Vápníková vložka v zubu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.10.2004 16:16 - Pavel

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, zda vám někdy zubařka dala po vyvrtání kazu tzv. vápníkovou vložku (Kalcimol, či jak se to jmenuje). Mě tak před 5 lety trochu pobolíval zub (šestka dole), tak jsem k ní zašel. Ona vyvrtala kaz a pak tam dala tu vložku, že se zub zklidní. Místo toho začal tak bolet, že jsem nemohl ani spát. Píchalo to až v hlavě! Šel jsem k ní znovu, ona řekla, že se tedy musí zub umrtvit, vyndat "nerv". Dala mi injekci a když to zabralo, zub otevřela a něco tam dělala takovým malým nástrojem s drátkem. Ani to moc nebolelo. Nechala ho otevřený, že se to vyčistí a pak mi ho zaplní, i s "kanálky". Po týdnu mi začala otékat dáseň. Tak mi ji rozřízla a dovnitř dala dreny. Nepomohlo to, nakonec mi ten zub museli VYTRHNOUT! Musel jsem si tam koupit keramický můstek za 6000 Kč. Dnes po 5 letech mám jinou zubařku, pravidelně chodím na kontroly. Při prohlídce mi zjistila kaz těsně vedle toho můstku, na čtyřce. Dala mi tam vápníkovou vložku. Po 2 dnech se zub rozbolel. Bolí mě od toho půlka hlavy, beru 6 tablet Ibalginu 400 denně a stejně je to málo. Často mě to vzbudí v noci. V pondělí jdu k zubařce a už počítám s tím, že mi zub opět vytrhne. A že pak zruší ten můstek, který je chycený na 5-7 a udělá nový, aby nahradila tu čtyřku. To bude zas "paleta"! Kdysi, před 15 lety ve škole nám doktorka každý vyvrtaný zub hned uzavřela výplní, amalgámem, a nikdy nebyl problém. Proč tam teď dávají tohle? Dostal jste někdo vápníkovou vložku, pomohla vám? Děkuji za odpověď.

reagovat 16.10.2004 17:59 - MUDr.Dentista

Mno,tyhle kalciové vložky dáváme těm pacošům, co už stejně brzy budou do futrálu - ale maj ještě peníze na náhrady za 6.000,- kč, tak je pumpnem, ať se máme dobře.

reagovat 16.10.2004 23:31 - Mirka

Šla som k svojej zubárke, lebo sa mi odlúpilo zo starej plomby. Vyv?tala mi ju a odstránila aj kaz. Keď som si vyplachovala ústa, tak ma tento zub príšerne bolel. Povedala som jej to. Mala už zamiešaný amalgám. Po tomto upozornení, mi tam dala kalciovú vložku, s tým, že keď to nebude bolieť stačí prísť za 2 týždne. Ak ma to bude bolieť, treba prísť hneď, príp. ísť na pohotovosť. Pravdu povedať, trochu ma v zube pichalo, ale dala som si Brufen a bolesť prešla. Na druhý deň bolo dobre. Po týždni mi táto vložka vypadla, a tak som šla k zubárke o týždeň skôr. Keďže ma zub už nebolel, vyv?tala vložku. Nebolel ani pri vyplachovaní, ako predtým. Bol vyliečený, a tak mi dala amalgám. Zub mám vporiadku už 3 roky. Držím palce.

reagovat 17.10.2004 17:16 - Pavel

Děkuji za odpověď. Tak ono bude velmi záležet na tom, na jakém stupni je poškození zubu kazem. Když je to malé, kalciová vložka zub zřejmě vyléčí, když je zub hodně poškozen, tak ho "dorazí" úplně. Mě taky objednala až na déle, ale bolí to tak, že tam musím hned. Než kaz vyvrtala, zub normálně nebolel, ale velmi reagoval na silné ochlazení (nanuk). No snad to nevytrhne, zítra uvidím.

reagovat 17.10.2004 21:52 - jess

No já si nedávno užila. Bolel mě zub na dovolené. Celá tvář mi otekla. zubařka mi odstranila plombu , vyčistila kanálky, dezinfikovala Savem a dala vložku.pokud by vypadla, zub bolel měla jsem půřijít hned.Jinak za 14 dní. A nic pohoda. za 14 dní se opakovalo to samé. A ted mám korounku z porcelánu za 1500kč. Sice mě ráno tlačí, ale přes den nic. Chce to si zvyknout.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.4.2018 23:35 - Daniela

Dibry den mam dotaz mam.malY...

Prave to mám taky a už to tam mám dyl a bolí to

reagovat 6.4.2018 23:39 - Olina

Prave to mám taky a už to...

Dobry den chtěla by sem se zeptat tak mi prosím poraď tě bolí mne zub mám zánět nervů a mám tam vložku a už ji tam mám. Asi 4 dny a už sem jí měla mít dole před 3 dnema a bolí to strašně co by to mohlo bejt a vložka tam stejně může být týden děkuju za odpovědi

reagovat 7.4.2018 08:37 - pecnenec

Zuby se mají nejlépe vytrhnout, nač nějaké složité léčení a čištění kanálků?. Já mám vytržené už čtyři. A žádný můstek jsem si nenechal udělat. Prostě jsem řekl zubaři, že na to nemám peníze. Je to moje huba, no tak tam budu mít mezi zubama mezery, bóže. Je mi to fuk. Hlavně že je bolavý zub pryč a nic mě nebolí. A 6.000 korun za jeden můstek se mi opravdu dávat nechce. Ti zubaři jsou fakt paka vymaštěný - tolik peněz za můstek. To raději budu bezzubej, nic mě nebude bolet a nebude mi v držce překážet žádné cizí těleso.

reagovat 7.4.2018 15:49 - hm

Zuby se mají nejlépe...

Tak to je divné, protože chodím k zubaři, navíc u nás v Praze a můstek mám zcela zdarma! Padne skvěle a nepřekáží.

reagovat 7.4.2018 16:25 - pro hm

To je pěkná blbost. Za můstek, se rozhodně platí u každého zubaře. Neřeknu třeba ošetření kořenových kanálků - někteří zubaři si jen za ošetření kořenového kanálku účtují třeba 1200kč. Můj zubař kanálky čistí zdarma, ale za keramickou korunku, nebo můstek platím jak mourovatej. Takže je blbost co jsi napsal....a navíc v Praze, asi tam máš někoho z rodiny, bratrance nebo sestřenici, vid, no tak ti to uděljí grátis. Řeklo by se Pražští Pepíci mají hluboko do kapsy, ale všechno tam je nehorázně drahé, nemluvě o bytech a nájmech.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *