Víte, co je to bechtěrev? - komentáře

Archiv příspěvků

reagovat 24.2.2007 19:30 - tk

Nevěřím ,že na tuto chorobu zabírají nějaké produkty.....

reagovat 25.4.2007 20:55 -

Zřejmě tě nepotěším.Lepší to nebude.Měla jsem podobné problémy,navíc však jsem bolestmi přestala chodit a hýbat se úplně.Hrála jsem při VŠ basket a dělala krom toho ještě dva sporty.No,ale abych ti nenavodila až tak pesimistickou náladu...Musela jsem naprosto přehodnotit svůj život,školu jsem sice nedostudovala,ale dnes si uvědomuji,že jsem vlastně o nic nepřišla.Ta představa,že sedím někde v labinách ohnutá nad pipetami s bechtěrevem :) A co ti vlastně chci říct?Tak jak jsem na začátku napsala.Bolesti nepřejdou,ale jen na tobě bude záležet,jak daleko jim dovolíš,aby tě trápily.Musíš se s tím poprat a věř mi,že makačka při tr.v atletice je proti tomu brnkačka.Sama se s tím peru denně a nějak mi uniká vítěz :)Ale pozitivní je,že po 23 letech se mi stav nezhoršil.Sportuji a musím říct,že si docela dávám do těla,basket sice ne,ale lyžuji,plavu,kolo,spinning a opravdu naplno!Věřím,že každý,kdo byl zvyklý sportovat má vlastně vyhráno.Vydrž hlavně ty počátky a pak se do toho Bechtěreva pust :) Budu ti držet pěsti

reagovat 9.10.2007 13:32 - lubos

mam stwjne bolesti a nepoma mne vubec nic pul ne1rok dobry potom rok marodim na bolest surgam pomaha nejvice

Koloidní stříbro

reagovat 27.1.2008 14:13 - daja

Je mi 38 let a BE mám 3 roky.Mívám bolesti v bederní části páteře,na Salazopirin jsem alergická, tak užívám Methotrexat.Proti bolesti se mi osvědčil Aulin nebo Coxtral.Zatím mě BE v ničem neomezuje, ale nevím jak to bude dále pokračovat.Má někdo podobnou zkušenost?

reagovat 27.1.2008 14:49 - Lenka

MB se nedá vyléčit, jen v nejlepším případě zastavit.

Kvůli zachování pohyblivosti musíte cvičit a posilovat podle doporučení rehabil. To je absolutní základ. Páteř totiž postupně tuhne buď do do "rovné tyče" nebo naopak do oblouku a pacienta to ohýbá hlavou ke kolenům. To jsou krajní varianty, velmi těžce byl postižen třeba zesnulý předseda NKÚ Voleník. Doporučit mohu Revmatologický ústav v Praze 2, Na Slupi 4, dříve VÚCHR, kde mají s MB opravdu bohaté zkušenosti.

Ještě jedna věc. MB je nemoc dědičná, z 95% z otce na syna. Problém je v tom, že opravdu jen velmi zkušený specialista při prvních bolestech rozezná počínající MB od jiných běžných potíží. Proto by rodiče s prokázanou nemocí měli toto nechat zapsat do dokumentace svých dětí s vykřičníkem a při problémech dětí se zády na to stále upozorňovat. Včasná diagnoza léčbu velmi kladně ovlivní.

reagovat 27.1.2008 17:32 - daja

Děkuji za informace Lence.Mohu se ještě zeptat, jaké cviky jsou nejvhodnější?Každý / i rehab.pracovník/ mě doporučuje něco jiného a skoro všechny cviky jsou na žebřinách.Ty si ale nemám možnost zajistit.Šlo by se s Vámi zkontaktovat třeba přes email?Děkuji.

reagovat 27.1.2008 21:53 - Lenka

Dajo,samozřejmě ráda vám i jiným poradím. Pište mi na pas.sun"seznam.cz

reagovat 22.2.2008 12:50 - Iris

Několik let chodím na revmatologii a neurologii a teprve včera mi řekli že mám MB. Prý mám cvičit, koupit si balon a jet do lázní, ale nikdo neřekl jak. Leta mám velké bolesti a jsem už z toho nešťastná, protože pro dlouhou prac. neschopnost jsem před časem přišla o práci. Můžete mi prosím pomoc radou?????????? Děkuji.

reagovat 22.2.2008 12:59 - Andy

chronické onemocnění meziobratlových kloubů a vazů páteře, Bechtěrevova nemoc:(

reagovat 27.2.2008 08:12 - Zuza

Dobrý den,

je mi 25 a také mám Bechtěreva.První potíže začaly podobně jako u většiny,ve 13 s klouby a postupně se přidávaly i další nepříjemnosti.Všichni víme,že se to bohužel léčit nedá,ale je hodně možností,kterými to lze potlačit a mít i dny úplně bez bolesti.A co si budeme povídat,i jeden jediný den je k nezaplacení.Také jsem brala Salazopyrin,Coxtral,Diclofenac atd.,ale vzhledem k tomu,že se jedná o nemoc nevyléčitelnou,přišlo mi to zcela zcestné.Chci mít děti,a když mi léky narušily žaludeční sliznici,trpěla jsem únavou,rozhodla jsem se to změnit.Vše jsem vysadila(z čehož můj lékař nadšený není) a totálně změnila svůj přístup k celé nemoci.Trvalo to,ale úspěch se nyní dostavuje.Změnila jsem životosprávu,tělu dopřávám dostatek pohybu,ale i odpočinku,masáže,koupele...Nejvíce mi pomáhá kryoterapie,která mě postupně zbavuje největších bolestí.Je ale potřeba chodit pravidelně a po prvotních bolestech to nevzdát.Užívám také čistý vitamin B6 v kombinaci s Quercetinem.U nás bohužel nelze sehnat,ale přes internetu ano. Po lécích sáhám až v případě největší nouze.Všem můžu jedině doporučit,záleží na každém,jestli se rozhodne investovat do léků i s vedlejšími účinky,nebo zkusí cestu,kterou jsem zvolila já. Hezký den a hodně trpělivosti v boji!!!

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *