Viděl někdo někdy Boha?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.2.2012 16:26 - brotherrr

Bible nám říká, že Boha nikto nikdy neviděl kromě Ježíše Krista. Písmo říká: Bůh prohlašuje " Nebudeš moci viděti tváři mé; neboť neuzří mne člověk, aby živ zůstal." Toto Písmo vypadá být v rozporu s jinými verši z Písma, které popisují různé lidské "vidění" Boha. Například, Písmo říká: popisuje Mojžíše mluvícího s Bohem "tváří v tvář". Jak mohl Mojžíš mluvit s Bohem "tváří v tvář" když nikdo nemůže vidět Boha a zůstat naživu? V tomto připadě, fráze "tváří v tvář" je řečnická figura naznačující, že byli ve velmi úzkém spojení. Bůh a Mojžíš mluvili mezi sebou jako by to byly dvě lidské bytosti, které mají důvěrný rozhovor.

V Písmu se píše:Jákob viděl Boha, který vystupoval jako anděl; on ve skutečnosti Boha neviděl. Samsonovi rodiče byli vyděšení, když si uvědomili, že viděli Boha, ale oni Ho viděli jenom jako anděla. Ježíš byl Bůh v těle, takže když Ho lidé viděli, oni viděli Boha. Takže ano, Boha je možné "vidět" a mnoho lidí "vidělo" Boha. Zároveň ale nikdo neviděl Boha že by se mu zjevil v celé své nádheře. V našem padlém stavu, kdyby se nám Bůh plně zjevil, byli bychom stráveni a zničeni. Proto se Bůh zahaluje a zjevuje se v takové podobě, abychom Ho mohli "vidět". Je to jiné než vidět Boha s všechnou slávou a svatostí. V Písmu se píše: Lidé viděli vidění Boha, obrazy Boha, zjev Boha, ale nikdo neviděl Boha v celé své plnosti.

reagovat 10.2.2012 08:39 - to znamená

Bible nám říká, že Boha...

že jsi osel, který tu pořád vymýšlí nová vlákna na stejná témata. Prostě blb.

reagovat 10.2.2012 09:24 - Šárí

Celého Boha najednou vidět ani zažít nelze, z lidské perspektivy. Ani Ježíš ho neviděl a nezažil celého. Tečka. Různí andělé a nirvány a podobné věci nejsou Bůh.

reagovat 10.2.2012 18:43 - to:brotherrr

ano je to zajímavý postřeh, protože Boha Stvořitelele nelze vidět a přesto žít.
Je tedy možné jediné vysvětlení a to, že tím s kým lidé mluvili,nebyl přímo ON,ale byli to "jen" Boží zástupce tedy andělé.

reagovat 14.2.2012 02:17 - ezo tévé

Dala jsem si práci a 2x volala na Ezo TV. Jednou v pátek večer když tam jsou asi od půlnoci ty soutěže za pěníze a pak ještě jednou abych se zeptala. Jednou jsem se dovolala paní Marcele a zeptala se na otázku, celkový čas za hovor od vytočení čísla až po položení otázky je 11 minut!!!! čili jsem za otázku měla platit 770kč(70 kč za minutu). Po druhé jsem nechtěla čekat a tak jsem po uvítací znělce a kecech na prodloužení hovoru (cca 3 min) se nechala připojit mimo studiu, oni to nazývají "okamžité spojení" kde mě asi 3x přepojovali na někoho jiného. Po 9 minutách jsem se dovolala neprofesionální kartářce, snad byla i opilá a dočkala se jakžtakž nějaké souvislé odpovědi. Nicméně za první hovor jsem neplatila 770kč tak jak jsem měla ale 890kč....nevím proč a za druhý 9 minut dlouhý jsem měla platit 630kč. Nicméně jsem platila 930,- když jsem volala svůj dotaz na ezo tv co to je za drzost atd tak mi bylo řečeno, že za rychlo připojení! (které trvalo přes 3 minuty) se účtuje automatický příplatek 300Kč!!!! Což nikde na obrazovce nebylo napsaný. Docela by mě zajímalo zda má někdo podobné zkušenosti? Uvažuji o tom, že je dám k soudu?! Ostatní varuji: NEVOLAT DO EZO TV A NECHODIT K LIDEM CO TAM ÚČINKUJÍ

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.4.2017 21:00 - čert

jděte už do hajzlu s tím bohem,

reagovat 10.4.2017 09:57 - rr

tak sem nelz

reagovat 10.4.2017 09:58 - rr

Bud rad, ze si Boha nevidel, byl bys popelka!

reagovat 11.4.2017 11:48 - jo

Chci vědět jestli může...

ne, nemůže.

reagovat 12.4.2017 09:37 - rr

Mojzis s nim mluvil a chtele ho videt... podivej do Bible, jak to dopadlo

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *