vaskulitida

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.7.2001 01:18 - Zdenek

Zdravím všechny na zdejší stránce.
Měl bych prosbu-dotaz na paní doktorku a na ostatní,co zde čtou. Mám diagnózu "vaskulitis necrotisans",projev je převážně na nohách,částečně na plicích (rentgenem?).Rád bych věděl o této nemoci více,případně jak si pomoci.Při pohybu se stav vždy trochu zhorší (delší chození a pod.)Děkuji za odpověď i případné rady předem.

reagovat 19.7.2001 22:36 - Doktorka

Nekrotizujících vaskulitid je více typů. Vždy jde o nekrózu (odumření) cévní stěny. Příznaky se mohou různit podle toho, které cévy a v kterých orgánech jsou postiženy. Může jít o různá krvácení (nejnebezpečnější je do ledvin), ulcerace na kůži, bolesti kloubů...V některých případech se nekrotizující vaskulitidy objevují při chronických zánětlivých onemocněních (např. revmatoidní artritida) či systémových chorobách. Z vašeho meilu nedokáži posoudit o jaký typ vaskulitidy se jedná u vás.
Závažnost tohoto onemocnění je velmi individuální. Klasická medicína používá k léčbě nejčastěji glukokortikoidy. Jako při každém jiném onemocnění může kromě klasické léčby napomoci léčba přírodními postupy (byliny, homeopatie...). Tuto doplňkou léčbu však musíte konzultovat s příspušným odborníkem na danou problematiku - fytoterapeutem, konstitučním homeopatem...

reagovat 5.8.2001 00:14 - Zdenek

Děkuji paní Doktorce za ochotu a informace.
Co se týče upřesnění,převážně se projevuje hnisavými nekrózami na dolních končetinách,zvláště po zátěži,tj chození.Mám i dost oteklé nohy,hlavně od kolen dolů.Bolesti ran i vůbec v nohách jsou někdy dost silné.K tomu se přidružilo ztížené dýchání,nevím,zda to s tím souvisí,ale léčím se na slabší astma,vysoký tlak(zvláště spodní),i.ch.s..Zevně mívám (podle stavu)"polysan",příp.k němu borov.mast.Jinak jsem bral rok prednison,trvale beru ascorutin,glyvenol,-tedy co se týče vaskulitidy.Zatím Vás zdravím a samozřejmě i případné čtenáře.

reagovat 13.6.2002 09:29 - Hana

hhzzz

reagovat 25.5.2004 08:03 - Alena

Milá pani doktorka, prosím Vás o bližšie vysvetlenie tejto diagnózy. Lekárka mi povedala že je to vaskulitida kožného typu a dá sa to liečiť, ale ja už pomaly stácam nádej že sa kožných problémov niekedy zbavím. Mám 34 rokov a vlastne od puberty mám stále kožné problémy. Pred polrokom som brala Medrol, ale ten mi nezabral. Doktorka mi odporúča Roacutan.Nie sú ohrozené aj moje deti? Čo mám robiť??

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.7.2017 17:55 - Urban Miroslav

Paní doktorko. Prosím o Vas názor co vlastně Vaskulitida je. Už jsem slyšel od lékařů takových názoru, že jsem z toho jelen. Nyní mě odešel kyčelního klobouk, celá noha tím bolí, mám jít na operaci abych mohl chodit. Přišel jsem částečně o právě oko, neslyším. Jediné, co si vždy stoprocentně výslechu když přečtou moji diagnózu, že jsem zvláštní pacient

reagovat 26.11.2017 07:42 - Zuzana

Paní doktorko. Prosím o Vas...

Dobrý den chtěla jsem se zeptat mě zjistitli šle ze mám vaskulitidu na plicích a v noze strašně mě bolí nohy chtěla jsem se zeptat zda mi to mate taky na plicích ?

reagovat 26.11.2017 07:43 - Zuzana

Dobrý deň Chcem sa...

Dobrý den kde mate všude tu nemoc ? Mě ji zjistili ze je mám na plicích a v noze jaké to je mate časté bolesti nebo něco takového jsem stoho dost v šoku

reagovat 26.11.2017 07:44 - Zuzana

Paní doktorko. Prosím o Vas...

Dobrý den chtěla jsem se zeptat mě zjistitli šle ze mám vaskulitidu na plicích a v noze strašně mě bolí nohy chtěla jsem se zeptat zda mi to mate taky na plicích ?

reagovat 8.12.2017 17:52 - Šárka

je mi 32 let a pred mesicem...

Dobrý den, také mi byla diagnostikována mikroskopická polyangiitida. Je mi 24 let a nevim jak tuto nemoc zvládat. Mohla byste se mi prosím ozvat na e-mail: sarka.radova@seznam.cz. Moc by mi to pomohlo.Dekuji

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *