Užívání vitamínů v těhotenství

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.7.2011 21:46 - Bai

Ahojky, slečny, dámy, maminky,

mám takový dotaz, chce me se snažit s manželem o miminko, a tak jsem se rozhodla, že začnu užívat vitamíny, nejvhodněji na podíl všech vitamínů a potřebných látek mi vyšel Mamavit, pročetla jsem pár diskuzí a stránky Mamavitu, a tam doporučují užívat MAMAVIT při plánování těhotenství po celou dobu těhotenství a při kojení...
Přičemž maminky, které po celou dobu užívají těhotenské vitamíny (jakékoliv nejen MAMAVIT) mají třeba 4-5 kg porodní váhu.


Je opravdu nutné brát MAMAVIT po celou dobu těhotenství nebo postačí v prvním trimestru?? Moc děkuji za názor...

reagovat 27.7.2011 17:15 - -

chodíš do těhotenské poradny? zeptej se tam.

reagovat 27.7.2011 20:46 - jana

no já sice moc nechápu, na co se vlastně ptáš...? Ale já jsem při obou svých těhotenstvích nepozřela jedinou vitamínovou tabletu. A děti mám naprosto zdravé, bez jediné alergie (zatím, ťuky ťuk). Rozhodně nejsou nijak růstově zaostalé, ani duševně :o). A porodní váhu měly 3,5kg.
Ani při kojení jsem žádné vitamíny nebrala, spíš hodně ovoce, zeleniny a libového masa a mlíka jsem měla dlouho na rozdávání.
Prostě si myslím, že i bez vitamínů v těhotenství a při kojení můžou být děti naprosto v pohodě. Chce to spíš pestrou stravu (což já jsem v těhotenství neměla - jen voda a rohlíky a občas sušený mlíko :o)).
Ale všude Ti budou tvrdit opak, protože ty vitamínové doplňky jsou docela drahé a peníze prostě hýbou světem, co si budem povídat a každý výrobce těchto přípravků chce vydělat. A lékaři je v tom hojně podporují... Řiď se hlavně zdravým rozumem.

reagovat 27.7.2011 20:54 - ?

Jelikož multivitamíny pro maminky neprodávají lékaři ve svých ordinacích, jak by z toho mohli vydělat?

reagovat 28.7.2011 13:37 - jana

pro ?
Dodavatel (dealer) nabízející určité vitamínové doplňky přijde za lékařem a dá mu tam štosík propagačních letáčků. Lékař pak ten letáček předá (nastávající) mamince a ta si to hnedle poběží koupit, protože jí to přeci lékař doporučil. A dodavatel si mne ruce, protože si zákazník koupil zrovna ten jeho výrobek. Opravdu si myslíš, že by to ten lékař dělal pro toho dodavatele zadarmo? Ech, ty naivo! Na tom musí vydělat v tom řetězci všichni, aby to mělo smysl pro každý článek toho řetězce. Ale nikomu svůj názor nenutím...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.9.2016 13:06 - Petra

Jo jo o tom femibionu jsem take cetla dobre veci :)

reagovat 20.9.2016 14:27 - Pane bože

Jezte zdravě a hýbejte se a nevyhazujte prachy za ty sračky!

reagovat 25.10.2016 15:29 - Julie

Pohyb a zdravá strava jsou důležité, ale dle mého nevyřeší fyziologický požadavek těla zvýšené potřeby některých vitamínů v těhotenství:) Potřebná je hlavně kyselina listová, ale také jod a další... Já mám vitamíny Ogestan, které obsahují jen takové množství, které télo oprvadu potřebuje a nic zbytečného navíc. Hodně jsem řešila a porovnávala i s doktorkou, a tyhle vitamíny odpovídají mým nárokům nejlépe.

reagovat 1.6.2018 23:12 - Damoša

ono každá budoucí maminka si to stejně udělá podle sebe, tady je to spíš o doporučení a každá z nás doporuči to, s čím sama byla spokojená

reagovat 26.6.2018 15:22 - Tereza K

Ja doporucuji femibion, mela jsem ho na radu od lekarky a spokojenost

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *