Udělala jsem dobře??

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.6.2010 18:56 - nestastnamama

Dobrý den, mám 16ti letého syna studujícího gymnázium.Tento školní rok jsem u něj začala pozorovat výkyvy nálad(což je moýná v tomto věku obvyklé), velkou zaujatost drogovou problematikou( je velmi inteligentní a o všem umí skoro odborně a zasvěceně vyprávět), cítívám z něj kouř a objeila jsem uněj prázdné cigaretové krabičky...mnoho rodičů by možná nad tím mávlo rukou...jenže mívá občas zvláštní stavy-vysmátost, někdy vysoký krevní tlak s buěšením srdce, nechce mi říci kdo jsou jeho kamarádi a rozhodl se být o prázdninách občas opřes noc prý u kámoš.....nechctěl mi ovšem říci, u jakého, kde bydlí a jak se jmenuje.....jseem rozcvedená a jeho otec se mnou nekomunikuje takže veškeré rozhodnutí jak dál bylo pouze na mě....mnoho let svým dětem říkám o škodlivosti kouření a drog, takže výčitky v tomto smětru nemám.Po těchto jeho zvláštních potížích-hlavně mě vystrašil ten vysoký tlak jsem jej poslala k dětské lékařce...ta mu nechala udělat různé testy a zjistila v moči cannabis....-mé podezření se potvrdilo a dostali jsme pozvánku k přijetí na detox..-syn netušil kam jdeme, řekla jsem mu, že na psychologické vyšetření...-měl šok, že ho hend přijali, já celé 3 dny od té doby bulím a přemýšlím, jestli jsem udělala dobře že jsem s tím souhlasila....jenže mi tvrdil, že trávu zkusil už dávno a že nekouří(a to mě štve, úprotože mám na cigarety čich-nikdy jsem žádnou nevykouřila)..-navíc jsem zpozorovala, že se mi občas "ztratily peníze"...vím, že marihuanu kouří dnes mnoho pubertˇáků a dokonce i u školy o přestávce, a spousta rodičů to předlíží že je to snad jednou přestane bavit...jenomže se nechci nečinně dívat na to, jak si mé dítě samo ničí zdraví....K jeho pozitivům patří ale to, že školu nezanedbával....-tak snad to s ním není tak zlé.....mám si vyčítat ten detox????? bude mě nenávidět, i když spousta lidí mi asi odpoví, že mi třeba jednou poděkuje..-ale co když ne?????? nechci ztratit syna-a chci získat znovu jeho důveru!!!!!

reagovat 20.6.2010 19:04 - Kája

hmm tuto situaci Ti opravdu nezávidím, jsem jen dvě možnosti 1)možná si to uvědomí a život půjde dál a bude vše OK nebo 2)vyleze ven a bude Tě nesnášet za tento čin. Pro mě jako dospělou je to velmi rozumné řešení! ale z pozice 16-ti letého mladého dospívajícího člověka, který má ještě v hlavě.. (pardon.. nasráno)bych to nesla jako velkou zradu. Záleží jakou má Tvůj syn povahu, a jak je silný na to, aby si uvědomil, že to máma s ním myslí opravdu dobře! Zbývá jen doufat, aby si to uvědomil, že to bylo opravdu dobré a nevyhnutelné řešení!

reagovat 20.6.2010 19:08 - Taky máma

Moc s tebou cítím, taky jsem prošla s dětmi vším možným.
Myslím, že jestli jsi udělala dobře nebo ne, to ukáže čas, ale jestli tě to uklidní, já bych neudělala nic jiného než ty.
Myslím taky, že ten šok, který tvůj syn zažil, by ho mohl odrazit od dna.
Určitě dostaneš spoustu odpovědí a jistě si z každé něco vybereš.
Hlavně si nic nevyčítej, kdybys to teď nezastavila, čekaly by tě později mnohem horší věci.
Držím vám oběma palce.

reagovat 20.6.2010 19:23 - Jana

já myslím, že jste dobře udělala. Můj bratr byl taky velice inteligentní a zhruba ve stejném věku začal s trávou. Nyní je mu 25 a není schopen ani chodit do práce. Chová se strašně podivně, je neurotickej. Peníze se rodičům taky ztrácely a možná ještě ztrácí (už tam nebydlím) a hulí denně. Myslím, že se problematika marihuany opravdu zlehčuje. Šíleně to nabourává psychiku a ničí to i lidi v okolí. Já to opravdu nesnáším. Kdyby hulil můj přítel, rozejdu se s ním a nemůžu posoudit, co bych dělala s dítětem, protože žádné nemám, ale asi bych se zachovala stejně. Udělala jste nejlepší, co jste mohla. Kdyby jste ho nechala dál hulit, zničila by jste život jemu i sobě, to samé, kdyby jste ho vyhodila. Tímhle jste dokázala, že jste opravdu milující matka a záleží vám na budouctnosti vašeho syna. Fandím vám.

reagovat 20.6.2010 20:13 - Jarda

má nějakou rozumnou holku ? To by mohlo pomoci. Nedávno jsem byl na pohřbu kluka co se předávkoval (27 let). Když jsem kondoloval mámě, tátovi, babičkám a dědům bylo to šílené. Vzorná rodina, léčbu mu platili, nic nepomohlo.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.6.2010 22:59 - Taky máma

Každý koho znám aspoň...

Petře, a není v takovém případě už pozdě?
Tyhle věci se nedají předem odhadnout a já bych se obávala úplně stejně, že když to prostě nechám být, něco prošvihnu.
Ty ještě nemáš dítě v pubertě, vidíš to mladýma očima, které se dívají na svět ještě trochu naivně a optimisticky.
To není to špatně, vážně ne, ale nemáš za nikoho odpovědnost.
A to je rozdíl.

reagovat 23.6.2010 23:05 - mamka

Ten detox je podle mého dobrý nápad .Kluk se setká s lidmi kteří začínali jako on pomalučku polehoučku a bum není cesta zpět .a pokd je je těžší než teď na začátku .Petr pokud nemá zodpovědnost za někoho jiného měl by jí mít sám za sebe .

reagovat 24.6.2010 13:11 - Jula

Já myslím, že jste dobře udělala, jenže ten kluk to asi hned nepochopí, až po létech.Kdybyste to neudělala, jednou byste si to mohla vyčítat, že jste o tom věděla a nic nepodnikla.

reagovat 24.7.2010 23:33 - Marek

Ahojte,
Ja sem tez zacal kourit v 17, chtel sem zapadnout mezi kluky, zacal sem chodit i na pivo, ale u me to bylo o to horsi, ze rodice se o em nestarali.

Bracha, ktery byl resp. chytl se nejake party, v 14. zacal hulit a kdo z toho ma pruser? Matka, protoze do 18. je za nej zodpovedna, takze ono jestli by si se chtela honit po policiia vysvetlovat, ze si o tom evedela?
Mozna si mela s nim nejdrive is promluvit, ono totiz nasledky Mariuany sou snad az 3 mesie v krvi?

reagovat 25.7.2010 11:01 - Básník

Ahojte,
Ja sem tez zacal...

Podle toho, co jsem četl, ukládá se THC v mozku až na půl roku.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *