VELAXIN

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.4.2007 21:39 - eva

Máte niekto skúsenosti s týmto liekom?

reagovat 25.4.2007 19:36 - Aneta

Také bych potřebovala vědět, zda má někdo zkušenosti s tímto lékem. Začala jsem ho brát dnes, 1/2 ráno. Napište.

reagovat 25.4.2007 20:18 - Zuzka

Ahojky, já beru Velaxin asi rok, mám ale docela vysokou dávku - 125mg denně, navyšovalo se to postupně, podle toho, jestli jsem se cítila už dobře...i když nakonec jsem k tomu stejně dostala ještě Epiral, což je lék, který působí proti opakování depresí.

reagovat 26.4.2007 08:44 - Aneta

Ahoj Zuzko, můžu se zeptat za jak dlouho asi Tizačal Velaxin zabírat? Jsem doma na neschopence, jinak to nejde a potřebovala bych jít co nejdříve do práce. Počítám tak s 10-14 dny. Díky za odpověd.

reagovat 26.4.2007 19:20 - Zuzka

Měl by zabrat co mi říkala doktorka-tak za 3 týdny, ale je to individuální. Nejprve se totiž musí v těle ustálit hladina serotoninu. To je u těch antidepresiv takové blbé - člověk musí čekat, i když potřebuje, aby se cítil dobře co nejdřív. Já si vzpomínám, že jsem se ze začátku cítila jak "mimo", ale potom se to ustálilo. Takže uvidíš, moc držím palce, ať zabírá!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.5.2017 05:51 - Pampeliška

Moc děkuji za radu, opravdu...

Tondo, a proč to chceš vysadit, když to funguje? Vrátí se ti ty stavy,a co potom? Pokud jsi na sobě mezitím nepracoval v psychoterapii (a pul roku je krátká doba), tak je vlastně 100procentní, že se to vrátí.

reagovat 15.5.2017 08:46 - Tonda

No, já právě úplně nechci, mě k tomu přemlouvá doktor. Já chodím souběžně na psychoterapii, už od začátku. A jak dlouho si myslíš, že je optimální doba léčby? Předem děkuji

reagovat 15.5.2017 14:09 - Pampeliška

No, já právě úplně...

Optimální doba léčby je taková, dokud nezabere. :-)
Psychoterapie je super. Ale AD se bere dlouhodobě. Roky. Taky nic neřeší, ale aspoň člověk netrpí. pokud ale na sobě pracuješ v psychoterapii, tak je to ta nejlepší možná cesta, protože, to tě posílí zevnitř, a léky pak budeš moci vysadit bez návratu příznaků.
¨Ještě jsem ale neslyšela o tom, že by někdo bral půl roku AD , vysadil a byl v pohodě.
Třeba budeš první. Proč ne. Ale pokud ne, pak tě ten neúspěšný pokus rozesere ještě více, nž jsi byl.

reagovat 12.12.2017 20:28 - Zuza

Ahoj, byla jsem nucena změnit lékaře a ten mi dnes při první setkání změnil medikaci. S úzkostnou poruchou a panikou se léčím dva roky. Paniku už více méně nezažívám (naštěstí). Nicméně se chci zeptat. Dostala jsem místo Venlafaxinu 150 mg Venlaxin 150 mg. Máte někdo zkušenost se stejným přechodem? Eventuelně čím se tyto léky liší? Také na noc mi doporučil lékař místo modrého Triticca 150 bílé Trittico Prolong na 14 dní, abych ho vyzkoušela. Ptám se proto, že při tom všem v pokročilém věku :) studuji VŠ. Tak abych se nerozhodila před zkouškami, které mám příští týden. Docházím i na psychoterapii, velmi mi pomohla, rozhodně ale nehodlám s braním léků přestat, protože jsem si vědoma, že občas stavy úzkosti přicházejí.

A mj. mám problém s pamětí. A to velký. Ze začátku to bylo úsměvné, protože jsem si pořád něco zapomínala doma. Ale teď už to tolik směšné není, spíš je to tristní. Lékař mi doporučil, abych si v lékárně koupila Acutil. Máte někdo v souvislosti s Venlafaxinem tuto zkušenost?

Rozhodně nechci zpochybňovat medikaci od nového lékaře. Věřím mu, má nyní soukromou praxi a předtím byl primářem psychiatrie. Zajímaly by mě ale Vaše zkušenosti jako pacientů.

Díky moc, Zuza.

reagovat 24.9.2018 13:10 - Blanka

Ahoj. Beru asi 14 dní Velaxin a k tomu Derin. Nemáte někdo zkušenosti s bolesti kloubů a svalů. Beru to na noc a vždy me pak začnou bolet nohy. Během dne mě k tomu bolí svaly. Díky

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *