Vitariánství - syrová strava

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.7.2006 17:24 - Hanka

Ahoj všem kdo se zajímají o syrovou stravu nebo obecně o zdravý způsob stravování a zavítali i na tuto stránku. Hodně informací lze najít např. na stránce www.vitariánství.cz. Já o syrové stravě začala vážně uvažovat po přečtení několika knih od Dr. Normana Walkera, který se při tomto způsobu stravování dožil asi 116 let (někde jsem četla 118:-) Syrová strava a čerstvé ovocné a zeleninové š´távy jsou vychvalovány jako nejlepší lék. Na druhou stranu však odporují některým zákonitostem tradiční čínské medicíny a makrobiotiky, ani západní lékaři by tewnto způsob stravování neoznačili za slouhodobě vhodný. No a potom kdo se v tom má vyznat...Jak píše Dr. Norman Walker "není žádný důvod to alespoň nezkusit" A tak pokudf máte někdo chut napsat svoje připomínky nebo zkušenosti, moc bych je uvítala'

reagovat 9.10.2006 10:48 - alibaba

To, že se Dr. Norman Walker dožil věku 116ti let je důkaz, že měl pravdu. Pochybuji, že se západní lékaři dožijí tak vysokého věku.'

reagovat 9.10.2006 17:43 - Zdeněk

Podívejte se zde:http://sk2.goo.cz/ostatni/info.htm'

reagovat 9.10.2006 17:48 - Zdeněk

Sorry,správně to je tato adresa:http://sk2.goo.cz/index.htm'

reagovat 11.10.2006 00:42 - h

Jen tak dal! Syrova strava je to nejlepsi jeste pred veganstvim. Znam mnoho vitarianu a jsou zdravi, stihli a plni energie

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.7.2014 15:02 - raw-rabbit

kozy splasknou

Ale houby. Zmizí jenom prsa-špeky. Pokud nějaká opravdová prsa fakt existovala, tak ta zůstávají. A navíc jsou ještě pevná - to je ostatně na vita celé tělo.

reagovat 22.7.2014 16:13 - Tak určitě

Ale houby. Zmizí jenom...

špeky zmizí, a zůstanou jen "opravdová prsa" = kosti

reagovat 22.7.2014 22:57 - raw-rabbit

špeky zmizí, a zůstanou...

Jak dlouho jsi vitarián, že tomu tak "rozumíš"?

reagovat 23.7.2016 16:25 - fuj

Ale jen je nechte,at si žerou sračky dobytkové,at do sebe serou přepálené tuky,mrtvoly,přídavné látky,kasein,mouku a cukr..nechte je.Vy budete v 70.ti vypadat jako oni v padesáti,budete štíhlí,zdraví,oni se budou cpát práškama,protože si budou myslet,že bez nich chcípnou-na té jejich "normální "stravě by se to také stalo.
Já to poslouchala dlouho.ted,ve 40 ti,když mě hádají cizí lidé sotva 30 a já jsem štíhlá,zdravá a plná sil,zatímco moji známí,bohužel i blízcí jsou v tom samém věku tlustí,oteklí,nemocní,bez prášků není ani jeden,pomalu šedivějí a sotva funí,když mají popoběhnout,tak je to katastrofa.Ted už mlčí,když vedle nich vypadám pomalu o generaci mladší.
Vysvětlovat opravdu nemá cenu.Tihle lidé chtějí zkrátka věřit,že za své zdraví nejsou odpovědní,nemohou ho ovlivnit a že nemoc je jen zlá náhoda a když přijde,tak zajdou k doktorovi,dostanou prášek a bude to lepší.Ono to tak funguje jenom do určité doby,pak přijde rakovina.A přitom jim opravdu nepřijde divné,že dnes má raka jeden ze tří.
Když chtějí věřit,že je zdravé dělá bůček s knedlikem,salámy a rohlíky,at věří.Většina čechů se zeleniny a ovoce dotkne jen náhodou a obyčejnou vodu by nevypili.Taky podle toho jako národ vypadáme.Hnus velebnosti.od třiceti nahoru jsme fakt jeden z nejošklivějších národů-snad ještě vedle rusáků,apod.Hrůza.
No a vy.vitariáni budete ještě dlouho po tom,co vaši vrstevníci dávno zešedivěli a zestárli a sotva lezou,vypadat k světu-tak se na hádání vykašlete a počkejte si.leckdy čekat netřeba,na některých je jejich "normální strava" vidět velmi brzy.

reagovat 23.7.2016 16:39 - Paní Ludmilo

Ještě jsem zapomněla...

Paní Ludmilo,jen si dovoluji Vás opravit v jedné věci:ty štávy by opravdu čerstvé být měly,přesněji,měly by se vypít do 20 min,aby v nich bylo to nejdůležitější,enzymy.Eva K.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *