Víte, co je to bechtěrev? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.2.2005 17:52 - Lucie Hermanová

Je mi 28let a už 6 let žiji s Bechtěrevovou nemocí.V rodině to máme dědičné.Pracuji v domově důchodců již 9 let a díky těto práci si má nemoc přispíšila.Denně zvedám asi 15 těžkých lidí a jsem stále v předklonu, proto bych všem, co mají tuto nemoc nebo jim ji teprve zjistili, nikdy nedělejte těžkou práci, kde musíte něco zvedat nebo být v předklonu.Mně dělá i problémy dlouhé sezení, stání, chození i ležení.Jsem pak ztuhlá a bolí mě v zádech, jsou to takové divné bolesti, spiš chytám bolestivé křeče, nejvíc do kříží.Teď chceme s manželem miminko a mám strach, že nebudu moci otěhotnět.Denně cvičím-jóga,kalanetika,na balónech, chodím plavat a na aqua aerobic,ale bolesti jsou pořád.Otravují život.V nejhorších bolestech pomáhá perfektně Surgam tbl. a 2x ročně chodím na rehabilitaci. Teď jsem se dozvěděla od jedné dr.,že u této nemoci mám nárok na lázně, takže hurá do nich.Ale pomáhá mi ta skutečnost,že na tuto nemoc se neumírá a když nejde o život, jde o h....!Má někdo nějaký svůj recept proti bolestem?Ať se ozve!

reagovat 31.10.2006 11:05 - L..Š.

Všechny srdečně zdravím.Mně je 35 let a za poslední roky se se mnou dějí zvláštní věci.Všechny příznaky této nemoci mám , ale dosavadní vyšetření nic neprokazují.Jsem zoufalá , bolesti mě i budí.Páteř,klouby v ramenou,kyčle,bolest v chodidlech......Je to velice vysilující a někdy si připadám jako člověk , co si vymýšlí , protože moje okolí mi nevěří.Mám děti , práci a měla bych bát šťastná , ale .....Snažím se pravidelně cvičit a někdy je to s vypětím všech sil, ale nechci zůstat za pár let jako invalida.Jeslti mi někdo může vysvětlit , jak probíhá vyšetření , budu moc ráda.Chtěla bych mít jasno a necítit se pod psa.Přeji všem hezký den a hodně zdraví!

reagovat 22.11.2006 17:35 - Martin Bihary

Bezdar(ahoj).

Začnu asi takhle narodil jsem se před 27 roky na severu Čech,jsem pracující ve státní sféře. Jako malej kluk mě začalo vadit, když jsme s klukama skákali z dvou metrů na zem začali mě bolet kolena. Kolem 13 roku jsem byl častým navštěvníkem lékaře s tím, že mě bolí záda, nemohl jsem si ani zavázat tkaničky u bot tak mi začali provádět tzv. TRAKCE zkrátka mě pověsily hlavou dolů a mysleli, že mě narovanj nebo co!! Když jsem se dostal na vojnu nahnali nás do příkopu s vodou, byl myslím 1. listopad. Zima byla, a to pěkná, po pás jsme se brodili vodou, co v příkopu byla asi už dlouho. Pěkně to studilo a píchalo do nohou, jak když vám někdo píchá tisíc jehliček. Tak jsme za to nic nedostali, ale měli jsme dostat prý volno. A tak jsme tu mezi vámi.

Před rokem, to je když mi bylo 26 mě zjistili BE. Beru 2.krát Salazopirin ráno a večer dva a k tomu 1.krat Diklofenak duo a musím říct, že mám klid, nic mě nebolí. Musím začít cvičit, zatím mě to neohýbá.

reagovat 10.12.2006 15:29 - B.J.

Ahoj, je mi 18 a už od 14let mě začali bolet kyčle a postupně se k tomu začali přidávat další klouby včetně zad a taky hrudník, má doktorka mi řekla, že mám Bechtěra, ale zatím se to neprokázalo na žádném rtg snímku, jenom pozitivní HLAB-27, kloubní výpotky na sono a velká bolest, kvůli které jsem nedávno zvládala chodit jenom o fr. holích, ale když jsem začala brát léky(coxtral, salazopirin, methotrexat, medrol, ...)tak se to dá už lépe zvládat i když mi z nich bývá špatně a jsem věčně unavená... . Musela jsem se vzdát závodů v lehké atletice, kroužků bojového umění a dalších náročnějších pohybových aktivit.Každý den se snažím cvičit aspoň na balonu a jiné rehab. cviky, ale místo toho aby se to lepšilo se to jen horší a přidávají se další zdrav. problémy např. poslední dobou začínám špatně vidět na jedno oko(což s tím údajně taky nějak souvisí)... .Už vážně ztrácím jakoukoliv naději, že budu moc žít jako dřív a věnovat se bez omezení a bez bolesti tomu, co chci. Co myslíte Vy? Zlepší se to někdy?

reagovat 10.12.2006 21:38 - EL

S tim okem utikejte k doktorovi a pokuste se dostat do revmatologickeho ustavu v Praze. Zkuste se dostat na biolecbu.!!! JInak je tu nekde lepsi diskuse.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.10.2016 14:15 - 31.10.

Všechny srdečně...

Dorý den, vyšetřete se sama doma, rada od lékaře.....stoupněte si těsně ke zdi, paty na zdi a zkuste opřít hlavu o zeď. Pokud to dokážete je pohoda v opačném případě máte smůlumnoho štěstí přeje Dušan

reagovat 29.3.2018 16:14 - Petr Stojan

Volné sdružení Bechtěreviků - Bechtěrevova nemoc ( Bechtěrev ) - facebooková skupina pro pacienty s diagnozou Ankylozující spondylartritida ( také morbus Bechtěrev či spondylitis ankylosans ).

Vše o nemoci Běchtěrev od samotných Bechtěreviků - cílem naší facebookové skupiny je praktická pomoc Bechtěrevikům. Přidejte se do naší facebookové skupiny, PŘEČTĚTE SI ODPOVĚDI NA JEDNODUCHÉ ANKETNÍ OTÁZKY A ZÁROVEŇ SVÝMI ODPOVĚDMI POMOZTE OSTATNÍM.

Napište zde mj., kde jste objevili nejlepší cvičení pro Bechtěreviky, které léky včetně biologické léčby považujete za nejlepší. Napište také jaké lázně na Bechtěreva považuje za nejúčinnější. Pokud jste žádali o invalidní důchod, napište své zkušenosti. Stránky naší facebokové skupiny najdete na našich webových stránkách: https://volne-sdruzeni-bechtereviku-be.webnode.cz/

Zdraví Vás Petr Stojan

Další info na T: 731 876 515 i SMS- zavoláme

Jako každý rok Vás srdečně zveme na naši akci v radonových lázních v Jáchymově:

Akce lázně Jáchymov zdarma - pro všechny v lázních Jáchymov

Další informace najdete na facebookové stránce akce, kterou také najdete na našich webových stránkách: https://volne-sdruzeni-bechtereviku-be.webnode.cz/

reagovat 9.4.2018 16:10 - Vladimír Prokeš, nutriční terapeut

Bez vyřešení skutečné příčiny Bechtěrevovy nemoci nepřináší aplikace kortikoidů ani jiné léky trvalé výsledky. Příčinou vzniku této nemoci jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé autoimunitní reakce těla, které napadají a poškozují naše vlastní tkáně. Konkrétně u Bechtěrevovy nemoci to vede k poškození páteřních obratlů a kloubů. Příznakem těchto poškození jsou bolesti zad, kříže, kloubů, krku, noční bolesti, ranní ztuhlost a zánět duhovky. Používám testy a měření, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si Bechtěrevovu nemoc sami trvale odstranili a nemusili chodit další roky s bolestmi po doktorech, aniž by to někam vedlo. Kontakt 608 155 338.

reagovat 13.9.2018 19:59 - Natalie

To slyším poprvé, že...

Neni zadna komise!Jezdim kazdy rok

reagovat 14.9.2018 18:38 - no

Prokeši- nežvaň tady nesmysly. jsem bechtěrevik a už jsem zkoušel ledacos.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *