Víte, co je to bechtěrev? - komentáře

Archiv příspěvků

reagovat 4.2.2005 17:52 - Lucie Hermanová

Je mi 28let a už 6 let žiji s Bechtěrevovou nemocí.V rodině to máme dědičné.Pracuji v domově důchodců již 9 let a díky těto práci si má nemoc přispíšila.Denně zvedám asi 15 těžkých lidí a jsem stále v předklonu, proto bych všem, co mají tuto nemoc nebo jim ji teprve zjistili, nikdy nedělejte těžkou práci, kde musíte něco zvedat nebo být v předklonu.Mně dělá i problémy dlouhé sezení, stání, chození i ležení.Jsem pak ztuhlá a bolí mě v zádech, jsou to takové divné bolesti, spiš chytám bolestivé křeče, nejvíc do kříží.Teď chceme s manželem miminko a mám strach, že nebudu moci otěhotnět.Denně cvičím-jóga,kalanetika,na balónech, chodím plavat a na aqua aerobic,ale bolesti jsou pořád.Otravují život.V nejhorších bolestech pomáhá perfektně Surgam tbl. a 2x ročně chodím na rehabilitaci. Teď jsem se dozvěděla od jedné dr.,že u této nemoci mám nárok na lázně, takže hurá do nich.Ale pomáhá mi ta skutečnost,že na tuto nemoc se neumírá a když nejde o život, jde o h....!Má někdo nějaký svůj recept proti bolestem?Ať se ozve!

reagovat 31.10.2006 11:05 - L..Š.

Všechny srdečně zdravím.Mně je 35 let a za poslední roky se se mnou dějí zvláštní věci.Všechny příznaky této nemoci mám , ale dosavadní vyšetření nic neprokazují.Jsem zoufalá , bolesti mě i budí.Páteř,klouby v ramenou,kyčle,bolest v chodidlech......Je to velice vysilující a někdy si připadám jako člověk , co si vymýšlí , protože moje okolí mi nevěří.Mám děti , práci a měla bych bát šťastná , ale .....Snažím se pravidelně cvičit a někdy je to s vypětím všech sil, ale nechci zůstat za pár let jako invalida.Jeslti mi někdo může vysvětlit , jak probíhá vyšetření , budu moc ráda.Chtěla bych mít jasno a necítit se pod psa.Přeji všem hezký den a hodně zdraví!

reagovat 22.11.2006 17:35 - Martin Bihary

Bezdar(ahoj).

Začnu asi takhle narodil jsem se před 27 roky na severu Čech,jsem pracující ve státní sféře. Jako malej kluk mě začalo vadit, když jsme s klukama skákali z dvou metrů na zem začali mě bolet kolena. Kolem 13 roku jsem byl častým navštěvníkem lékaře s tím, že mě bolí záda, nemohl jsem si ani zavázat tkaničky u bot tak mi začali provádět tzv. TRAKCE zkrátka mě pověsily hlavou dolů a mysleli, že mě narovanj nebo co!! Když jsem se dostal na vojnu nahnali nás do příkopu s vodou, byl myslím 1. listopad. Zima byla, a to pěkná, po pás jsme se brodili vodou, co v příkopu byla asi už dlouho. Pěkně to studilo a píchalo do nohou, jak když vám někdo píchá tisíc jehliček. Tak jsme za to nic nedostali, ale měli jsme dostat prý volno. A tak jsme tu mezi vámi.

Před rokem, to je když mi bylo 26 mě zjistili BE. Beru 2.krát Salazopirin ráno a večer dva a k tomu 1.krat Diklofenak duo a musím říct, že mám klid, nic mě nebolí. Musím začít cvičit, zatím mě to neohýbá.

Koloidní stříbro

reagovat 10.12.2006 15:29 - B.J.

Ahoj, je mi 18 a už od 14let mě začali bolet kyčle a postupně se k tomu začali přidávat další klouby včetně zad a taky hrudník, má doktorka mi řekla, že mám Bechtěra, ale zatím se to neprokázalo na žádném rtg snímku, jenom pozitivní HLAB-27, kloubní výpotky na sono a velká bolest, kvůli které jsem nedávno zvládala chodit jenom o fr. holích, ale když jsem začala brát léky(coxtral, salazopirin, methotrexat, medrol, ...)tak se to dá už lépe zvládat i když mi z nich bývá špatně a jsem věčně unavená... . Musela jsem se vzdát závodů v lehké atletice, kroužků bojového umění a dalších náročnějších pohybových aktivit.Každý den se snažím cvičit aspoň na balonu a jiné rehab. cviky, ale místo toho aby se to lepšilo se to jen horší a přidávají se další zdrav. problémy např. poslední dobou začínám špatně vidět na jedno oko(což s tím údajně taky nějak souvisí)... .Už vážně ztrácím jakoukoliv naději, že budu moc žít jako dřív a věnovat se bez omezení a bez bolesti tomu, co chci. Co myslíte Vy? Zlepší se to někdy?

reagovat 10.12.2006 21:38 - EL

S tim okem utikejte k doktorovi a pokuste se dostat do revmatologickeho ustavu v Praze. Zkuste se dostat na biolecbu.!!! JInak je tu nekde lepsi diskuse.

reagovat 30.12.2006 20:05 - kk

Ahoj ,po přečtení těchto všech diskuzí jsem se utvrdila v tom ,že sdílím s vámi stejný problém ,jsem také HLAB-27pozitivní ,trpím mnoho let bolestmi páteře (zatím se s tím dá žít bez léků),ale trpím chronickými záněty duhovky ,je mi 34 let a ty potíže mám tak pět let ,ale stále doufám ,že věda jde stále dopředu a my to všichni zvládneme,určitě má každá nemoc své opodstatnění a tak si myslí ,že pokud člověk najde vnitřní klid ,tak i ta nemoc se zastaví ,ALE TEN SE NĚKDY TĚŽKO HLEDÁ.......... AHOJ

reagovat 30.12.2006 22:02 - Terka

Prosím,při jakém vyšrrření vám zjišťovali HLA,museli jste si o něj sami požádat,nebo lékař sám měl podezření na tuto nemoc?Já mám už mnoho let také velké bolesti kloubů,zad a nevím,kam se obrátit.

reagovat 31.12.2006 14:53 - kk

AHOJ ,DOMLUV SE S OBVODNÍ DOKTORKOU A TA TĚ POŠLE NA REVMATOLOGII A NEBO NA IMUNOLOGII DRŽÍM PALCE KK A ŠT·ASTNÝ NOVÝ ROK VŠEM....

reagovat 30.1.2007 13:40 -

...pozor na ty duhovky! Chce to celkovou léčbu. Právě dokončuji 6. měsíc s Medrolem a cítím se úplně skvěle. Po třech letech mě nebolí oči! Pro někoho normál - pro mě BOMBA!

reagovat 24.2.2007 19:27 - xx

A tu šesti měsíční léčbu,vám dal který lékař,mě zatím řekl očař i imunolog ,že není třeba celkovou léčbu.Také se chci zeptat jestli mají ty léky vedlejší účinky ,mě jedna doktorka řekla ,že budu mít po nich 100kg, i když je to menší zlo z toho všeho, tak jsem z toho hotová.Děkuji předem za informace

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *