Vitamíny a informace o nich

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.11.2000 11:48 - Zdena Růžičková

Při čtení na webu doktorka.cz jsem byla inspirována k samostudiu materiálů o vitamínech. Pátrala jsem hodně. Závěr? Doporuji všem, kteří hledají velice podrobné a fundované informace o vitamínech, nekomerční nadaci Nutrivit tel.02/22 51 30 12. Během 14 dnů budou mít i svůj web: www/nutrivit.cz.
Dozvěděla jsem se tam ještě víc, než jsem potřebovala, je to zdarma (nedoporučují firmy) a zasloužejí si pochvalu a tímto i odkaz pro jiné kteří hledají.

reagovat 23.2.2001 09:50 - zuzka

Další informace o vitamínech a projevech nedostatku nebo nadbytku najdete také na stránce http://www.dub.cz/14/vitaminy.html

reagovat 10.4.2001 00:04 - Jiřka

Vždy jsem se snažila žít zdravě. Hlavně pro to, že jsem náchylná k nemocem, babička a maminka je astmatička. Mám kožní alergii. Taky se chci cítit fit jak tělesně tak i duševně. Vzhledem ke špatnému životnímu prostředí věřím, že v současné době jsou vitamínové a minerální doplňky stravy nutností. Slyšela jsem však, že když je člověk dlouhodobě užívá, tělo si vytvoří návyk, zleniví a přestane tyto mu lehce dodané látky využívat a vyloučí je bez efektivního účinku. Já beru Bifipangamin, Multitabs, kalcium a zinek, při zvýšené potřebě vitamín C a B-komplex forte.
Poraďte mi prosím, je-li nutná a účinná nějaká (měsíční) přestávka v užívání těchto doplňků.reagovat 16.4.2001 20:51 - Doktorka

Ohledně pravidelného užívání potravinových doplňků se vedou velké spory. Osobně si myslím, že lepší než každý den užívat multivitamíny sestavené v laboratořích nebo různé druhy vitamínů, je vhodné užívání řas chlorella či spirulina, které obsahují všechny potřebné vitamíny, minerály a výživné látky v kombinaci, kterou vytvořila příroda. Vitamíny a minerály pracují totiž společně a dlouhodobé užívání nějakého vitamínu může vyvolat nedostatek jiného. Vysoké dávky určitých vitamínů (např. vit C) bych doporučovala brát krátkodobě, např. v období chřipkové epidemie či velké únavy.B vitamíny zase v období velkého stresu či v případě deprese.Jako trvalý zdoj vitamínů, minerálů, enzymů a výživných látek se může dlouhodobě užívat kromě výše uvedených řas, např. melasa, česnek, doma ze semínek vypěstovaná řeřicha (klíčivost tři dny)...

reagovat 20.8.2001 09:40 - Ála

Paní doktorko,prosím poraďte mi. Byla mi zjištěna anémie, proto jsem nemohla darovat krev.Dostala jsem Ferronat a že prý mám jíst červené maso a játra.Nic z toho ale nejim, prostě mi to nechutná. Jím špenát,myslim celkem často. Můžete mi poradit, v jakých ještě jiných potravinách je obsaženo železo ? Bývám celkem často unavená,myslíte,že by to mohlo být způsobeno i tím ?Nechce se mi moc polykat prášky a jíst něco,co nejim,chtěla bych ke zlepšení stavu dojít přirozenou cestou. Předem děkuji.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.9.2008 11:02 - Marcela

Nutrilite-přírodní potr. doplňky,světová jednička.Informace pro členy i hosty,přednášky vedené odborníkem v Praze, Brně atd.Velmi zajímavé,radí i individuelně,nikdy nechybím. Prevence je základ a důležitý je životní styl.

reagovat 15.9.2008 11:02 - Marcela

Nutrilite-přírodní potr. doplňky,světová jednička.Informace pro členy i hosty,přednášky vedené odborníkem v Praze, Brně atd.Velmi zajímavé,radí i individuelně,nikdy nechybím. Prevence je základ a důležitý je životní styl.

reagovat 15.9.2008 13:41 - Jindra

Jediněčné bylinné tonikum z 26 bylin.

ALVEO.PINKY"seznam.cz

reagovat 21.10.2009 16:10 - Vitamíny rovnou do krve

V Japonsku vymysleli, že si budou pouštět vitamíny přímo do krve, pomocí kapačky (!) - tj. třeba že si v poledne zajdou dát svoji dávku vitamínů proti stárnutí nebo na povzbuzení.

Pochopitelně, že je to šílenost, protože tak můžou dostat mnohem větší dávky, než je zdrávo. Ale je to tam teď velkej hit:

http://www.japanbusinesssolutions.com/cs/content/na-kafe-na-pivo-ne-dneska-na-vitam-ny

reagovat 10.8.2010 22:45 - bebe

Kvalitni vitaminy a doplnky stravy za skvele ceny najdete zde - http://eshop.farmax.cz. K tomu moznost poradit se s odbornikem na konkretni neduh coz povazuju za velice prospesne.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *