Vbočený palec

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.6.2006 06:27 - Blanka Fleichhansová

Prosím o radu,mám vbočený palec na pravé noze a kladívkový prst.Nerada bych šla na operaci. Má te někdo zkušenosti, poraďte, prosím nějaké pomůcky. Špatně sháním boty.Korektory mezi prty nepomáhají.V TV byl šot, že na Moravě vyrábějí vložky, které palec vracejí do původní polohy.Nemáte někdo kontakt? Moc děkuji.Blanka.'

reagovat 4.6.2006 23:08 - Šárka

Jaké korektory nosíš?? Jen ty gelové, nebo už máš i tu ortézku na noc??'

reagovat 5.6.2006 09:21 - Hana

Nutná je ta ortézka na noc a hlavně také každodenní masáž., při které si kroutíš palcem.dobré je také pořídit si činku, dát si jí pod stůl a nohou po ní "jezdit". Toto je nadosmrti, mám ty problémy od 25 a je mi 26.Sice ortézka působí jako "anitikoncepce" ale nedá se nic dělat. :) hodně trpělivosti'

reagovat 26.6.2006 17:31 - greta

ja jdu zitra na operaci s oběma palcema :/'

reagovat 14.8.2006 14:14 - Pepe

Greto,jak dopadla operace,čeká mě taky a zajímal by mě průběh,pooperační stav atd.Hrozně se bojím :-('

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.11.2015 07:22 - děda75

Pokleslá příčná klenba, vbočené palce, u taky vím o co jde. Vadily i jen trochu prošlapané boty, pak nepomáhaly ani nové s tvrdou podrážkou uvnitř, pak přestaly pomáhat i široké tenisky, pak jsem mohl chodit sotva pár hodin denně. Informace z internetu mmě odradily od návštěvy ortopeda i od operace. Utratil jsem i trochu peněz za různé "rovnací" pomůcky, no, nic moc. Ale nevzdal jsem to, dokud jsem nepřišel na základní příčinu - nedostatek vitaminu D a vápníku. Vsadil bych se, že se to týká většiny, ne-li všech podobných potíží. Viz dále můj návod.

reagovat 11.11.2015 07:37 - děda75

Nedostatek D vitaminu a vápníku vede ke ztrátě vápníku v kostech, ty měknou a deformují se. (Kosti v chodidlech jsou extrémě namáhané.) A současně se vápník ze stravy ukládá do měkkých tkání, do chrupavek a vaziva kolem kloubů. (Takto vznikají např. tzv.ostruhy a j.vybouleniny kolem kloubů.) Nedostatek vit. D a vápníku tak vede k tomu, že klenba i palec neodolá!! přetížení vyvolávanému zejména vysokými podpatky a zatlačování prstů do nevhodně úzkých a špičatých bot. Viz dále.

reagovat 11.11.2015 07:58 - děda75

Můj postup. Děnně minimálně 200 mg vitaminu D a k tomu současně vápník, v množství minimálně 1200 mg (čistého vápníku). Je vhodné toto brát současně s jídlem obsahujícím nějaký tuk.
Aby se vápník dostal do kostí a zpevnil je, je potřeba kromě vit.D brát také hořčík. A to v množství přibližně 1/3 oproti vápníku.
Úlevu jsem pocítil třetí den, po třech týdnech chodím bez bolestí celý den. Boule u palce mizí, palec se rovná.
Doporučuji při tom dál používat pomůcky k rovnání palce, boty se špicemi dostatečně širokými aby znovu neohýbaly palec, vyvarovat se co možno vysokých podpatků.
Pokud to pomůže, pak si vyberte - brát D a Ca a Mg trvale, nebo přestat a případně si zopakovat vše znovu.
Pokud to někomu z Vás pomůže, budu moc rád, když se zde výsledkem pochlubíte. Děda.

reagovat 2.4.2016 23:00 - Dasa

ja jdu zitra na operaci s...

Zbytečné, za pár měsíců po operaci nastane úplně stejný problém. Vrací se to rychle zpět.

reagovat 23.12.2017 23:46 - děda75

Zbytečné, za pár měsíců...

Ještě jeden sakramentsky důležitý poznatek se v poslední době objevil: ... ke správnému zabudování stráveného vápníku do struktury kostí je nutný (Kromě vit.D a hořčíku) ještě vitamín K2. Je o něho v naší stravě dost bída. Prozatím prakticky nejrozumějším jeho přirozeným zdrojem jsou: tvrdé (tj.dlouhozrající) sýry a kvašené zelí. Nouzovým zdrojem je neúměrné vyprazdňování peněženky farmaceutickému průmyslu.
---
Pokud nevěříte, přečtěte si na příklad tento článek, a budete se divit:
https://www.westonaprice.org/cs/health-topics/po-stopach-neuchopitelneho-x-faktoru-sedesat-dva-let-stara-zahada-vyresena/

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *