Uzivam antidepresiva a jsem bez emocí...

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.6.2005 17:32 - Andy

Ahoj, od srpna lonskeho roku uzivam antidepresiva Citalec 20, zpocatku to bylo skvele, konecne jsem se uvolnila a zacla dokonce i chodit mezi lidi, jenze postupem casu zjistuju, ze prestavam byt empaticka a nedokaze mne ani nic dojmout, je mi to tak nejak jedno. treba vcera jsem nasemu malemu pejskovi slapla na nozicku, nechtene, a on kulhal a byl smutny a se mnou to ani nehlo, ac by melo.Nekdo v rodine umře a ja se tvařim lhostejně. Od doby co uzivam Citalec, jsem nebrecela, nejsem schopna. Mate nekdo po antidepresivech podobne zkusenosti?

reagovat 21.6.2005 18:09 - Nula

Bud rada ze nemas emoce!!!Ja beru antidepresiva taky nejake cipralex a frontin a ted (asi hodina) se semnou rozesla holka kterou silene miluji.Myslis jak mi je???Brecim jak male decko a mam 100chuti se jit zabit jen proto ze mam emoce!!!Tak si to tak neber

reagovat 21.6.2005 18:15 - eva

Ano,kdysi před deseti lety jsem měla krizi a byly mi předepsána antidepresiva/Prozac/.Užívala jsem je ani ne měsíc-po čtrnácti dnech začaly působit a měla jsem stejné problémy.Ta tupost a emocionální chlad byly pro mě víc nepříjemné,než deprese.Nemohla jsem brečet,ani se pro něco nadchnout,hrůza.Takže jsem je vyhodila a k psychiatrovi už nešla.Ten sajrajt jsem cítila v těle ještě dlouho potom,nicméně z problémů jsem se dostala časem sama.
Lepší je prožívat jakékoli,i krizové stavy,než žádné.To je můj názor.Ale chápu,že někteří lidé se bez nich neobejdou.Každopádně si myslím,že jsou lékaři hodně zneužívána a předepisována zbytečně.

reagovat 21.6.2005 20:55 - dvid

já užívám cipralex 10 a neurol 0,25(citalec 20 jsem užíval také) a mám úplně stejné potíže,absolutní ztráta emocí včetně strachu a pocitů ale i elánu a chuti do života atd...Už dlouho si lámu hlavu čím to je a co se semnou děje vůbec jsem netušil že to může být od prášků.Přitom právě ten Citalec by měl mít opačné účinky tak to nechápu.

reagovat 21.6.2005 21:32 - Andy

Ano, taky mam ztratu strachu, tak třeba zase ten můj pes, nedavno mi ho malem přejelo auto a za normalnich okolnosti by se mi třepaly kolena a malem bych se rozbrečela a tedka ? nic, sli jsme dal...ani jsem nehla brvou, jasne ze jsem byla vyplasena, ale tak nejak jinak...tupý pocit...je to jako postupna ztráta vlastní identity, tezko se to popisuje lidem, kteri to nezazili, ale ty prasky ze mne delaji jineho cloveka.Doktorka mi rekla, ze klidne muzu delat řidičák, tak nevím, no, moc se mi do toho na antidepresivech nechce.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.7.2018 21:15 - Dita

Moc předešlému příspěvku nerozumím, fakt je ten, že do mě lékaři cpali léky, mimo jiné AD. Další fakt je, že mi po nich nebylo lépe než bez nich. Další fakt je, že rodina mě s AD viděla jako plachého, otupělého člověka a tím viděla říkám, že jejich subjektivní vjem byl pravdivý, i já jsem se tak cítila. Bez AD je mi lépe a nějakých nelegálních drogách nebo alkoholu u mě nemůže být ani řeč. Zdar, nazdar

reagovat 25.7.2018 20:02 - Katty

Tak jsem na dalsi dovolene a uz me ten stav stval, ze to moc nevnimam. Zacala jsem snižovat uz jen na pulku, asi 7den, beru 5mg citalopramu ted. Asi po dvou dnech si partner vsiml toho ze uz si nestezuju ze mam pocit ze bych stratila svuj zivot apod.. po dalsim dnu uz jsem zacala ja vsechno pohlížet jinak i opet citově vnimat a uz jsem to byla ta strelena ja a smat se. Ale ted zhruba posledni dva, tri dny, mivam zase takove neprijemne pocity, napjatosti a strachu, ale od te doby co jsem zmenila mam takovy divny pocit v nohach, jak kdyby mi vnich kolovala krev. Myslite ze to muze byt nejaka docasna reakce na snizeni?

reagovat 25.7.2018 21:08 - sdfg

Podle mne antidepresiva jsou dvousečná, právě ta bezemočnost by mi tedy vadila, protože jak říká Moore,tak nejvyšší vrchol lidské existence je správný emoční stavy.
No,ale tím se asi nemyslí totální vypínák emocí,ani nějaké herácké stavy,které končí exitusem,ale poctivé stavy,které přináší jen život sám a jak by řekl Halík třeba jak nám je seslal pán Bůj v pravý čas duchem anežky svaté boží atd...sedativa...jó to tedy pěkně děkuju,vegetit jak zelenina se slinou u koutku leč v klidové netečné pohodičce...

reagovat 25.7.2018 21:10 - sdfg

Podle mne antidepresiva jsou...

No dal jsem si 3mg Lexaurin na noc...

reagovat 25.7.2018 23:55 - Katty

Jeste vetsi únava a ted i takove vibrace v lytkach, nekdy i ve stehne. Prostě nohy zlobí. Myslite ze to muze byt z toho snizeni a projevuje se to az po 6dnech?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *