Vitamíny v těhotenství

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.11.2005 18:38 - Klára

Jsem ve 4tt a sveho gynekologa jsem se zeptala hned pri prvni navsteve,jake bych mela brat vitaminy,aby bylo detatko zdrave.Odpovedel mi,ze to probereme az priste.Slysela jsem ale od mnoha lidi,ze vitaminy by se mely brat predevsim v 1.trimestru.Volala jsem tedy jeste do ordinace,ale sestra mi potvrdila,co mi rekl lekar pri navsteve-tedy ze staci az koncem 2.mesice...Co si o tom myslite?Mela bych si tedy neco sama koupit v lekarne?A jake vitaminy jsou nejlepsi?Mamavit,Materna,Calibrum babyplan....?

reagovat 1.11.2005 19:00 - Lucie

Dobrý večer, každé období těhotenství vyžaduje určité vitamínky, jak pro zdraví miminka, tak maminky. Já osobně bych asi doporučila čistě přírodní preparáty, ať se tělo nezatěžuje zbytečnou chemií. Pokud byste chtěla poslat bližší informace ohledně užívání vitamínů v těhotenství, kdy je co potřeba, popřípadě, kde sehnat přírodní vitamíny, tak pište na mujmejlaposta"centrum.cz, ráda Vám poradím. Lucie.

reagovat 2.11.2005 14:17 - Bára

Klára: Zkus ještě www.porodnice.cz, dr. Koucký, ten Ti poradí. Ale ty vitamíny, které jsi jmenovala, je to prý čistě jen farmaceutický byznys, má se jíst dostatek ovoce a zeleniny, co bych i doporučila, tak kyselinu listovou-ta je důležitá a mít pestrý jídelníček. Maminky, které užívají vitamíny mají hodně veliké děti:-) Jsem teď těhotná, už skoro na konci a byla jsem také na praxi na novorozeneckém oddělení, miminka co měla kolem 4 kg-všechny maminky braly vitamíny-umělé-hned se to dalo poznat:-)
Hlídat si jod! Železo! Vápník A ještě tu kyselinu listotovou-dá se koupit, ale je hojně obsažena v zelené zelenině!
Přeji hodně štěstí!
Bára.

reagovat 2.11.2005 15:25 - Klára

No já bych právě radši riskla to velký dítě z umělých vitamínů, protoze ovoce a zeleninu jím, ale bojím se, že třeba málo nebo ne přesně ty druhy co by se měli a pak by miminku něco chybělo...Nebo třeba jód - ten určitě do těla nedostávám...To radši ty umělý vitamíny,pak 4 kg dítě, ale zdravý...Nebo co třeba ty vitamíny jíst obden...?

reagovat 2.11.2005 15:53 - Bára

Klára: já myslím, že opravdu záleží jak se rozhodneš sama. pokud už máš teď nebo jsi měla před těhotenstvím vyváženou stravu, tak by to mělo být v poho, ale v těhotenství jsou samozdřejmě zvýšené nároky na všechny složky, od vitamínů přes minerály atd.
Já jsem chodila už před těhotenstvím k endokrinologovi a tak mi tak nějak asi preventivně předepsal Jodid (nevím, jestli se dá i bez předpisu), i když jsem ho denně užívala, tak jsme podle testů měla nížší hladinu jódu-což není moc dobré, beru na to léky (krom ještě toho jodidu), ale v podstatě bych na to nepřišla, kdybych nechodila na tu endokrinologii. Železo, taky mi hodně chybělo, taky ho beru + kys. listovou (je to jeden lék dohromady), během těhotenství se dělají u gynekologa všemožné testy. Důležité je abys nebyla chudokrevná-mohlo by to tobě ublížit, abys jedla dost mléčných výrobků-ale ty zvlášť hodně hlavně v třetím trimestru. Je fakt, že to mé miminko mě dost vycuclo:-) Chybí mi ten jod, železo, vápník taky...Magnesium, ale to už neberu, bere se jen do určitého týdne-jeho nedostatek způsobuje křeče (většinou lýtek-na ty dost trpím), tvrdnutí bříška a jiné probl., ale tohle vše se dá poznat a doktor vždy umí něco předepsat.
Spíš bych řekla, abys počkala až na tu další návštěvu, denně jez hodně ovoce (já jsem ovoci úplně propadla a denně ho sním moc-ani to se prý nemá přehánět) a v lékarně si zatím kup tu kys. listotovu, ta se všeobecně doporučuje-bez ní můžou vzniknout různé vývojové vady, můžou, ale nemusí...ale já ji taky nebrala a testy byly zatím všechny dobré. Je to opravdu individuální, někdo nebere nic a v poho, někdo se láduje vším možným a je třeba problém.
Ještě ta porodnice.cz, Dr. Koucký je fakt dobrý, ten Ti poradí!
Jinak si najdi třeba na seznamu ve vyhlédavači t+ěhotenství-měsíc po měsíci, týden po týdnu, je spousta knih, příruček a tam se přímo píše co je a není dobré v určitém trimestru. Hlavně se vyhýbej lékům, může se paralen.
Do 12. týdne je to stejně rozhodující, buď anebo. Těhotenská průkazka se dostává až od toho 10.-12. tt.
Já, když si vzpomenu na sebe, mě úplně přepadávaly mdloby, abych udělala vše zprávně.
A ke gyn. jdeš kdy?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.7.2018 11:56 - Linda

Mně teda moje gynekoložka...

Nevíš, jak zhruba dlouho před začátkem plánování?

reagovat 16.7.2018 12:07 - Máš

Nevíš, jak zhruba dlouho...

problémy se čtením?

reagovat 18.7.2018 12:19 - Klárka

Nevíš, jak zhruba dlouho...

Já ho začala brát měsíc před snažením, ale otěhotněla jsem až po půl roce (celou dobu jsem ho brala)

reagovat 22.7.2018 12:20 - Linda

Jo, jasně, tak to taky zkusím měsíc před a uvidíme. Kde jsi ho kupovala aby to vyšlo výhodně?

reagovat 29.7.2018 08:46 - Klárka

Já ho kupuju normálně v lékárně, kterou mám zrovna po ruce, z netu to možná vyjde levněji, ale nějak to neřeším.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *