Učení Já jsem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.11.2008 20:19 - Šárka

Ahoj,zajímalo by mně,zda-li máte někdo zkušenosti s tímto učením,jeho účinky atd.

reagovat 27.11.2008 08:50 - Petr

Co by to jako mělo být?

reagovat 27.11.2008 11:27 - jik

To,neznám.

reagovat 27.11.2008 12:26 - Evelyn

Šárko,

máš na mysli ucelené učení nějakého konkrétního učitele nebo obecnou meditaci na "Já jsem" z jógy?

reagovat 28.11.2008 08:08 - nonik

a co treba uceni MY JSME

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.7.2009 18:31 - Pavel

To "Já jsem", které se vztahuje k učení vlastně znamená jakési volání boha v sobě samém, nebot? z Biblického překladu Mojžíš se ptal Boha jak má říci lidem jak se jmenuje a Bůh mu dopověděl Já Jsem kterýž Jsem. Tak právě z toho pramení název a celá filosofie tohoto učení. A rozhodně není pro ty co potřebují jen zvednout sebevědomí:), pro ty by to byl spíše způsob sebevrařdyVe slovech je nepředstavitelná síla, a proto si musí každý dávat pozor na to co říká a kvadrát na to co si přeje."Já Jsem" v tom smyslu v kterém vás zaujalo, to je opravdu o něčem jiném.Ale za rozbor možná i nové vlákno by to stálo, tak ho založte a určitě dostanete spoustu odpovědí. Ale rozhodně bych ho zařadil spíše do psychologie nežli do duchovna. :)

"Jájínci" jsou lidé hodni naší pozornosti, porozumění a někdy i lítosti, protože se potřebují neustále ujištovat o své existenci a její kvalitě, takže se nemusí jednat horentně jen o vychloubače. Na druhou stranu těmito lidmi se dá vhodnými prostředky snadno manipulovat. Za další pro ženy, pokud toto dělá muž, tak ho nezavrhujte, chybí mu láska a tohle je způsob jak vyjadřuje její nedostatek. Skuste takového chlapa občas pochválit namísto toho aby říkal:"Já jsem udělal tohle a tohle", a pohnete horou. Sám to vím na mě to platí taky:) Osobně si myslím v návaznosti na výše zmíněné, že ženy potřebují pohladit a muži zase pochválit, různé prostředky, stejný účel.:)

Přejí hezký den

reagovat 4.7.2009 18:50 - dasa

Moc hezké.... :-))))

reagovat 6.7.2009 18:47 - Blanka

Pavle,hezké a hodné zamyšlení.Ano,chybí mu asi láska,ale jen proto,protože sám ji neumí druhým dát.Pokud má někoho rád,pak hlavně sám sebe.

Nelze stále jen chválit do nekonečna.Když člověk dává,potřebuje také dostávat.Jinak je to vyčerpávající.

reagovat 6.7.2009 20:04 - Yossarian

Tohle je z dětství Pavle......je to neurotická reakce na nedostatek lásky a pochvaly v dětství...každý muž to zdaleka nemá!! ......mám kamaráda, kterýho tatínek mučil a ponižoval když byl malej ......psychicky ....a to je Jájínek jak vyšitej...pořád mluví : já, já , já, já jsem byl tam , já jsem přednášel tuhle ......já jsem skvělý milenec(příšerný, jak se ukázalo)........dnes je docent a opravdu to dotáhl daleko ,ale bohužel mu to vůbec nepomohlo, sebevědomí má na nule....a pořád všude otravuje Jájínkováním ....chudák:))))Pravda je ovšem ta, že se to fakt nedá poslouchat.

reagovat 7.7.2009 19:50 - Blanka

Yossarian,přesně tak.Každý si z dětství odnášíme nějaké trauma,ale to neznamená,že budeme traumatizovat ostatní.

Já už mám toho chlapa /Jájínka/po krk.Snažím se ho stále chápat,ale když vidím,jak je mstivý a zlý a využívá svého postavení,tak se mi z něj chce zvracet.A nechová se tak jen ke mě.

Ne,už ho nelituji.Při své inteligenci vycítí,jak a komu může vracet to,co se dělo třeba jemu.Jsou to právě ti,co se ho snaží chápat,dávají mu najevo lásku a porozumění,tam to má ten správný dopad.

Začínám ho nenávidět.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *