V ČR se může šířit nebezpečná bakterie napadající stromy - koment·¯e

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.4.2017 08:07 - !

Neškodilo by uvést trochu podrobností, např. jak se choroba projevuje a jak se šíří.

reagovat 3.4.2017 10:56 - Jitka

koukni na obrázky na googlu - https://www.google.cz/search?q=Xylella+fastidiosa&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi2tqr19IfTAhUmS5oKHQHUCIEQ_AUICCgB&biw=1919&bih=848

reagovat 3.4.2017 14:03 - zahradník

Neškodilo by uvést trochu...

a neškodilo by kdybys použil vyhledávače, napsal i ve zprávách, třeba na Lidovkách, divil by ses co ti tam vyleze o stromech, chorobách. Tady akorát zasíráš Doktorku neobvyklým tématem.

reagovat 3.4.2017 16:22 - Jitka

Toto je náhodou dobré téma i pro Doktorku. Lidi by si měli uvědomit, že bez stromů zajdeme. A podobně jako se šíří bakterie na stromech, na kterou nezabírají žádné pesticidy, tak se šíří i infekce, na které přestávají zabírat antibiotika. Ono totiž se to chce o přírodu a zdraví starat komplexně a ne jen spoléhat na chemii.

reagovat 4.4.2017 08:23 - !

Pro zahradníka: Když už někdo o něčem plká, mohl by alespoň říci, o čem. Nepovažuji za praktické ověřovat jeho bláboly pomocí Google.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.4.2017 17:26 - zahradník

Jitko, možná jsem...

nejsem také rejpalista, ale těžko bude bakterie na květinách, když je na stromech ato ještě na určitých druzích, těžko ji pozná i odborník natož laik.
Navíc není vůbec jisté že to není aprílový žert!
Grafióza která má na svědomí uhyn jilmů se pozná prosycháním větví, na borovicích které mají ve svazečku 3 jehlice řádí houba. Hynou borovice jako vejmutovka.
Jitko o čem chceš zde psát, když ani nevíš že pesticidy jsou na plevel, jediné co bude proti těmto bateriím užitěčné je uříznout a spálit! Antibiotika jsou ti akorát pro kočku.

reagovat 4.4.2017 21:23 - Jitka

Jitko, možná jsem...

. Lidi nemaji co posuzovat, zda je rostlina nakazena. Je to vyzva, aby lidi, co tu tu rostlinu zakoupili, se prihlasili - bud na tom urade nebo u prodejce.

reagovat 4.4.2017 21:32 - Jitka

nejsem také rejpalista, ale...

Nikde jsem nepsala, ze by na tu bakterii meli zabirat antibiotika. Prispevek jsi pochopil uplne jinak, nez byl myslen. Ja si myslim, ze vsechny Atb, pesticidy, herbicidy a dalsi latky jednou prestanou uplne fungovat a budou tzv. " pro kocku" Jinak pesticidy jsou latky, ktere pusobi proti rostlinnym a zivocisnym skudcum slouzici k ochrane rostlin. Herbicid je pesticid fungujici proti plevelu.

reagovat 4.4.2017 23:14 - bezzemek

Jedná se o bakterii Xylella fastidiosa původem z amerického kontinentu, poprvé byla zjištěna v Itálii vr. 2013, kde zlikvidovala veškerou produkci oliv v Apulii. Přes všechna opatření se šíří dál, vyskytuje se v Německu, Francii a Španělsku. Napadá ovocné stromy převším peckoviny, broskve, merunky, třešně. Také okrasné stromy, révu vinnou, jahodník, dub, vrbu, ficus, fuchsie a další druhy. Hostitelská rostlina jsou běžné zemědělské plodiny, vojtěška, slunečnice, jetel.
Běžná ochrana nefunguje, dopad ne vegetaci může být obrovský.
takže máme co řešit, nejen běžence, cikány, terorismus.

reagovat 19.7.2017 18:58 - Marta

Tak jsem četla, že naštěstí se v ČR nešíří.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *