zkušenost.
Nevadí, měj se pěkně a žij svůj "úžasný" život "samotáře". Začínáš psát o sobě a to mě už příliš nezajímá. Dělí nás totiž víc než si myslíš...
Klidně reaguj...unesu to.Hezký den

reagovat 19.7.2011 12:13 - Fila

Karo a co měl Pepa pochopit? Nějak mi to uniká. Že je sobec, co chce žít jen podle toho, jak jemu to vyhovuje? To si asi uvědomuje. No a co? Třeba je to nesobecký přítel, nesobecký spolupracovník? Ne každý je nadšený z rodinného života - někteří po něm touží, někteří ne a někteří ho žijí, jen aby se něřeklo - či proto, že do něj spadli - to jsou ty nejhorší případy, které většinou končí rozvodem, domácím násilím, depresema či podobně. Nech ty co se nehtěj zbavit své pohody žít v klidu o samotě. Buď ráda, že neučí nějakou ženu nešťastnou. Není nic horšího než mít děti se sobcem, který si chce chodit kam chce, kdy chce. Je dobře, když se takoví muži do ženění neženou a ani žádným ženám nedělají iluze o šťastné rodině.

reagovat 19.7.2011 12:27 - Kara

Milý Pepo, je vidět, že až tak velký "samotář" nejsi, pozdravuj Filu a nepouštěj si ji příliš "k tělu"...zvlášť, pokud se nachází v "nebezpečném" věku nebo je "zklamaná"svým vlastním životem.
"Utěšitelky" a ochránkyně jsou obzvláště "vypečené". pusu

reagovat 19.7.2011 12:56 - Pepa

Karo, Karo - nic nechápeš, ale to nevadí, možná to pochopíš časem nebo taky vůbec ne.
Díky Filo, aspoň takhle na dálku. Napsala jsi to přesně, ne každý je typ pro párový život a já jsem měl štěstí, že jsem to pochopil dřív, než jsem do toho "spadl". Vůbec si nedokážu představit, že bych musel několik desítek let života trávit s někým, koho bych možná tak první rok miloval a pak bychom se nenáviděli. To by bylo horší, než vězení. A to už ani nechci domyslet, že bychom spolu měli děti.

reagovat 19.7.2011 14:06 - XD

Smrt při souloži.
(odpověď na otázku v nadpisu)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *