vaskulární demence

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.3.2004 11:14 - Lída

Máte někdo zkušenost s diagnózou vaskulární demence? Mám takto postiženou maminku a jsem občas v koncích.Díky.

reagovat 21.1.2008 16:24 - Jana

Mám zkušenost, moje osmdesátilená maminka má arteriosklerosu, tatínek zemřel v osmdesátčtyřech letech na alzheimer. Není to vůbec lehké, hlavně dostává zabrat psychika, často musím brát léky na spaní,abych se z toho nesesypala. Je nemožné nedělat si s tím hlavu.Maminka je sice již asi 6 měsíců v domově důchodců - konečně. Předtím to , ale bylo peklo. Někdy jsem si říkala,proč zrovna já musím mít takové starosti a trápení.

reagovat 27.4.2008 21:58 - Hanka

Mám stejně postiženého tchána.Máme ho v péči doma.Má halucinace,je časově i prostorově dezorientován,jediné funkce co zůstali plně zachovány jsou j´´schopnost najíst se a napít.Nemoc se začala projevovat letos v lednu, diagnostikována byla v únoru a od té doby se jeho stav velmi rychle zhoršuje,začínáme uvažovat o ústavu,protože mu nemůžeme zajistit celodenní péči,která začíná být zapotřebí. Takže přeju hlavně pevné nervy(já málem skončila na psychiatrii)

projevy nemoci bývají u každého pacienta jiné .Doufám že na tom nejste ještě tak špatně.Držim palečky.

reagovat 24.10.2008 13:06 - Zbyněk

Mé matce je 88. Zdravotních problémů už bylo dost, ale vždycky jsem jí říkal, že má hlavu v pořádku a to je nejdůležitější. Letos to skončilo a jde to rychle dolu. Bojím se ji dát kamkoliv mimo domov - s pocitem, že ji odkládám na umření, ale nevím, jak to zvládnem, hodně to ovlivňuje i moje zdraví. Nevím kam jít, nebo s kým se poradit, co dál. Už měla několik pádů, čekat, až se jí něco stane aby pak byla v nemocnici mi přijde dost drsný způsob řešení. Domov důchodců už asi nepřicházív úvahu, potřebuje skoro trvalou péči. Hledám nějakou poradnu či sociální péči, sám nevím, kam jít. Z.

reagovat 18.1.2009 17:19 - Eliška

Dobrý den, zaujal mě tento příspěvek. Měl byste se obrátitit na úřad odboru sociálního zabezpečení v místě trvalého bydliště. Záleží na stupni postižení (I.- IV.), po-té může být přiznán příspěk na péči. Stupeň závislosti posuzuje posudková komise. Příspěvek na péči je v zákonu čl. 108/2006 Sb. o sociálních službách. Dále můžete využít odlehčovacích služeb, které poskytují pomoc lidem, kteří se starají o seniory a zdravotně postižené rodinné příslušníky.Pomáhá dočasným převzetím osoby do péče na dobu odpočinku pro ošetřujcí osobu. Dále můžete využít pečovatelské služby. Ta zajišťuje například úklid, nákupy, dovoz obědů.. Je několik sociálních služeb, kterých by mohla vaše matka využít. Studuji 4. ročník Sociální péče a na své odborné praxi, kterou vykonávám v domově pro seniory, jsem si vybrala 90letou klientku. Trpí vaskulární demencí, tak se o toto téma zajímám. Přeji Vám mnoho ůspěchů, hodně zdraví a hlavně slunce v duši:)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.4.2017 18:02 - Jiřina

Dobrý den, pečuji již rok...

Mohu Vás ujistit, že než toto diagnostikovali mému otci který měl sem tam problémy s pamětí, četl, luštil každý den.
Je to prostě problém s okysličováním krve a tím docházelo u otce k opakovatelným pádům až skončil v nemocnici v ohrožení života.

reagovat 15.9.2017 17:35 - Alena

Naše maminka s vaskulární demec a po LMP podepsala neuvědumujíce si darovací smlouvu na svůj byt. Bylo to v roce 2010 a dodnes se soudíme o vrácení na její jméno- dědictví.Soud zajímá všechno možné vymyšlenéá svědectví ale k jejímu zdravotnímu stavu přihlíží skepticky. Boj už trvá od roku 2011 a dosud není ukončen. Maminka mezitím zemřela

reagovat 13.3.2018 19:17 - Lucka

Máte někdo zkušenost s...

Dobrý večer, jsem na tom stejně. Mohu se zeptat, jak dlouho se s touto chorobou maminka léčí nebo jak dlouho o ni víte?

reagovat 13.3.2018 19:24 - Lucka

Ještě jednou dobrý večer, je to někdo, kdo v této době řeší výše zmíněné situace? Mam mamku, 74 let a má vaskulární demenci. Už nevím, kudy kam

reagovat 17.5.2018 11:24 - Ina

Ještě jednou dobrý večer,...

Dobrý den Lucko, nevím, jak dlouho se už trápíte, ale hledejte intenzivně domov pro seniory SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM. To je jiná kategorie než domov pro seniory. Budete-li se sama snažit zvládnout to příliš dlouho (i když každý máme jiné hranice zvládání), ohrozíte psychicky sebe i ostatní vaše blízké. Vím, o čem mluvím, řešila jsem to před dvěma - třemi lety. totéž vám poví i kdekterý psycholog. Detaily ileckie@seznam.cz. Měli jsme štěstí, že se rychle našlo místo v DZR jen 50 km od nás, ve Vyškově, mohli jsme mámu kdykoli navštěvovat, personál -
zlatí lidé, nejen naoko před příbuznými klientů. Držím vám palce, ať se vám naskytne něco podobného.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *