Co Vám dávájí alternativy?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.4.2008 17:08 - Jirka

Prosím vás přítomní, abyste mi pomohli anynymní odpovědí v malé anketě, cílem je průzkum pro vědecké účely.1. Máte nějaké zkušenosti s alternativními léčebnými metodami (včetně homeopatie a akupunktury)? Zkoušeli jste je?

(napište prosím, i co jste zkoušeli)2. Jaký byl důvod takového kroku? Co vás táhlo k vyzkoušení léčitele?3. Jaký byl výsledek? Jak jste byli spokojeni s péčí a přístupem, jak splnil vaše očekávání vzhledem k chorobě?Děkuji - budu rád, když se vyjádříte zde, nebo na email.

reagovat 14.4.2008 13:59 - Katka

1. Mám zkušenosti, protože jsem chronicky nemocný zoufalec ale málo, protože jsem pragmatik :-)

Homeopatii příliš nevěřím, zdá se mi že funguje na principu placebo efektu a když jsem to prokoukla, tak už jí nevěřím. Provozovala jsem ji asi 2 roky bez výsledku. A je drahá.

Akupunktura - zajímavé a citelné tělesné odezvy (vlny tepla) po vpichu jehliček do ucha, ale výsledky jsem taky nepozorovala.

Reflexní terapie plosek nohou - v dětství mi to prý pomohlo při ledvinových kamenech.

Léčitelství - mnoho léčitelů, u některých opravdu byly výrazné reakce organismu, bohužel krátkodobé. Absolvovala jsem i léčení na dálku (bylo mi to léčitelkou nabídnuto zdarma, tak jsem neměla co ztratit). Pomohlo výrazně na nějakou dobu, otázkou zůstává, nakolik za to může autosugesce.

I s tou mám výraznou zkušenost - sama jsem si autosugescí způsobila na 14 dní zázračné uzdravení.

Několikadenní půsty, klystýry - zdá se, že trochu ulevují, ale jsou to metody občas doporučované i lékaři.2. Důvod, proč i pragmatik zkouší metody, které většina lékařů popírá (a já bych jim nevěřila také) je selhání klasické medicíny, zoufalství, představa utrpení po zbytek života a touha po normálním způsobu života.

Jak kdyby krajní meze člověka zbavovaly racionality.

Moje racionalita v případě alternativní léčby je přímo úměrná zdravotnímu stavu.

Kdyby mi v těch nejhorších chvílích mohla pomoct konzumace myších ocásků, odříkávání kouzelných formulí o půlnoci na hřbitově, tak to asi vyzkouším :-)3. Ojedinělé výsledky jsem popsala. Péče většinou úměrná ceně, kterou ta která služba stojí.Mohla bych se zeptat na cíl a téma průzkumu? Docela mě to zajímá.

reagovat 14.4.2008 15:36 - Howard

Ja mam od cca. 15 let neustale rymu. Je to asi nejaka alergie, ale nikdy nezjistili, na co jsem alergicky, spis nejaka takova celkova precitlivelost na vsechno. Projevuje se to tak, ze mam furt rymu. Byl jsem na to uz prakticky zvykly a nevadilo mi to, clovek si zvykle na ledacos. Doktori me davali akorad Zodac, ale ja mel furt dojem, ze jsem po tom unaveny, tak jsem to prestal brat. Az kdyz jsem se dozvedel v Plzni o Biomedu, kde homeopaticky leci alergie, tak jsem tam sel a opravdu mi to pomohlo. Chodim tam kazdej mesic na injekci a laser a je to vyborne, rymu temer nemam.

reagovat 14.4.2008 19:02 - Granvin

Raději odpovídat nebudu - můj postoj k věci je zaujatý. Nicméně mám na alternativní medicínu jak pozitivní tak i negativní ohlasy. Jen jsem chtěl požádat, zda by bylo možné mi výsledek, ke kterému se doberete poslat na mail granvin.t"centrum.cz anebo alespoň zveřejnit na této stránce.

Děkuji

reagovat 15.4.2008 08:40 - Penelope

Já mám k alternativě už také velice negativní vztah.Vyzkoušela jsem pár léčitelů a krom těch pár tisíc, co jsem jim musela dát, to nemělo vůbec žádný efekt.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.4.2008 16:44 - Jirka

K lepšímu zpracování byl vytvořen internetový formulář:

http://anketa.hoa.cz/Děkuji předem všem za účast.

Jirka

reagovat 2.5.2008 17:26 -

pro penelope. Kecáš holka. Nikdo tě k léčiteli nenutil a nikdo tě nenutil mu nic platit. N E N U T I L !!

!!!!

reagovat 2.5.2008 18:30 -

Anonyme, asi nevíš, co je to pořádná nemoc a asi taky nevíš, jak to u léčitele chodí. Alternetivní léčba nezabírá hned a člověk CHCE tak moc být zdravý a spokojený, že je trpělivý, čeká a platí a platí...

Po x-té návštěve už mu dojde trpělivost a ukončí to, bohužel bez těch několika tisíc.

Jenže mu je blbě dál a tak vloží naději do jiného léčitele, třeba důvěryhodnějšího.

A tak to jde dál.

Léčitel = naděje.

Je bohužel smutné, že tolik "léčitelů" parazituje na lidském trápení a naději.

Tak važ slova.

reagovat 7.8.2016 12:51 - Hanka

Chodím k alternativcům jen na základě doporučení. Proto s nimi mám dobré zkušenosti.
Když jsem zkusila ty co inzerují, tak jsem s jednou vyjímkou nebyla spokojená, tam šlo asi víc o peníze než o klienta.

reagovat 7.8.2016 18:26 - Pro všechny!

Dobrého léčitele poznáte hlavně podle toho, že za své léčení MIC nevezme!!!!!! Pokud chce nějaké peníze, tak mu nic nedávejte je to podvodník! Sám léčím své známé a nikdy bych si za to nevzal ani korunu! Je to boží dar který jsem dostali do vínku za darmo a tak ho taky využíváme! Nedávejte jim žádné peníze !!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *