únos Aničky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2010 21:33 - Netina

Dobrý večer zakládám tuhle diskuzi na základě závažnosti a aktuálnosti tohoto případu.Napište své názory,děkuji.

reagovat 18.10.2010 22:30 - Tina

Myslím, že to není dobrý nápad - promiň.

reagovat 18.10.2010 22:32 - Sibyla

Souhlasím s Tinou

reagovat 18.10.2010 22:46 -

myslím,ze byste se tím neměli zabývat.
Všeobecně vzato,když nikdo nevznese požadavek během prvních pár dnů a hledaný/á není nalezen/a(no i později),je vše zbytečné.
Děti jsou buď drženy v zajetí do své smrti,nebo mentálního úpadku,zkrátka než se zcvoknou,či vydrogujou,či přeprodávány za stále nižšího požadavkového standardu,což má mez,stanou se z nich dětští prostituté/tky,či prodávány do uzavřených skupin úchylů nejtvrdšího kalibru s jasným koncem,kradeny na zcela jasnou objednávku bohatých klientů,kteří jim,ač to není hezké,zajistí dobrý život,či na odběr orgánů,velmi utajované vědecké pokusy...je toho spousta...Dáte-li si práci a budete sledovat alespoň ta všeobecně dostupná data,zjistíte,že v dobách,kdy v civilizovanějších částech světa nejsou na skladě jaksi nějaké ty válečné,či občanské konflikty,počet ztracených samozřejmě vzrůstá,za trvání konfliktů je tato nepěkná pohledávka po dušičkách naplněna a odůvodněna nepřehlednými úmrtími vinou konfliktů. Zázrační jsou ti,kteří věří v únosy UFO,či přechody do jiných dimenzí,no,je to útěšné.Lidstvo je nekontrolovaně přemnožené,vzniklo spousta neg.gen.deformací a to je výsledek,živočišný druh obávající se svých vlastních soukmenovců.

reagovat 18.10.2010 22:54 - Tina

myslím,ze byste se tím...

A tohle co píšeš jsou přesně informace, které se tu neměly objevit, protože nikomu nepomůžou a naopak pokud si je přečtou lidé, kterých se bezprostředně týkají, budou zbytečně rozdírat jejich už tak pocuchané nervy.
To je přesně důvod, proč si myslím, že tahle diskuze neměla být založena.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.9.2016 23:05 - Wikipedie

Zmizení
Ulice Pod Písečnou, kde byla dívka pravděpodobně naposledy spatřena
V odpoledních hodinách ve středu dne 13. října 2010 přišlo na Policii ČR hlášení o pohřešování devítileté Anny Janatkové. Ta se měla kolem třinácté hodiny odpolední toho dne rozloučit při cestě ze školy se svými spolužačkami v ulici Pod Písečnou v Praze Troji. Domů už ale nedorazila, a tak její rodiče požádali policii o pomoc.

reagovat 28.9.2016 23:07 - Wikipedie

Pátrání v oblasti
Týž den večer se o pátrání a pohřešování dozvěděla média, která veřejnost informovala o ztracení dívky ve výšce 120 cm, s blond vlasy, která byla oblečena do šedé zimní bundy, fialovo-černé šály (tzv. Palestiny), tmavě modrých džínsů s červeno-bílým páskem, černých bot a na hlavě měla fialovou čepici s kšiltem. Policie začala prohledávat nejbližší okolí místa zmizení, především pak přilehlou zahrádkářskou kolonii, kde se podle informací médií zdržují bezdomovci a lidé závislí na drogách. Ještě ten den byla nedaleko místa zmizení policejním psem nalezena dívčina školní taška a láhev s pitím, obojí přikryté těžkou deskou, se kterou by dívka nedokázala pohnout.
Po uveřejnění její fotografie se na Policii začaly v následujících dnech obracet stovky lidí s tím, že Annu viděli. Podněty od občanů byly prověřovány, zveřejněn však nebyl žádný případný úspěch. Ředitel Základní školy Na Šutce Zbyněk Drozda uvedl, že se nejedná o problémovou žákyni a vyloučil možnost útěku z domova. Policie o den později od zmizení začala pracovat i s možností únosu dívky.

Ve čtvrtek, 14. října 2010, byli do akce nasazeni i psovodi a policejní helikoptéra. Policisté nadále prohledávali okolí ulic Pod Písečnou a Trojská, avšak bez úspěchu. Případ si v souvislosti s nalezenými věcmi devítileté školačky převzala kriminální policie. Pomoci s případem přijeli policii i psovodi ze Slovenska.

V sobotu 16. října 2010 se otec pohřešované Anny Miloš Janatka obrátil na TV Nova s tím, že skrze její zpravodajství nabídne případnému únosci 3,5 milionu korun, pokud dceru vrátí do poledne následujícího dne. Na výzvu však nikdo nereagoval a pan Janatka vyloučil, že by její případný únos jakkoliv souvisel s jeho podnikatelskými aktivitami.

Ve středu 20. října 2010 policie oznámila, že zadržela podezřelého z Annina únosu. Ten policii po výslechu navedl zpět do oblasti kolem Troji, kde příslušníci bezpečnosti a armády znovu prohledávali zahrádkářskou kolonii i s větším množstvím lopat, vidlí a žebříků. Povolán byl opět psovod a také hasiči. Podezřelého, který měl podle policie kriminální minulost, kriminalisté vzali na místo zmizení, ani jeho svědectví však žádný úspěch nepřineslo.

V pátek 22. října 2010 se policii ozval mladý muž, který v blízkosti místa hledání nalezl plyšového medvídka, kterého kriminalisté zařadili k důkazům.[7]

O dva dny později, v neděli 24. října 2010, policie dále prohledávala oblast Troji a Kobylis a vyslechla bezdomovce, kteří se zdržují v zahrádkářské kolonii. Anna však ani k tomuto datu nebyla nalezena.[8]

Dne 25. října 2010 policie našla v prohledávané oblasti klíče, avšak nepotvrdila ani nevyvrátila, zda měly jakkoli souviset s případem. Následně pak na případ uvalila informační embargo.[9] Později média psala o tom, že klíče, které ležely z nalezených předmětů nejblíže později nalezeným ostatkům těla, údajně také patřily Aničce.[10]

Státní podnik Povodí Vltavy snížil v oblasti hladinu řeky Vltavy, aby mohly být lépe prohledány její břehy. Pozvolné snižování hladiny začalo ve středu 8. prosince 2010 v podvečerních hodinách po skončení plavebního provozu a pokračovalo až do ranních hodin 9. prosince.[1

reagovat 28.9.2016 23:08 - Wikipedie

Nález těla[editovat
Dne 16. března 2011 našla policie v Troji v zahrádkářské kolonii poblíž ulice Pod Havránkou, nedaleko dřívějšího nálezu klíčů, torzo těla se zbytky tkáně, které bylo identifikováno po prvotním ohledání, následné soudní pitvě a expertize téhož dne na základě shody vnějších znaků zbytků oblečení a vlasů, jako ostatky zmizelé Aničky. K potvrzení budou ještě provedeny testy DNA.
Pitva prokázala, že Janatková byla zavražděna.

Tělo bylo nalezeno v místě, které již dříve bylo nesčetněkrát prohledáváno, poprvé hned 13. října, tedy v první den hledání.Policejní prezident Petr Lessy v rozhovoru pro rádio Impuls vysvětlil: „Tělo bylo pod povrchem země v jakési nestandardní hloubce. Tehdy nebylo v silách speciálních psů toto místo označit, je to mimo jejich schopnosti. Nyní bylo ve velmi malém prostoru odkryto divokou zvěří.“ Tato blíže neurčená divoká zvěř podle policejní mluvčí ostatky vyhrabala díky teplému počasí a ostatky byly „poměrně hluboko pod zemí“. V den nálezu ostatků policie testovala novou „3D technologii“, která pomocí satelitního systému GPS sleduje pohyb policistů. Testování této technologie bylo důvodem, proč policisté znovu prohledávali již dříve prohledanou oblast, avšak s nálezem těla nemělo přímou souvislost.[12] Jednou ze stop, která policii do této oblasti dovedla, bylo nalezení otisků podezřelého Otakara T. na pracovním nářadí u jednoho z rozestavěných domů v blízkosti.

Ve čtvrtek 24. března 2011 policie přiznala, že jáma označená policejní páskou, ke které lidé přinášeli svíčky a květiny, nebyla skutečným místem nálezu ostatků Aničky. Skutečné místo nálezu policisté zasypali, zahladili a neprozradili, a to z pietních i taktických důvodů. Policie tvrdí, že neví, kdo vykopal a označil falešnou jámu.

reagovat 28.9.2016 23:10 - Wikipedie

Vyšetřování
Ve středu 20. října 2010 policie oznámila, že zadržela podezřelého z Annina únosu. V pátek 22. října 2010 se dle dalších informací však podezřelý, recidivista v majetkové trestné činnosti, na místě činu nacházel. Policii k němu zavedla stopa DNA, která byla nalezena na školní brašně Aničky. Jednalo se o pot, kriminalisté však sdělili, že se podezřelý na místě činu ukájel. To nakonec potvrdilo i zveřejněné video z výslechu. Podezřelého Policie obvinila ze zbavení osobní svobody, přesto se k činu nedoznal, i když podle detektoru lži má pravděpodobně se zmizením Anny něco společného. Kromě DNA ale proti obviněnému nebylo dalších důkazů, a tak byl propuštěn na svobodu s tím, že bude nadále vyšetřován na svobodě.V neděli 24. října 2010 Policie oznámila, že obviněný Ota či Otakar T. (dle Aktuálně.cz Otakar Tomek pocházel z Mostu a své družce tvrdil, že jezdí do Prahy za zaměstnáním. Policii přiznal, že na místě činu byl. Po propuštění však zmizel, nevrátil se ani pro své věci, které měl ve strojovně výtahu jednoho z panelových domů v Ďáblicích, kde přespával.

Po nálezu těla policie podezřelého 41letého Otakara T. znovu obvinila, tentokrát z vraždy, znásilnění, krádeže a též ze 17 dalších případů majetkové trestné činnosti v Praze a ve středních Čechách. Podezřelého zadržela mostecká kriminálka v hospodě v Luně v Mostě, kam chodil po práci, a poté jej převzal pražský policejní tým. Po zadržení odmítl vypovídat a odmítl zkoušku na detektoru lži (do té doby s policií spolupracoval).

Dne 21. března 2011 se v ranních hodinách v pankrácké věznici obviněný pokusil o sebevraždu oběšením.Poté byl ve vážném stavu převezen do Vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde se však již neprobral z bezvědomí a dne 23. března 2011 zemřel. Trestní stíhání podezřelého tak bylo zastaveno, ale vyšetřování případu pokračovalo do 29. dubna 2011, kdy byl případ uzavřen úplně.

reagovat 28.9.2016 23:12 - Wikipedie

Média, veřejnost, případné spojitosti
Případ ztracené Anny vzbudil v mediích a u široké veřejnosti obrovskou vlnu zájmu. O ztracené dívce informovala i média v zahraničí

Na tomto případu se někteří lidé snažili i přiživit. Redaktor TV Nova podal trestní oznámení na muže, který založil falešné bankovní konto na podporu vyšetřování.

Nezávisle na tomto případu se pár dní po zmizení Anny objevily dva další případy pohřešovaných dětí. 20. října 2010 policie vyhlásila pátrání po jedenáctileté Sandře Mihalovicsové ze Žižkova, kterou ale následující den nalezla u její kamarádky, a pátraní proto ukončila.

Podobně ani druhý případ neměl s Anniným zmizením nic společného. Tříletého chlapce z Hrádku nad Nisou, kterého pohřešovala matka od 21. října 2010, nalezli o den později utonulého v řece Nise.

Dne 25. října 2010 kontroverzní podnikatel Jiří Jehlička a jeho podobně kontroverzní společnost CERD ČR publikovali svůj záměr spustit od 17. listopadu 2010 na zahraničním serveru tzv. registr pedofilů, jehož činnost by byla v rozporu s českými a evropskými zákony.Ministr spravedlnosti ČR Jiří Pospíšil na to 29. října 2010 reagoval prohlášením, že na přípravě podobného registru pro vnitřní potřebu policie ministerstvo již delší dobu pracuje a že on sám se nebrání ani diskusím o tom, aby případy nejzávažnějších deviantů byly i zveřejňovány.

21. dubna 2011 zveřejnil server Novinky.cz videozáznam části policejního výslechu Otakara Tomka, pořízený 22. října 2010, devět dnů po zmizení Anny Janatkové. Policie České republiky pátrá po zdroji úniku.
V médiích se během vyšetřování případu objevily materiály z vyšetřovacího spisu, které publikoval server Aktuálně.cz. Zejména bulvární média také zveřejňovala informace o příbuzných Otakara Tomka, kteří s případem neměli nic společného. Tento způsob nakládání s citlivými údaji byl předmětem kritiky práce médií.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *