vaskulární demence

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.3.2004 11:14 - Lída

Máte někdo zkušenost s diagnózou vaskulární demence? Mám takto postiženou maminku a jsem občas v koncích.Díky.

reagovat 21.1.2008 16:24 - Jana

Mám zkušenost, moje osmdesátilená maminka má arteriosklerosu, tatínek zemřel v osmdesátčtyřech letech na alzheimer. Není to vůbec lehké, hlavně dostává zabrat psychika, často musím brát léky na spaní,abych se z toho nesesypala. Je nemožné nedělat si s tím hlavu.Maminka je sice již asi 6 měsíců v domově důchodců - konečně. Předtím to , ale bylo peklo. Někdy jsem si říkala,proč zrovna já musím mít takové starosti a trápení.

reagovat 27.4.2008 21:58 - Hanka

Mám stejně postiženého tchána.Máme ho v péči doma.Má halucinace,je časově i prostorově dezorientován,jediné funkce co zůstali plně zachovány jsou j´´schopnost najíst se a napít.Nemoc se začala projevovat letos v lednu, diagnostikována byla v únoru a od té doby se jeho stav velmi rychle zhoršuje,začínáme uvažovat o ústavu,protože mu nemůžeme zajistit celodenní péči,která začíná být zapotřebí. Takže přeju hlavně pevné nervy(já málem skončila na psychiatrii)

projevy nemoci bývají u každého pacienta jiné .Doufám že na tom nejste ještě tak špatně.Držim palečky.

reagovat 24.10.2008 13:06 - Zbyněk

Mé matce je 88. Zdravotních problémů už bylo dost, ale vždycky jsem jí říkal, že má hlavu v pořádku a to je nejdůležitější. Letos to skončilo a jde to rychle dolu. Bojím se ji dát kamkoliv mimo domov - s pocitem, že ji odkládám na umření, ale nevím, jak to zvládnem, hodně to ovlivňuje i moje zdraví. Nevím kam jít, nebo s kým se poradit, co dál. Už měla několik pádů, čekat, až se jí něco stane aby pak byla v nemocnici mi přijde dost drsný způsob řešení. Domov důchodců už asi nepřicházív úvahu, potřebuje skoro trvalou péči. Hledám nějakou poradnu či sociální péči, sám nevím, kam jít. Z.

reagovat 18.1.2009 17:19 - Eliška

Dobrý den, zaujal mě tento příspěvek. Měl byste se obrátitit na úřad odboru sociálního zabezpečení v místě trvalého bydliště. Záleží na stupni postižení (I.- IV.), po-té může být přiznán příspěk na péči. Stupeň závislosti posuzuje posudková komise. Příspěvek na péči je v zákonu čl. 108/2006 Sb. o sociálních službách. Dále můžete využít odlehčovacích služeb, které poskytují pomoc lidem, kteří se starají o seniory a zdravotně postižené rodinné příslušníky.Pomáhá dočasným převzetím osoby do péče na dobu odpočinku pro ošetřujcí osobu. Dále můžete využít pečovatelské služby. Ta zajišťuje například úklid, nákupy, dovoz obědů.. Je několik sociálních služeb, kterých by mohla vaše matka využít. Studuji 4. ročník Sociální péče a na své odborné praxi, kterou vykonávám v domově pro seniory, jsem si vybrala 90letou klientku. Trpí vaskulární demencí, tak se o toto téma zajímám. Přeji Vám mnoho ůspěchů, hodně zdraví a hlavně slunce v duši:)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.10.2012 04:35 - kuli

vyhledejte demence a homocystein

reagovat 19.10.2015 18:55 - lea

Dobrý den, ráda bych našla někoho se stejným problémem jako mám já. Je mi 52 let a pečuji o manžela s demencí. jeho stav se pomalu horší a já bych si o tom potřebovala s někým promluvit, s někým kdo má stejný problém a neví jak dál.

reagovat 3.7.2016 20:59 - katka

Dobrý den, ráda bych našla...

Dobrý den,pečuji o mámu,která má vaskulární demenci od září 2015.ji mám v celodenní péči.Jestli si paní Leo chcete s někým pohovořit můžete se mnou a ráda Vám poradím.

reagovat 13.4.2017 18:02 - Jiřina

Dobrý den, pečuji již rok...

Mohu Vás ujistit, že než toto diagnostikovali mému otci který měl sem tam problémy s pamětí, četl, luštil každý den.
Je to prostě problém s okysličováním krve a tím docházelo u otce k opakovatelným pádům až skončil v nemocnici v ohrožení života.

reagovat 15.9.2017 17:35 - Alena

Naše maminka s vaskulární demec a po LMP podepsala neuvědumujíce si darovací smlouvu na svůj byt. Bylo to v roce 2010 a dodnes se soudíme o vrácení na její jméno- dědictví.Soud zajímá všechno možné vymyšlenéá svědectví ale k jejímu zdravotnímu stavu přihlíží skepticky. Boj už trvá od roku 2011 a dosud není ukončen. Maminka mezitím zemřela

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *