Uzivam antidepresiva a jsem bez emocí...

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.6.2005 17:32 - Andy

Ahoj, od srpna lonskeho roku uzivam antidepresiva Citalec 20, zpocatku to bylo skvele, konecne jsem se uvolnila a zacla dokonce i chodit mezi lidi, jenze postupem casu zjistuju, ze prestavam byt empaticka a nedokaze mne ani nic dojmout, je mi to tak nejak jedno. treba vcera jsem nasemu malemu pejskovi slapla na nozicku, nechtene, a on kulhal a byl smutny a se mnou to ani nehlo, ac by melo.Nekdo v rodine umře a ja se tvařim lhostejně. Od doby co uzivam Citalec, jsem nebrecela, nejsem schopna. Mate nekdo po antidepresivech podobne zkusenosti?

reagovat 21.6.2005 18:09 - Nula

Bud rada ze nemas emoce!!!Ja beru antidepresiva taky nejake cipralex a frontin a ted (asi hodina) se semnou rozesla holka kterou silene miluji.Myslis jak mi je???Brecim jak male decko a mam 100chuti se jit zabit jen proto ze mam emoce!!!Tak si to tak neber

reagovat 21.6.2005 18:15 - eva

Ano,kdysi před deseti lety jsem měla krizi a byly mi předepsána antidepresiva/Prozac/.Užívala jsem je ani ne měsíc-po čtrnácti dnech začaly působit a měla jsem stejné problémy.Ta tupost a emocionální chlad byly pro mě víc nepříjemné,než deprese.Nemohla jsem brečet,ani se pro něco nadchnout,hrůza.Takže jsem je vyhodila a k psychiatrovi už nešla.Ten sajrajt jsem cítila v těle ještě dlouho potom,nicméně z problémů jsem se dostala časem sama.
Lepší je prožívat jakékoli,i krizové stavy,než žádné.To je můj názor.Ale chápu,že někteří lidé se bez nich neobejdou.Každopádně si myslím,že jsou lékaři hodně zneužívána a předepisována zbytečně.

reagovat 21.6.2005 20:55 - dvid

já užívám cipralex 10 a neurol 0,25(citalec 20 jsem užíval také) a mám úplně stejné potíže,absolutní ztráta emocí včetně strachu a pocitů ale i elánu a chuti do života atd...Už dlouho si lámu hlavu čím to je a co se semnou děje vůbec jsem netušil že to může být od prášků.Přitom právě ten Citalec by měl mít opačné účinky tak to nechápu.

reagovat 21.6.2005 21:32 - Andy

Ano, taky mam ztratu strachu, tak třeba zase ten můj pes, nedavno mi ho malem přejelo auto a za normalnich okolnosti by se mi třepaly kolena a malem bych se rozbrečela a tedka ? nic, sli jsme dal...ani jsem nehla brvou, jasne ze jsem byla vyplasena, ale tak nejak jinak...tupý pocit...je to jako postupna ztráta vlastní identity, tezko se to popisuje lidem, kteri to nezazili, ale ty prasky ze mne delaji jineho cloveka.Doktorka mi rekla, ze klidne muzu delat řidičák, tak nevím, no, moc se mi do toho na antidepresivech nechce.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.7.2018 05:45 - lili

lily a proč ty bereš tu...

Uzkostně depresivní porucha, takové ty panické ataky se mi za léta podařilo odbourat díky tedy AD,protože nervová soustava otupí a reakce se spožduje, je mi skoro 40 problémy snad od 15 , léčeno až kolem 33 roku.

vlivem životních událostí se přidali i deprese, které se opakují,knim se přidává velká unava, zapomínání,roztržitost a v neposlední řadě se začne prohlubovat taková děžce pesimistická nálada.

Vím že mi chybí dopamin, nebo serotonin protože když šáhnu po něčem co to nabuzuje tak to chvíli funguje,cigareta, alkohol tvrdý, hraní (to mám jen vyzkoušené neprovozuju nic z toho furt)

reagovat 12.7.2018 10:19 - Ivo

Uzkostně depresivní...

High functioning alcoholic je v angličtině termín pro lidi co na tom jedou,ale fungují, ještě,tak to je možná a s jinými drogami a návyky.
Ale angličani jsou takoví messy národ.Též v americe museli dva alkoholici zavést a založit AA ,aby jim vůbec někdo pomohl efektivně.
V dnešním na výkonu založeném systému spíš tihle high functioning feťáci a messy people převažují.

reagovat 12.7.2018 10:26 - Dita

Uzkostně depresivní...

Střední deprese, generalizovaná úzkostná, k tomu třeba PPP, jo to znám, vysadila jsem vše a je mi stejně. Ale to už jsem psala. Aspoň mám pod kontrolou, jak se chovám a jak mě zřejmě vidí rodina a okolí

reagovat 12.7.2018 21:08 - Jak me vidi rodina ...

Rodina vidi porad stejne a i kdyz beres AD nebo bzd nejde zalezt do kouta. A nevymlouvejte se ze ty leky umi "nevidet, prelstit , zapomenout byti atd..." , fungujeme stejne pokud k tomu neberete nejaky chlast nebo drogy. Pak jste pro spolecnost uz skodna a nezadouci.

reagovat 12.7.2018 21:15 - Dita

Moc předešlému příspěvku nerozumím, fakt je ten, že do mě lékaři cpali léky, mimo jiné AD. Další fakt je, že mi po nich nebylo lépe než bez nich. Další fakt je, že rodina mě s AD viděla jako plachého, otupělého člověka a tím viděla říkám, že jejich subjektivní vjem byl pravdivý, i já jsem se tak cítila. Bez AD je mi lépe a nějakých nelegálních drogách nebo alkoholu u mě nemůže být ani řeč. Zdar, nazdar

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *