Vbočený palec

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.6.2006 06:27 - Blanka Fleichhansová

Prosím o radu,mám vbočený palec na pravé noze a kladívkový prst.Nerada bych šla na operaci. Má te někdo zkušenosti, poraďte, prosím nějaké pomůcky. Špatně sháním boty.Korektory mezi prty nepomáhají.V TV byl šot, že na Moravě vyrábějí vložky, které palec vracejí do původní polohy.Nemáte někdo kontakt? Moc děkuji.Blanka.'

reagovat 4.6.2006 23:08 - Šárka

Jaké korektory nosíš?? Jen ty gelové, nebo už máš i tu ortézku na noc??'

reagovat 5.6.2006 09:21 - Hana

Nutná je ta ortézka na noc a hlavně také každodenní masáž., při které si kroutíš palcem.dobré je také pořídit si činku, dát si jí pod stůl a nohou po ní "jezdit". Toto je nadosmrti, mám ty problémy od 25 a je mi 26.Sice ortézka působí jako "anitikoncepce" ale nedá se nic dělat. :) hodně trpělivosti'

reagovat 26.6.2006 17:31 - greta

ja jdu zitra na operaci s oběma palcema :/'

reagovat 14.8.2006 14:14 - Pepe

Greto,jak dopadla operace,čeká mě taky a zajímal by mě průběh,pooperační stav atd.Hrozně se bojím :-('

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.11.2015 07:37 - děda75

Nedostatek D vitaminu a vápníku vede ke ztrátě vápníku v kostech, ty měknou a deformují se. (Kosti v chodidlech jsou extrémě namáhané.) A současně se vápník ze stravy ukládá do měkkých tkání, do chrupavek a vaziva kolem kloubů. (Takto vznikají např. tzv.ostruhy a j.vybouleniny kolem kloubů.) Nedostatek vit. D a vápníku tak vede k tomu, že klenba i palec neodolá!! přetížení vyvolávanému zejména vysokými podpatky a zatlačování prstů do nevhodně úzkých a špičatých bot. Viz dále.

reagovat 11.11.2015 07:58 - děda75

Můj postup. Děnně minimálně 200 mg vitaminu D a k tomu současně vápník, v množství minimálně 1200 mg (čistého vápníku). Je vhodné toto brát současně s jídlem obsahujícím nějaký tuk.
Aby se vápník dostal do kostí a zpevnil je, je potřeba kromě vit.D brát také hořčík. A to v množství přibližně 1/3 oproti vápníku.
Úlevu jsem pocítil třetí den, po třech týdnech chodím bez bolestí celý den. Boule u palce mizí, palec se rovná.
Doporučuji při tom dál používat pomůcky k rovnání palce, boty se špicemi dostatečně širokými aby znovu neohýbaly palec, vyvarovat se co možno vysokých podpatků.
Pokud to pomůže, pak si vyberte - brát D a Ca a Mg trvale, nebo přestat a případně si zopakovat vše znovu.
Pokud to někomu z Vás pomůže, budu moc rád, když se zde výsledkem pochlubíte. Děda.

reagovat 2.4.2016 23:00 - Dasa

ja jdu zitra na operaci s...

Zbytečné, za pár měsíců po operaci nastane úplně stejný problém. Vrací se to rychle zpět.

reagovat 23.12.2017 23:46 - děda75

Zbytečné, za pár měsíců...

Ještě jeden sakramentsky důležitý poznatek se v poslední době objevil: ... ke správnému zabudování stráveného vápníku do struktury kostí je nutný (Kromě vit.D a hořčíku) ještě vitamín K2. Je o něho v naší stravě dost bída. Prozatím prakticky nejrozumějším jeho přirozeným zdrojem jsou: tvrdé (tj.dlouhozrající) sýry a kvašené zelí. Nouzovým zdrojem je neúměrné vyprazdňování peněženky farmaceutickému průmyslu.
---
Pokud nevěříte, přečtěte si na příklad tento článek, a budete se divit:
https://www.westonaprice.org/cs/health-topics/po-stopach-neuchopitelneho-x-faktoru-sedesat-dva-let-stara-zahada-vyresena/

reagovat 22.2.2018 11:45 - Věra

Přečetla jsem si diskuzi. Dlouho sem už nikdo nepsal, tak napíšu svoje zkušenosti z operace. Na operaci jsem byla před 18 roky (operace dle Austina). Kotníky u palců mi strašně bolely při chůzi i v klidu. Nemohla jsem si koupit žádné boty, které by se mi líbily, nosila jsem jen sukně a lodičky, kostýmy, jezdila jsem na služební cesty, nemám ráda sportovní oblečení na denní chození ani teď. Když jsem jednou málem omdlela bolestí v lodičkách, přistoupila jsem na operaci, kterou mi ortopéd už několik let navrhoval. Z časových důvodů jsem si nechala udělat obě nohy najednou. To snad je jediná věc, kterou bych nedoporučila. Obě přednoží jsem měla v sádře a pod každým palcem koukal asi 2 cm drát pro zafixování přeřezaných kostí. Musela jsem chodit po patách o berlích. Jen umýt si hlavu a stát při tom u vany na patách byl výkon. Chtěla jsem celkovou narkózu abych nic neslyšela a každou nohu mi dělal jeden ortopéd. V nemocnici jsem byla asi 5 dní, sádru natáčeli až druhý den po operaci. Asi po třech týdnech mi sundali sádru, vytáhli dráty a chodila jsem stále o berlích po patách, pak postupně jsem začala opatrně našlapovat na celé chodidlo. NIC mi nebolelo, do práce jsem šla asi za 6 týdnů, ale nemusela jsem stát, seděla jsem u počítače. Zlepšení po operaci bylo úžasné. Boty si koupím jaké se mi líbí, jen musím dát pozor aby neměly švy nebo štepy v místech, kde mám přeřezané kosti. Z toho důvodu je problém i mít šněrovací boty. Náznak halluxu na levé noze, která byla horší, se začal objevovat tak před třemi roky, ale zatím to neřeším, koupila jsem si teď na zkoušku korektor (návlek na palec). Tak snad i ten můj příspěvek někomu pomůže pro orientaci zda jít na operaci nebo ne.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *